Jaki prezent na obronę doktoratu?

Okoliczności    
ocena

Zdobycie kolejnego stopnia naukowego okupione jest ciężką pracą, szczególnie wtedy, kiedy pracę licencjacką i magisterską ma się już za sobą. Rodzina i przyjaciele chcą wynagrodzić Ci trud i liczne wyrzeczenia, które spowodowało pisanie samej pracy oraz przygotowywanie się do jej obrony. Upominek dla doktora powinien być nie tylko zacny, ale także kojarzyć się mu z tym wyjątkowym wydarzeniem.

Jaki prezent na obronę doktoratu?

sxc.hu

Jednym z podstawowych, ale eleganckich i pożądanych prezentów jest biżuteria. Pani doktor można zakupić piękne, wysadzane cennymi kamieniami kolczyki, kolię czy pierścionek. Na złotej lub srebrnej bransolecie można dodatkowo wygrawerować datę obrony pracy doktorskiej. Mężczyznę z pewnością ucieszy niezwykle elegancki zegarek. Biżuteria jest trafnym prezentem szczególnie ze strony partnera czy rodziców.

Znajomi nie muszą robić aż tak kosztownych prezentów. Wystarczy drobny akcent wyrażający radość z osiągniętego przez naszego kolegę sukcesu. Fajnym upominkiem będzie kubek z napisem „doktor Maciek” czy „doktor Ania”. Można iść dalej w tego typu gadżety – koszulki, breloczki czy długopisy.

Wspominając o długopisie – nie można pominąć ekskluzywnego pióra. To prezent, który pamiętają liczne pokolenia, jednak nadal nie wyszedł on z mody. Trafnym prezentem będzie także elegancka skórzana torebka lub aktówka.

Jeśli chcemy naszej drugiej połówce wręczyć naprawdę oryginalny prezent z okazji obrony doktoratu, możemy przygotowywać go przez cały czas pisania pracy przez naszego partnera. Może to być kolaż zdjęć z jego pracy podczas pisania. Cytaty z książek, z których korzystał czy sfotografowane strony z publikacji wykorzystanych w doktoracie. Można także nakręcić krótki film ukazujący naszą dziewczynę lub chłopaka w mozole pisania pracy doktorskiej. Później należy ładnie obrobić materiał, ciekawie zmontować i wyświetlić gotowy materiał podczas imprezy gratulacyjnej na cześć młodego doktora.

Dobrym prezentem będzie upominek „branżowy”. Informatyk z pewnością nie pogardzi nowym laptopem, elektronik ucieszy się z lutownicy gazowej,  z kolei doktor turystyki będzie mieć frajdę ze sprzętu turystycznego – dobrego plecaka, ciepłego śpiwora czy namiotu.

Doskonałym pomysłem będzie zorganizowanie wczasów za granicą, które pozwolą odetchnąć po ciężkiej pracy i nabrać sił na kolejne wyzwania.

Co Wy podarowalibyście świeżo upieczonemu doktorowi? Podzielcie się z nami swoimi pomysłami.

OCENA
1.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =