Jak zrobić kartkę na Komunię?

Okoliczności    
ocena

Jeśli kiedyś zdarzy wam się zapomnieć o kupnie kartki komunijnej lub po prostu wolicie zrobić taką kartkę samodzielnie, skorzystajcie z tej krótkiej instrukcji, dzięki której wykonacie taką kartkę w kilka minut.

Jak zrobić kartkę na Komunię?

Fot. Monika Piotrowska

Jedyne czego potrzebujesz, to ozdobny papier (format A4) o gramaturze ok. 250g/m2, kawałek białej tkaniny, brokat (albo klej z brokatem), klej, nożyczki, koraliki i złoty lub srebrny marker (albo farbka akrylowa i cieniutki pędzelek).

Zaczynamy od równego złożenia kartki na pół. Z koralików układamy różaniec. Najpierw „na sucho” sprawdzamy, jakiej będzie wielkości, żebyśmy mogli oszacować, jak duży kawałek tkaniny będzie nam potrzebny. Kiedy już to ustalimy, zabieramy się do wycinania odpowiedniej wielkości kwadratu. Jeśli obawiamy się, że kwadrat będzie krzywy, możemy na lewej stronie materiału za pomocą linijki i ołówka narysować linie, wzdłuż których będziemy ciąć materiał.

Wyciętą tkaninę za pomocą kleju przyczepiamy do kartki. Kiedy klej wyschnie, układamy na tkaninie różaniec z koralików. Jeśli nasze palce nie radzą sobie z tak małymi przedmiotami, pomóżmy sobie pęsetą. Użyjmy mocnego kleju błyskawicznego, np. Kropelki. Na każdy koralik trzymany pęsetą nakładamy odrobinę kleju i przykładamy go do tkaniny. Czynność powtarzamy tak długo, aż wszystkie koraliki ułożą się w pożądany przez nas kształt.

Uwaga na klej. Opary mogą spowodować łzawienie z oczu. Posługujemy się nim bardzo ostrożnie i staramy się unikać sklejenia skóry.Markerem lub farbą w kolorze złota lub srebra domalowujemy niewielki krzyżyk. Brokatem lub klejem brokatowym robimy ramkę wokół tkaniny.

Jeśli zewnętrzna strona kartki wyschnie, dopisujemy wewnątrz życzenia.

Na przykład:

Niech w Twym sercu zawsze gości,
Bóg dobroci, Bóg miłości.
W Uroczystym Dniu,
Pierwszego Pełnego Uczestnictwa,
We Mszy Świętej.
Obfitych łask z Nieba
Życzy...

Albo:

Oby w Twoim sercu
Mieszkał Jezus żywy
Byś był silny w wierze
I z Bogiem szczęśliwy

Jak myślicie - ręcznie wykonana kartka to dobry pomysł? Gdybyście otrzymali taką od kogoś, co byście pomyśleli? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =