Jaki prezent dla kolegi, koleżanki dziecka?

Okoliczności    
ocena

Gdy zbliżają się urodziny najlepszego przyjaciela naszej pociechy przed nim trudne zadanie – wybór prezentu. To dla naszego dziecka szczególnie ważne, aby prezent był nie tylko oryginalny, ale aby zachwycił jego towarzysza zabaw. Jak pomóc dziecku w wyborze prezentu?

Jaki prezent dla kolegi, koleżanki dziecka?

photoxpress.com

Przede wszystkim zakupu prezentu nie należy pozostawiać na ostatnią chwilę. Co najmniej dwa tygodnie wcześniej należy porozmawiać z dzieckiem na temat jego przyjaciela oraz wypytać o pomysły naszego malucha, co chciałoby kupić koledze/koleżance. Gdy dziecko potrzebuje naszej pomocy warto porozmawiać z nim o zainteresowaniach przyjaciela, o zabawkach, które już ma, jak wygląda jego pokój, jakie bajki lubi oglądać.

W następnej kolejności zaplanujmy z dzieckiem dzień, w który wybierzemy się na wspólne zakupy. Warto zadbać, aby ten dzień był miłym przeżyciem dla naszej pociechy. W przerwie między zakupami zabierzmy dziecko na lody lub pizzę, aby mogło odpocząć i nabrać sił, ale również zastanowić się nad dotychczas obejrzanymi rzeczami. W sytuacji jeżeli dziecko nie potrafi się zdecydować na zakup, można zapytać - co ono chciałoby dostać na urodziny od przyjaciela. W końcu najbliższy przyjaciel naszego malca z pewnością jest do niego podobny zarówno pod względem charakteru, jak i zainteresowań.

Gdy już dokonamy zakupu dobrze jest w fantazyjny sposób zapakować prezent. Dobrym pomysłem jest zapakowanie rzeczy do kilku pudełek, aby rozbudzić ciekawość solenizanta, podczas rozpakowywania prezentu. Pamiętajmy, iż urodziny najlepszego przyjaciela naszego dziecka są dla niego równie dużym przeżyciem, dlatego rodzice powinni dużo rozmawiać i wspierać dziecko w tym ważnym dla niego dniu.

Urodziny to wielki dzień. Niezależnie od tego czy solenizantem jest nasze dziecko czy jego przyjaciel jest to równie szczególne wydarzenie dla naszej pociechy. Dziecko przeżywa urodziny swojego przyjaciela i dlatego tak ważne jest wsparcie rodziców, aby pomóc w zakupie prezentu i odpowiednio przygotować malca do tej uroczystości.

A jaka jest Wasza opinia na ten temat? Macie inne pomysły? Podzielcie się nimi!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =