Okoliczności Jaki prezent dla wychowawcy na koniec roku?

Jaki prezent dla wychowawcy na koniec roku?

-

Na zakończenie roku inny prezent wręczą przedszkolaki, a inny maturzyści. Ma też znaczenie, ile lat spędziliśmy z naszym wychowawcą i czy się polubiliśmy. Uczniowie do niektórych nauczycieli przywiązują się bardziej i chcieliby to w jakiś sposób wyrazić.

Przedszkolaki mogą na przykład przygotować prezent przy pomocy rodziców. Wspólne zdjęcie wszystkich dzieciaków razem w wychowawczynią, podpisy maluchów i napisane przez nich życzenia powinny być miłym prezentem. Zdjęcia można oprawić w ramkę albo nakleić na karton i wręczyć laurkę. Zawsze mile widziane są kwiaty. Jeśli w przedszkolu jest zwyczaj dawania także poważniejszych prezentów rodzice mogą pomyśleć o zakupie zestawu biżuterii albo szklanej ozdoby.

prezent dla wychowawcyFot. photoxpress.com

Im uczniowie starsi, tym prezenty poważniejsze. Warto przyjrzeć się wychowawcy. Być może nosi charakterystyczną biżuterię, lubi dobre pióra, a każdą wolną chwile spędza w górach. Na prezent dla wychowawcy świetnie nadaje się wisior z bursztynem, markowe pióro i długopis, elegancie etui na okulary i wizytownik. Być może mieliśmy okazje wyjeżdżać z naszym wychowawcą na wycieczki i wiemy, jak lubi spędzać wolny czas. Jeśli jest zapalonym turystą górskim, kupmy mu nowe kije trekingowe.

Sprawdzonym prezentem są albumy. W księgarniach jest bardzo duży wybór albumów z reprodukcjami obrazów wielkich malarzy, ze zdjęciami z całego świata. Rzadko kupujemy sobie takie prezenty sami, a w domu pięknych albumów nigdy za wiele. Wśród książkowych zakupów warto też zwrócić uwagę na ekskluzywne wydania klasyków literatury. Nawet kolejny egzemplarz „Potopu”, ale bogato ilustrowany i w pięknej okładce będzie świetnym prezentem i doskonałą pamiątką.

Kolejną kategorią prezentów dla wychowawcy są przedmioty użytkowe. Możemy kupić zestaw porcelanowych filiżanek z cukiernicą. Dorzucamy do tego zestaw dobrych herbat i prezent gotowy. Wychowawcy powinien przypaść do gustu także zestaw kieliszków do wina albo koniaku. Możemy kupić również szklany wazon na kwiaty. Są to przedmioty, które przydadzą się w każdym domu, dlatego są to bezpieczne prezenty.

Nie rezygnujmy z kwiatów. Duży bukiet to piękny sposób na podziękowanie. Jeśli dysponujmy większą kwotą pieniędzy możemy zamówić nawet kosz kwiatów. To robi wrażenie na każdym. Dobrym prezentem będzie też kosz upominkowy, w którym znajdą się owoce, słodycze i butelka dobrego alkoholu.

Co myślicie o tych propozycjach? Macie jakieś inne pomysły na upominki dla wychowcy?

Katarzyna Olchowska

Katarzyna Olchowska - z wykształcenia politolog, dziennikarz z wyboru. Niepoprawna optymistka szukająca niezwykłości w codziennych sprawach. Od 10 lat związana z różnymi stacjami radiowymi. Ma za sobą także współprace z gazetą. Jako reporterka zajmuję się sprawami miasta i zwykłych ludzi. Prywatnie pasjonatka gór, a także fanka czerwonych butów i zielonej herbaty. W serwisie Spec.pl specjalistka od okoliczności, bo żadne okoliczności nie są jej obce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak spędzić wolny czas samemu?

Kiedy masz już dosyć towarzystwa znajomych, ostrego imprezowania, możesz zrobić coś dla siebie, spędzając czas wyłącznie we własnym towarzystwie. Taki jednoosobowy wieczór wcale nie musi być nudny!

Jak przygotować się do świąt Bożego Narodzenia?

Idą, idą święta…aż przyjdą wcześniej niż nam się wydaje. Bożonarodzeniowa gorączka zaczyna się wraz z rozpoczęciem adwentu. Najlepiej widoczne jest to na ulicach, które toną w świecących ozdobach. Mikołaje uśmiechające się ze sklepowych witryn, jaśniejące girlandy na głównych ulicach, przystrojone migocącymi lampkami drzewa ciągnące się wzdłuż ulic. To wszystko sprawia, że i nam udziela się świąteczna atmosfera, którą wzniecamy we własnym domu. Jak przygotować się do świąt, by zdążyć na czas?

Zobacz też

Zatrudnienie subsydiowane

Zatrudnianie subsydiowane jest formą pomocy finansowej dla pracodawcy zakładającą redukcję kosztów ponoszonych przez niego na zatrudnianie pracowników. Jednocześnie umożliwia zdobycie zatrudnienia grupom o gorszej pozycji na rynku pracy. Ten rodzaj pomocy został uruchomiony w ramach Poddziałania 6.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL). Do kogo kierowana jest pomoc w ramach zatrudnienia subsydiowanego oraz jakie korzyści ma z jej tytułu pracodawca? Podajemy kluczowe wskazówki.

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Może Cię zainteresuje: