Okoliczności Jaki prezent dla babci i dziadka na urodziny?

Jaki prezent dla babci i dziadka na urodziny?

-

Oto nasze propozycje:

samodzielnie lub z dzieckiem możesz wykonać przepiękne serce, które będzie mienić się kolorami.

masa solna (gotowa lub zrobiona z mieszanki 1 szklanki mąki, 1 szklanki soli i 1 szklanki wody), kolorowe piórka, cekiny, koraliki, małe figurki do scrapbookingu, sypki brokat w różnych kolorach, klej, wstążeczka.

Z masy solnej formujemy serce, długą igłą lub innym szpikulcem przekłuwamy je, tak aby można było później przewlec wstążkę. Odkładamy formę do wyschnięcia na ok. 24 godziny. Po tym czasie serce dekorujemy tym, co mamy oraz przeplatamy przez nie tasiemkę, która posłuży za zawieszkę. Smarujemy formę klejem, posypujemy brokatem i na to przyklejamy pozostałe elementy.

prezent dla dziadkówŹródło: photoxpress.com

Grzejące serduszko – kształtem będzie przypominać dziadkom o ukochanych wnuczkach, ale nie jest to prezent do dekoracji. Jego główną funkcją jest ogrzewanie aż do temperatury powyżej 50 st. C i to w kilka sekund. Wystarczy przełamać blaszkę, którą umieszczono wewnątrz tego gadżetu i cieszyć się przyjemnym uczuciem gorąca. Magiczne serduszko ogrzeje dziadków przez pół godziny. Aby można było je ponownie wykorzystać, wystarczy tylko przegotować. Zestaw składa się z dwóch serc wielkości odpowiadającej dłoni, a całość jest spakowana do metalowej obudowy w kształcie…serca.

Zestaw winiarski – mieści butelkę tego zdrowotnego trunku oraz mosiężne narzędzia do otwierania, serwowania i przechowywania wina. Całość mieści się w drewnianej skrzyni, na której jest grawerowana osobista dedykacja. Prezent taki jest bardzo elegancki, a zawartość pomoże babci i dziadkowi w utrzymaniu dobrej kondycji serca, gdyż jak wiadomo, alkohol ten – popijany w niewielkich ilościach skutecznie walczy z cholesterolem.

Jak myślicie, co jest odpowiednim prezentem dla dziadków na urodziny? Macie jakieś pomysły?

Anita Szot

Anita Szot – absolwentka Kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nauczyciel przedszkolny. Autorka cyklu artykułów o tradycjach świąt polskich publikowanych na łamach skierowanego do irlandzkiej Polonii „Życia w Irlandii”. W serwisie Spec.pl publikuje autorskie zdjęcia.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją pasją są podróże, odkrywanie nowych miejsc oraz związana z nimi kultura. Ciągle zgłębiam wiedzę dotyczącą polskich i zagranicznych tradycji. Różnorodność kultur na świecie, ich wytwory, obyczaje i zachowania są dla mnie niezmiernie ciekawe i inspirujące.  W moim polu zainteresowania szczególne miejsce zajmuje polska obrzędowość ludowa, dlatego zajmuje się pisaniem porad w dziale Okoliczności. Uwielbiam też orientalne klimaty przesycone głębokimi barwami i unoszącym się zapachem pikantnych przypraw.

Oprócz pisania, zajmuje się także pracą z dziećmi przedszkolnymi i staram się nieustannie wdrażać je w zachowań prokulturowe. Krzewienie rodzimej tradycji oraz życie w poszanowaniu odmienności kulturowej to główne cele, jakie przyświecają mojej pracy.

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo mi się podoba dodawanie do prezentu czegoś od serce, My w tym roku wymyśliliśmy coś – moim zdaniem – niesamowitego. Zasadziliśmy potajemnie w ogrodzie dzadków kwiatki w kształt serca, a im podarowaliśmy narzędzia do ogrodu specjalne dla seniora, można takie coś kupić w sklepch dla starszych osób, np. pomocedlaseniora .pl. Naszym dziadkom chyba zrobiło się bardzo bardzo miło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Benefity dla pracowników

Obecnie większość firm oprócz wynagrodzenia w postaci comiesięcznej pensji oferuje swoim pracownikom szereg benefitów czyli różnego rodzaju środków motywacji pozapłacowej, które pracownik otrzymuje w formie niepieniężnej, mających jednak określoną pieniężną wartość.

Zastosowanie drewna w ogrodzie

Drewno to jeden z najpopularniejszych materiałów używanych do tworzenia malej architektury ogrodowej. Powstają z niego ławki, stoły, altany, pergole i trejaże. Z drewna tworzymy także ogrodzenia, schody i ścieżki w ogrodzie Bardzo modne w ostatnich latach jest wykonywanie tarasów drewnianych. Za właściwości fizyczne i mechaniczne drewna w dużej mierze odpowiada jego postać. Właściwości oczywiście różnią się pomiędzy gatunkami gatunków, zmieniają się także wraz z wiekiem drzewa.

Zobacz też

Zez – leczenie

Zez jest jedną z wielu często występujących chorób oczu. W tym schorzeniu zauważalne jest odchylenie od prawidłowego, równoległego patrzenia. W stanie fizjologicznym, kiedy nie występuje ta choroba, oczy jednocześnie patrzą na dany, oglądany w danej chwili przedmiot. W czasie, gdy patrzymy w dal, osie widzenia ustawione są równolegle.

Łóżka piętrowe idealnym wyborem do pokoju dziecięcego? Podpowiadamy dlaczego

Własny pokój to raj dla każdego dziecka - prawdziwa kraina zabaw, do której może ono uciekać w beztroskich latach...

Czółenka, a może balerinki? Jakie buty Maciejka zdobędą sympatię klientów?

Co sprawia, że buty Maciejka cieszą się tak wielką popularnością? Przemawia za tym wiele czynników, jednak do najważniejszych można...

Może Cię zainteresuje: