Jaka muzyka na wesele?

Okoliczności    
ocena

Z muzyką na weselu jest tak, że łatwo pozwolić jej wymknąć się spod kontroli i wówczas nieszczęście gotowe. Wielu osobom bowiem niewiele potrzeba, by zacząć narzekać na taneczny repertuar. Część będzie narzekać, jeżeli okaże się on rzekomo zbyt wulgarny – faktycznie, niektóre kapele śpiewają czasami nawet zabawne przeróbki znanych i lubianych przebojów, opisujące zazwyczaj doświadczenia seksualne, co nie musi odpowiadać co bardziej wrażliwym gościom. Da się też przegiąć w drugą stronę – zaprezentować zanadto ukulturalniony zestaw.

Jaka muzyka na wesele?

sxc.hu

Bywają wesela, gdzie zespół gra na przykład tylko hity jazzowe. Jest to ok, ale pod warunkiem, że zaproszeni goście również są entuzjastami tego gatunku. Jeżeli nie, mogą mieć problem z dostosowaniem się, a co za tym idzie – negatywnie ocenić nasze wyjątkowe wydarzenie.

Jak widać więc, muzyka na weselu to sztuka kompromisu. Myślę, że niezależnie od naszych indywidualnych preferencji jako pary młodej, musimy pomyśleć przede wszystkim o zadowoleniu przybyłych. W związku z tym wśród utworów nie może zabraknąć klasycznych rockowych hiciorów czy ckliwych sentymentalnych piosenek. Odrobina disco-polo, które dzięki wyrazistemu rytmowi idealnie nadaje się do zabawy dla niedoświadczonych tancerzy, również nikomu jeszcze nie zaszkodziła i nawet najwięksi przeciwnicy są w stanie przełknąć tego typu repertuar.

Jeśli chcemy konkretnych tytułów, to warto poszukać w sieci. Istnieje wiele stron z poradnikami i całymi zestawami piosenek, które mogą się sprawdzić w naszym przypadku – jeżeli nie będziemy ich znali, to pozostaje tylko usiąść i przesłuchać.

Wiedząc już mniej więcej czego oczekujemy od muzycznej strony naszego wesela, musimy znaleźć kapelę, która się do naszych uwag zastosuje, co może być równie ciężkie, co dokonanie wyboru piosenek, jeśli faktycznie decydujemy się na niestandardowy zestaw pasujący idealnie do tematu przewodniego imprezy (na stronach internetowych zespołów, które oferują muzykę specjalnie pod gotowe scenariusze stosowna informacja jest zawsze umieszczona), jeżeli takowy mamy zamiar mieć. Jeśli zaś zdecydujemy się poświęcić dla dobra ogółu (tudzież dobro ogółu pokrywa się z naszymi muzycznymi preferencjami), to kwestiami do dogadania będą przede wszystkim cena i częstotliwość przerw od grania. Bo w końcu muzyka na weselu, jakakolwiek by ona nie była, musi przede wszystkim być  i trwać do białego rana!

Do jakiego utworu tańczyliście swój pierwszy taniec? Dajcie nam znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =