Jaki prezent na rocznicę ślubu rodziców?

Okoliczności    
ocena

Piękna zastawa, komplet drogiej pościeli, a może wczasy na Majorce? Co zafundować rodzicom z okazji ich wielkiego święta – kolejnej rocznicy ślubu?

Jaki prezent na rocznicę ślubu rodziców?

photoxpress.com

Dzieci zawsze zastanawiają się, co podarować rodzicom z okazji rocznicy ich śluby. Zazwyczaj decydują się na wspólny budżet, wychodząc z założenia, że lepiej kupić jeden, a naprawdę wartościowy prezent niż rozdrabniać się na mniej czy bardziej symboliczne upominki.

W przypadku okrągłych rocznic, jak np. 25- czy 50-lecie ślubu, z pewnością dobrym pomysłem jest kosz kwiatów, których ilość odpowiada obchodzonej rocznicy. Nie powinno także zabraknąć tortu, może być stylizowany na tort ślubny, także z adekwatną liczbą świeczek. Ładnym prezentem będzie prezent z wyhaftowanymi imionami rodziców oraz datą ślubu lub stażem małżeńskim. Mogą to być frotowe ręczniki lub ciepłe pidżamy.

Można także podarować rodzicom koszulki z wydrukowanym zdjęciem z ich ślubu albo album, w którym odnajdą wspólne zdjęcia od momentu zaślubin do chwili obecnej. Alternatywą dla klasycznego album ze zdjęciami jest coraz bardziej popularna fotoksiążka. Pamiątką całoroczną będzie także ozdobny kalendarz wykonany ze zdjęć rodziców. Pozostając w klimacie fotograficznym, można zaaranżować sesje fotograficzną, także w ślubnych strojach.

Pięknym i eleganckim prezentem jest posrebrzany zegar z wygrawerowaną datą ślubu, odmierzający kolejne minuty ich wspólnego życia. Odpowiednim prezentem będzie także bogato zdobiona satynowa pościel czy komplet eleganckich szlafroków. Z pewnością rodzice, a zwłaszcza mama, ucieszą się z pozłacanych lub posrebrzanych grawerowanych sztućców lub ręcznie malowanej, porcelanowej zastawy.

Obojgu można podarować skórzane portfele, do których włożymy fotografie współmałżonka oraz dzieci. Mamie można podarować też oryginalną biżuterię, a tacie elegancki zegarek.

Oderwijcie rodziców od codziennych spraw i obowiązków. Zarezerwuj stolik w luksusowej restauracji i piękną limuzynę, która zawiezie ich na kolację. Zorganizujcie im romantyczny weekend w jakimś urokliwym miejscu. Zadbajcie, aby w hotelu mieściło się SPA, sauna, basen i inne atrakcje, które urozmaicą ich wspólny relaks.

Ciekawym pomysłem jest także przygotowanie dla rodziców imprezy-niespodzianki, na której obecna będzie najbliższa rodzina oraz ich przyjaciele, z którymi będą mogli wspólnie przeżywać swoje święto. Podczas takiej imprezy dzieci mogą wygłosić specjalne przemówienie skierowane do rodziców, które wręczą im na pamiątkę. Można także zorganizować małe przedstawienie, a nawet kabaret ukazujący z przymrużeniem oka codzienność pożycia małżeńskiego.

Skoro mowa o kabarecie, można wręczyć rodzicom ich karykatury. Można także sprezentować im portret z ich podobiznami.

W końcu – zarezerwujcie lot i wyślij rodziców w daleką podróż; Paryż, Praga, a może Karaiby?

Jaki prezent Wy podarowalibyście swoim rodzicom z okazji rocznicy ich ślubu? Zdradźcie nam swoje pomysły!

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =

Moi rodzice w zeszłym roku obchodzili 30 rocznicę ślubu, zastanawiałam się z siostrami co można byłoby im podarwać. Dodatkowe rzeczy im nie są potrzebne więc pomyślałyśmy ze przyda im się chociaż krótki odpoczynek. Kupiłyśmy moim rodzicom weekend w hotelu Dana w Szczecinie. Byli bardzo zadowoleni bo już nie pamiętają kiedy byli razem gdziekolwiek.

~ Marta / 2016-05-16 13:11:05
oceń komentarz: (0) (0)