Jaki prezent na 21 urodziny?

Okoliczności    
ocena

21 to liczba szczególna. To symbol niezależnego człowieka. Liczbą 21 może posługiwać się osoba odpowiedzialna, które dokonuje świadomych życiowych wyborów. W wielu kulturach dopiero 21 urodziny są przepustką w dorosłe życie. Tak jest na przykład w Australii i Nowej Zelandii, w państwach tych na 21 urodziny wręcza się klucze do mieszkania, które są symbolem uznania samodzielności. Liczbę 21 znajdziemy również w tradycji biblijnej, tam oznacza ona m.in. osiągnięty cel i związaną z tym radość. Urodzinowy prezent nie musi być aż tak poważny, ale jeśli nie mamy pomysłu na podarunek możemy w sprytny sposób nawiązać do znaczenia liczby.

Jaki prezent na 21 urodziny?

sxc.hu

Dwudzieste pierwsze urodziny są drugimi co do ważności urodzinami po "18". To dobra okazja by wręczyć jubilatowi prezent, który będzie pamiątką, będzie długo służył albo dostarczy niepowtarzalnych wrażeń. Pamiątkowym prezentem może być na przykład biżuteria. W sklepach jubilerskich znajdziemy wyjątkowy drobiazg dla dziewczyny i chłopaka. Może to być łańcuszek, bransoletka, obrączka czy pierścionek. Możemy zamówić karykaturę albo grafikę. Wisząca na ścianie będzie przez długi czas cieszyć oko i kojarzyć się z przyjemnym czasem. Jeśli mamy możliwość zastanówmy się nad przygotowaniem albumu ze zdjęciami, które będą dokumentacją dotychczasowego życia naszego dwudziesto jedno latka. W takim albumie powinny znaleźć się zdjęcia z pierwszych urodzin, przedszkola, wyjazdu na kolonie, balu gimnazjalnego i z kolejnych urodzin. W przygotowanie takiego prezentu musi się zaangażować więcej osób, ale satysfakcja z gotowego działa jest gwarantowana.

Do innej kategorii prezentów zaliczamy te z odrobiną szaleństwa w tle. Nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić, ale jeśli tak to zafundujmy jubilatowi np. lot paralotnią, skok na bungie czy spadochronie. Miłośnicy szybkiej jazdy samochodem ucieszą się na pewno z opłacenia kursu bezpiecznej jazdy, a motocykliści z lepszego kasku. W zimie mogą to być wykupione lekcje u instruktora narciarstwa czy snowboardu.

Klasycznym prezentem urodzinowym jest zestaw kosmetyków, flakon dobrych perfum, skórzany portfel, a także elegancki element garderoby. Nie zapominajmy o książkach, dobrych powieści w domowej biblioteczce nigdy za wiele.

Zaszalejmy też z urodzinowym bukietem. Kupmy na przykład 21 ulubionych kwiatów jubilatki. Dajemy słodycze, możemy na przykład przygotować 21 czekoladek, ale każdą pakujemy oddzielnie, przybierając ją barwną kokardką. Zamówmy tort, koniecznie z 21 świeczkami. Sprawdzone urodzinowe drobiazgi to skarbonki, kubki ze śmiesznymi nadrukami i koszulki, które są przygotowane specjalnie na tę jedyną okazje.

Jak myślicie, co jest odpowiednim prezentem 21. urodziny? Co sami chcielibyście otrzymać z tej okazji?

OCENA
2.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =

Dla brata na 21 urodziny zdecydowałem się na whiskey. Jest już duży może dostać coś więcej niż tylko pieniądze. Polecam smaczne (bo próbowałem już) whiskey od Dekantera. Sklep jest w Warszawie tylko. Ale spokojnie, online też można zamawiać

~ Michał / 2016-08-12 13:45:27
oceń komentarz: (0) (0)