Okoliczności Jaki prezent na obronę doktoratu?

Jaki prezent na obronę doktoratu?

-

Jednym z podstawowych, ale eleganckich i pożądanych prezentów jest biżuteria. Pani doktor można zakupić piękne, wysadzane cennymi kamieniami kolczyki, kolię czy pierścionek. Na złotej lub srebrnej bransolecie można dodatkowo wygrawerować datę obrony pracy doktorskiej. Mężczyznę z pewnością ucieszy niezwykle elegancki zegarek. Biżuteria jest trafnym prezentem szczególnie ze strony partnera czy rodziców.

Znajomi nie muszą robić aż tak kosztownych prezentów. Wystarczy drobny akcent wyrażający radość z osiągniętego przez naszego kolegę sukcesu. Fajnym upominkiem będzie kubek z napisem „doktor Maciek” czy „doktor Ania”. Można iść dalej w tego typu gadżety – koszulki, breloczki czy długopisy.

Wspominając o długopisie – nie można pominąć ekskluzywnego pióra. To prezent, który pamiętają liczne pokolenia, jednak nadal nie wyszedł on z mody. Trafnym prezentem będzie także elegancka skórzana torebka lub aktówka.

Jeśli chcemy naszej drugiej połówce wręczyć naprawdę oryginalny prezent z okazji obrony doktoratu, możemy przygotowywać go przez cały czas pisania pracy przez naszego partnera. Może to być kolaż zdjęć z jego pracy podczas pisania. Cytaty z książek, z których korzystał czy sfotografowane strony z publikacji wykorzystanych w doktoracie. Można także nakręcić krótki film ukazujący naszą dziewczynę lub chłopaka w mozole pisania pracy doktorskiej. Później należy ładnie obrobić materiał, ciekawie zmontować i wyświetlić gotowy materiał podczas imprezy gratulacyjnej na cześć młodego doktora.

Dobrym prezentem będzie upominek „branżowy”. Informatyk z pewnością nie pogardzi nowym laptopem, elektronik ucieszy się z lutownicy gazowej, z kolei doktor turystyki będzie mieć frajdę ze sprzętu turystycznego – dobrego plecaka, ciepłego śpiwora czy namiotu.

Doskonałym pomysłem będzie zorganizowanie wczasów za granicą, które pozwolą odetchnąć po ciężkiej pracy i nabrać sił na kolejne wyzwania.

Co Wy podarowalibyście świeżo upieczonemu doktorowi? Podzielcie się z nami swoimi pomysłami.

Joanna Nieć

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Oś czasu na Facebooku – jak wyłączyć?

Uruchamiając oś czasu na naszym Facebookowym profilu, akceptujemy zmianę dotychczasowego wyglądu na nowy pod nazwą Timeline. Wybierając tę czynność do wyboru mamy zmianę profilu na stałe lub testowanie nowej formy prezentacji profilu przez określony czas.

Jak pielęgnować noworodka?

Zanim się urodziło dziecko nie wymagało żadnych czynności pielęgnacyjnych. Żyło sobie spokojnie, nie tarmoszone przez nikogo. Dlatego teraz, gdy pojawiło się na świecie i jest uzależnione od działania innych osób, potrzebuje przede wszystkim delikatności.

Zobacz też

Syndrom kata – na czym polega, definicja, objawy

Przemoc jest elementem życia człowieka. Bywa, że nawet, gdy nie stosujemy jej sami, możemy paść jej ofiarą. Czasami, znajdując życiowego partnera, wydaje nam się, że będziemy planować wspólne, sielskie życie. Co jednak, gdy nagle rzeczywistość okazuje się wyglądać zupełnie inaczej, rujnując nasze plany? Gdy cudowny partner lub mąż, który był dla nas tak ciepły i czuły, nagle zaczyna stosować wobec nas przemoc…?

Czy warto zainwestować w deskorolkę elektryczną?

Nowoczesne rozwiązania sprzętowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz chętniej wykorzystujemy je do codziennego użytku i posługujemy...

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Może Cię zainteresuje: