Jakie kawałki polecacie na osiemnastkę?

Okoliczności    
ocena

Osiemnastka to wyjątkowa uroczystość, stąd warto zadbać, by i muzyka godnie odpowiadała jej randze. Jednakże to, jaki repertuar będzie wybrzmiewał podczas imprezy, zależy od listy gości. Na co innego bowiem można sobie pozwolić wtedy, gdy wkraczająca w dorosłość osoba bawi się tylko w gronie rówieśników, innych wyborów zaś trzeba dokonać, gdy trzeba uwzględnić obecnych na imprezie starszych, na przykład rodziców czy innych członków rodziny.

Jakie kawałki polecacie na osiemnastkę?

sxc.hu

Dlatego też przekrój wiekowy zaproszonych będzie najważniejszym kryterium wyboru towarzyszącej wydarzeniu muzyki i należy o tym pamiętać, dobierając utwory.

Z myślą o starszym pokoleniu warto przygotować przynajmniej kilkanaście piosenek, których oni sami lubią słuchać, a więc – hitów z ich młodości. Możemy kierować się ich płytoteką, o ile ją znamy  lub po prostu sięgnąć po uniwersalne hity, powstałe przed kilkudziesięciu laty, a doskonale bawiące zarówno starszych, jak i młodych: pojedyncze utwory Elvisa, Beatlesów, jakiś twist sprawią, że wszyscy będą bawić się świetnie.

Jeżeli chodzi o młodszą część gości, to tu nie będzie problemu. Puszczamy najnowsze przeboje rodem z dyskotek! By nie musieć za dużo kombinować, warto zaopatrzyć się po prostu w całą grupę składanek w rodzaju „Gorącej setki radia Eska”, „Brawo Hits” (dowolna edycja) itd. Jest ich mnóstwo, będzie więc z czego wybierać, a większość na pewno da się znaleźć w formie playlisty na Youtubie. Zaletą szukania wymienionych składanek na komputerze jest to, że będą im wówczas towarzyszyć (w tak zwanych „powiązanych”) linki do innych playlist o podobnym stylu, z których również możemy skorzystać, eliminując wówczas problem doboru muzyki, aczkolwiek należy liczyć się z ryzykiem, że odpowiedniość stylowa i gatunkowa w naszym rozumieniu i rozumieniu konkretnego użytkownika portalu mogą od siebie znacznie odbiegać.

Dobrym pomysłem będzie też przygotowanie jak największej liczby ulubionych piosenek najważniejszego gościa wieczoru. Najlepiej puszczać je wtedy z jakąś ustaloną regularnością, na przykład co godzinę trzy. Być może tę najbardziej ukochaną piosenkę warto trzymać na specjalną okazję – chociażby po to, by pomogła przetrwać etap wymierzania osiemnastu razów paskiem!

Jakie utwory wybraliście na swoją osiemnastkę? Który kawałek sprawdził się najlepiej? Dajcie znać w komentarzach!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =