Jednym z podstawowych, ale eleganckich i pożądanych prezentów jest biżuteria. Pani doktor można zakupić piękne, wysadzane cennymi kamieniami kolczyki, kolię czy pierścionek. Na złotej lub srebrnej bransolecie można dodatkowo wygrawerować datę obrony pracy doktorskiej. Mężczyznę z pewnością ucieszy niezwykle elegancki zegarek. Biżuteria jest trafnym prezentem szczególnie ze strony partnera czy rodziców.

Znajomi nie muszą robić aż tak kosztownych prezentów. Wystarczy drobny akcent wyrażający radość z osiągniętego przez naszego kolegę sukcesu. Fajnym upominkiem będzie kubek z napisem „doktor Maciek” czy „doktor Ania”. Można iść dalej w tego typu gadżety – koszulki, breloczki czy długopisy.

Wspominając o długopisie – nie można pominąć ekskluzywnego pióra. To prezent, który pamiętają liczne pokolenia, jednak nadal nie wyszedł on z mody. Trafnym prezentem będzie także elegancka skórzana torebka lub aktówka.

Jeśli chcemy naszej drugiej połówce wręczyć naprawdę oryginalny prezent z okazji obrony doktoratu, możemy przygotowywać go przez cały czas pisania pracy przez naszego partnera. Może to być kolaż zdjęć z jego pracy podczas pisania. Cytaty z książek, z których korzystał czy sfotografowane strony z publikacji wykorzystanych w doktoracie. Można także nakręcić krótki film ukazujący naszą dziewczynę lub chłopaka w mozole pisania pracy doktorskiej. Później należy ładnie obrobić materiał, ciekawie zmontować i wyświetlić gotowy materiał podczas imprezy gratulacyjnej na cześć młodego doktora.

Dobrym prezentem będzie upominek „branżowy”. Informatyk z pewnością nie pogardzi nowym laptopem, elektronik ucieszy się z lutownicy gazowej, z kolei doktor turystyki będzie mieć frajdę ze sprzętu turystycznego – dobrego plecaka, ciepłego śpiwora czy namiotu.

Doskonałym pomysłem będzie zorganizowanie wczasów za granicą, które pozwolą odetchnąć po ciężkiej pracy i nabrać sił na kolejne wyzwania.

Co Wy podarowalibyście świeżo upieczonemu doktorowi? Podzielcie się z nami swoimi pomysłami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBankowość islamska
Następny artykułJak zorganizować przyjęcie z okazji rocznicy ślubu?

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here