Jakie atrakcje na Dzień Dziecka? Pomysły

Okoliczności    
ocena

Rodzice powinni już kilka dni wcześniej zastanowić się, w jaki sposób spędzą ze swoją pociechą ten wyjątkowy dzień. Można zaplanować wiele atrakcji, które sprawią iż będzie to dla dziecka niezapomniany czas. Oto przykładowe możliwości.

Jakie atrakcje na Dzień Dziecka? Pomysły

morguefile.com

- Wybierzcie się do kina na bajkę, którą dziecko szczególnie chciało obejrzeć. Pamiętajcie, aby najpierw sprawdzić recenzję, by nie propagowała przemocy ani negatywnych zachowań. Bajka ma być przyjemna i zabawna, z morałem. Dla dziecka najważniejsza będzie obecność rodziców obok. Warto pozwolić na zakupienie popcornu i coli, niech to będzie niesamowite wydarzenie w życiu malucha.

- Jeżeli tylko pogoda będzie dopisywać zorganizujcie wycieczkę do „Wesołego Miasteczka”. Uczestniczcie razem z dzieckiem w zabawach, śmiejcie się i szalejcie do upadłego. Jednakże nie spędźcie tam całego dnia, pamiętajcie żeby to była jedna z kilku niespodzianek dla dziecka.

co przygotować na dzień dzieckamorguefile.com

- Sprawdźcie czy w waszym mieście jest „Fabryka słodyczy”. Jeżeli tak, zarezerwujcie wcześniej bilety i udajcie się tam z pociechą. Zobaczycie jak tworzy się cukierki, lub wspaniałe formy z czekolady. To będzie prawdziwy szok dla dziecka, jeżeli jeszcze tam nie było, szczególnie że z pewnością będziecie próbować przysmaków. Uśmiech na twarzy dziecka będzie dla was bezcenny!

- Możecie również pójść z malcem do ZOO bądź do ogrodu botanicznego. Dzieci bardzo lubią zwierzęta a dzięki takim wycieczkom mogą zgłębić swoją wiedzę oraz nauczyć się szacunku do nich.

- Ciekawymi miejscami godnymi zobaczenia są również muzeum sztuki, pracownie ceramiczne i malarskie. Prezentowane są w nich różne techniki tworzenia dzieł oraz wystawy, które zwiększą wiedzę kulturalną waszą i waszego dziecka. Wyprawa powinna być dostosowana do wieku dziecka, aby było w stanie rozumieć to czego będzie świadkiem. Dlatego mniejsze dziecko zabierzcie, np. do stadniny koni, gdzie będzie mogli poznać te zwierzęta, zobaczyć jak żyją, jak się o nie dba oraz oczywiście wybrać się na przejażdżkę. Taka wyprawa będzie frajdą dla malucha.

UWAGA!

Pamiętajmy, aby oprócz wielu atrakcji poza domem, spędzić czas również na wspólnych zabawach z dzieckiem. Ważne jest urozmaicenie czasu, ale również dostosowanie atrakcji do wieku i możliwości dziecka. Warto uczynić Dzień Dziecka dniem niespodzianek, aby dziecko dopiero na miejscu dowiadywało się co będziecie robić. Pamiętajcie - najbardziej dla waszej pociechy liczyć się będzie obecność rodziców i ich udział we wspólnej zabawie.

Macie inne pomysły na atrakcje na Dzień Dziecka? Dajcie znać.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =