Muzyka na poprawiny

Okoliczności    
ocena

Wybór muzyki na poprawiny może zależeć przede wszystkim od tego, czy zamierzasz swoich gości zaprosić ponownie do lokalu, czy też druga impreza odbędzie się już w domu, jedynie dla części gości.

Muzyka na poprawiny

sxc.hu

W przypadku opcji pierwszej należy dogadać się z zespołem lub DJ-em (zależy, kto kogo ma na weselisku) już przed samym weselem, by przynajmniej jakiś procent swojego repertuaru zachowali na dzień następny. W ten sposób da się odczuć pewne zróżnicowanie w stosunku do właściwego wydarzenia i wszyscy powinni być zadowoleni. Muzykę na żywo zawsze odbiera się inaczej i nawet jeżeli będą to te same kawałki co wcześniej, goście i tak będą się doskonale bawić.

Możliwe jednak, że drugiego dnia nie wynajmujesz już zespołu i jesteś zdany na przygotowany przez siebie zestaw piosenek puszczany z głośników lub, jak już wspomniałem, na drugi dzień przenosisz świętowanie do domu. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, by powielić kawałki już słyszane. Zresztą, tak naprawdę, repertuar weselny i repertuar poprawinowy nie muszę się od siebie różnić, bo nie ma ku temu żadnych powodów.

Wystarczy więc odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się w liczne utwory disco polo, trochę starych hitów rockowych, jakieś disco sięgające do lat osiemdziesiątych, trochę przyśpiewek (może goście się przyłączą?). Jako że nie jesteśmy już ograniczeni możliwościami orkiestry, wówczas mogą polecieć z głośników najnowsze hity znane z radia czy telewizji.

Nie będę podawał list nadających się na poprawiny piosenek, ponieważ byłaby ona niezwykle długa i mijałoby się z celem jej konstruowanie – wielu zrobiło już to przede mną. Wystarczy skorzystać z któregoś z forów internetowych przeznaczonych dla kobiet lub traktujących o ślubach, a na pewno znajdzie się tam niejedna setlista. Do tego dochodzi niezawodny Youtube, gdzie użytkownicy komponowali playlisty i nie zapomnieli o tego typu okazjach. Można samodzielnie spisać tytuły i później wypalić je na płytach, by odtworzyć w lokalu lub zapisać na dysku i puszczać w trakcie domowej imprezy.

Dodatkową możliwością jest przygotowanie sobie zestawu piosenek do karaoke – jeżeli goście będą w nastrojach, może się to przerodzić w znakomitą zabawę, która będzie punktem odróżniającym wesele od poprawin.

Jakie utwory były grane lub jakie chcielibyście usłyszeć na swoich poprawinach?

OCENA
1.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =