Jaki prezent dla babci i dziadka na urodziny?

Okoliczności    
ocena

Dzień Babci i Dziadka to święto mocno zakorzenione w polskiej tradycji. Dwa dni, podczas których wyrażamy szczególnie mocno swoje uczucia dla ukochanych członków rodziny, obfitują w ciepłe i wzruszające momenty. Każdy wnuk czy wnuczka powinni pamiętać daty 21 i 22 stycznia, choć o dziadkach pamięta się cały rok. Któż inny, jak nie oni rozpieszczali nas w dzieciństwie i poświęcali nam cały wolny czas. Do najwartościowszego podarunku, jaki możemy im dać – naszej miłości i szacunku – dołączmy drobny upominek, zrobiony samodzielnie lub zakupiony.

Jaki prezent dla babci i dziadka na urodziny?

Fot. Anita Szot

Oto nasze propozycje:

samodzielnie lub z dzieckiem możesz wykonać przepiękne serce, które będzie mienić się kolorami.

Będzie potrzebne:

masa solna (gotowa lub zrobiona z mieszanki 1 szklanki mąki, 1 szklanki soli i 1 szklanki wody), kolorowe piórka, cekiny, koraliki, małe figurki do scrapbookingu, sypki brokat w różnych kolorach, klej, wstążeczka.

Z masy solnej formujemy serce, długą igłą lub innym szpikulcem przekłuwamy je, tak aby można było później przewlec wstążkę. Odkładamy formę do wyschnięcia na ok. 24 godziny. Po tym czasie serce dekorujemy tym, co mamy oraz przeplatamy przez nie tasiemkę, która posłuży za zawieszkę. Smarujemy formę klejem, posypujemy brokatem i na to przyklejamy pozostałe elementy.

prezent dla dziadkówŹródło: photoxpress.com

Grzejące serduszko – kształtem będzie przypominać dziadkom o ukochanych wnuczkach, ale nie jest to prezent do dekoracji. Jego główną funkcją jest ogrzewanie aż do temperatury powyżej 50 st. C i to w kilka sekund. Wystarczy przełamać blaszkę, którą umieszczono wewnątrz tego gadżetu i cieszyć się przyjemnym uczuciem gorąca. Magiczne serduszko ogrzeje dziadków przez pół godziny. Aby można było je ponownie wykorzystać, wystarczy tylko przegotować. Zestaw składa się z dwóch serc wielkości odpowiadającej dłoni, a całość jest spakowana do metalowej obudowy w kształcie…serca.

Zestaw winiarski – mieści butelkę tego zdrowotnego trunku oraz mosiężne narzędzia do otwierania, serwowania i przechowywania wina. Całość mieści się w drewnianej skrzyni, na której jest grawerowana osobista dedykacja. Prezent taki jest bardzo elegancki, a zawartość pomoże babci i dziadkowi w utrzymaniu dobrej kondycji serca, gdyż jak wiadomo, alkohol ten – popijany w niewielkich ilościach skutecznie walczy z cholesterolem.

 

Jak myślicie, co jest odpowiednim prezentem dla dziadków na urodziny? Macie jakieś pomysły?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =

Bardzo mi się podoba dodawanie do prezentu czegoś od serce, My w tym roku wymyśliliśmy coś - moim zdaniem - niesamowitego. Zasadziliśmy potajemnie w ogrodzie dzadków kwiatki w kształt serca, a im podarowaliśmy narzędzia do ogrodu specjalne dla seniora, można takie coś kupić w sklepch dla starszych osób, np. pomocedlaseniora .pl. Naszym dziadkom chyba zrobiło się bardzo bardzo miło.

~ Kumopa / 2015-08-25 12:26:57
oceń komentarz: (0) (0)