Okoliczności Jaki prezent na rocznicę ślubu rodziców?

Jaki prezent na rocznicę ślubu rodziców?

-

Dzieci zawsze zastanawiają się, co podarować rodzicom z okazji rocznicy ich śluby. Zazwyczaj decydują się na wspólny budżet, wychodząc z założenia, że lepiej kupić jeden, a naprawdę wartościowy prezent niż rozdrabniać się na mniej czy bardziej symboliczne upominki.

W przypadku okrągłych rocznic, jak np. 25- czy 50-lecie ślubu, z pewnością dobrym pomysłem jest kosz kwiatów, których ilość odpowiada obchodzonej rocznicy. Nie powinno także zabraknąć tortu, może być stylizowany na tort ślubny, także z adekwatną liczbą świeczek. Ładnym prezentem będzie prezent z wyhaftowanymi imionami rodziców oraz datą ślubu lub stażem małżeńskim. Mogą to być frotowe ręczniki lub ciepłe pidżamy.

Można także podarować rodzicom koszulki z wydrukowanym zdjęciem z ich ślubu albo album, w którym odnajdą wspólne zdjęcia od momentu zaślubin do chwili obecnej. Alternatywą dla klasycznego album ze zdjęciami jest coraz bardziej popularna fotoksiążka. Pamiątką całoroczną będzie także ozdobny kalendarz wykonany ze zdjęć rodziców. Pozostając w klimacie fotograficznym, można zaaranżować sesje fotograficzną, także w ślubnych strojach.

Pięknym i eleganckim prezentem jest posrebrzany zegar z wygrawerowaną datą ślubu, odmierzający kolejne minuty ich wspólnego życia. Odpowiednim prezentem będzie także bogato zdobiona satynowa pościel czy komplet eleganckich szlafroków. Z pewnością rodzice, a zwłaszcza mama, ucieszą się z pozłacanych lub posrebrzanych grawerowanych sztućców lub ręcznie malowanej, porcelanowej zastawy.

Obojgu można podarować skórzane portfele, do których włożymy fotografie współmałżonka oraz dzieci. Mamie można podarować też oryginalną biżuterię, a tacie elegancki zegarek.

Oderwijcie rodziców od codziennych spraw i obowiązków. Zarezerwuj stolik w luksusowej restauracji i piękną limuzynę, która zawiezie ich na kolację. Zorganizujcie im romantyczny weekend w jakimś urokliwym miejscu. Zadbajcie, aby w hotelu mieściło się SPA, sauna, basen i inne atrakcje, które urozmaicą ich wspólny relaks.

Ciekawym pomysłem jest także przygotowanie dla rodziców imprezy-niespodzianki, na której obecna będzie najbliższa rodzina oraz ich przyjaciele, z którymi będą mogli wspólnie przeżywać swoje święto. Podczas takiej imprezy dzieci mogą wygłosić specjalne przemówienie skierowane do rodziców, które wręczą im na pamiątkę. Można także zorganizować małe przedstawienie, a nawet kabaret ukazujący z przymrużeniem oka codzienność pożycia małżeńskiego.

Skoro mowa o kabarecie, można wręczyć rodzicom ich karykatury. Można także sprezentować im portret z ich podobiznami.

W końcu – zarezerwujcie lot i wyślij rodziców w daleką podróż; Paryż, Praga, a może Karaiby?

Jaki prezent Wy podarowalibyście swoim rodzicom z okazji rocznicy ich ślubu? Zdradźcie nam swoje pomysły!

Joanna Nieć

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

1 KOMENTARZ

  1. Moi rodzice w zeszłym roku obchodzili 30 rocznicę ślubu, zastanawiałam się z siostrami co można byłoby im podarwać. Dodatkowe rzeczy im nie są potrzebne więc pomyślałyśmy ze przyda im się chociaż krótki odpoczynek. Kupiłyśmy moim rodzicom weekend w hotelu Dana w Szczecinie. Byli bardzo zadowoleni bo już nie pamiętają kiedy byli razem gdziekolwiek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Wyprysk kontaktowy – co to jest, objawy, leczenie

Wypryskiem kontaktowym (kontaktowym zapaleniem skóry) nazywane są zmiany na skórze powstałe w wyniku kontaktu ze skórą różnych substancji. To, że te wykwity się pojawiają, spowodowane jest nadwrażliwością. W wyniku zetknięcia się skóry z jakąś substancją dochodzi do uruchamiania o wiele większej ilość reakcji, a w efekcie skóra - można powiedzieć - usilnie broni się przed kontaktem z tą substancją.

Kastracja kota – skutki

Zabieg kastracji polega na usunięciu jąder kocura, jego bezpośrednim skutkiem jest bezpłodność zwierzęcia. Ponieważ jądra produkują hormony płciowe, kastracja wpływa również na zachowanie zwierzęcia zależne od hormonów.

Zobacz też

Suplementy diety – opinie

Suplementy diety to substancje odżywcze, jak witaminy, minerały, mikroelementy i inne, które stanowią uzupełnienie codziennej diety, w celu zapewnienia organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Czy suplementy diety są nam niezbędne? Czy powinniśmy je zażywać?

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Może Cię zainteresuje: