Muzyka na romantyczny wieczór we dwoje

Okoliczności    
ocena

Romantyczna kolacja czy też miły wieczór we dwoje bez odpowiedniego muzycznego tła wydają się niepełne. Nic dziwnego, że w filmach scenom tego typu zawsze towarzyszą przyjemne dźwięki, które potrafią zbudować nastrój lepiej niż cokolwiek innego.

Muzyka na romantyczny wieczór we dwoje

photoxpress.com

Warto więc zawczasu zadbać o to, by w natłoku elementów do przygotowania czy poprawienia nie zapomnieć o doborze odpowiedniego repertuaru. Nie ma nic gorszego niż ustawiona na losowe wybieranie playlista komputera, która w pewnym momencie uraczy nas na przykład przypadkowo zapodzianą w folderze melodią ze Smurfów. Czar pryska! Z tego powodu również tym razem nie polecam zdawania się na niesprawdzone youtubowe wskazania, tudzież nieprzesłuchane zawczasu składanki. Skoro zależy nam, by wszystko wyszło idealnie, jest to kolejny element, który się na to składa.

Myśląc o konkretnych utworach, należy przede wszystkim uwzględnić preferencje osoby zaproszonej. Każdy na swój sposób rozumie słowo romantyczne i choć istnieją pewne uniwersalne wyznaczniki i intuicyjne pojęcie, do których możemy się odwołać, granice są jednak płynne. Bezpiecznie będzie w takiej sytuacji poruszać się albo faktycznie pośród legendarnych i ponadczasowych przebojów, albo – jeżeli chcemy błysnąć oryginalnością – posłużyć się kryterium gatunkowym.

Jeżeli stawiamy na to drugie, dobrym wyborem będzie jazz. Istnieje wiele składanek przygotowanych specjalnie z myślą o tego typu okazjach, wystarczy szukać wpisując w wyszukiwarce hasło „romantic jazz”, funkcjonujące jako osobna kategoria. Sensowny wybór utworów można znaleźć na stronie sissimidis.com.br/100-Romantic-Jazz-Songs.html. Myślę, że długością trwania będzie wystarczająca nawet dla wieczorów przedłużających się w nieskończoność.

Tym, którzy pragną oprzeć się tylko na klasyce, polecam sięgnięcie po piosenki takie jak: „Hello” Lionela Ritchiego, „Can you feel the love tonight” Eltona Johna, utwory Barry’ego White’a, „Wonderful tonight” Erica Claptona czy nieśmiertelne „I don’t wanna miss a thing” Aerosmith. Zestawienie najpopularniejszych piosenek o miłości – idealnych na romantyczny wieczór – dobranych również pod względem ich przydatności na wesele znajduje się na stronie mag.weddingcentral.com.au/music/songs/love-songs.htm. Jest ich tam tak dużo, że z łatwością skomponujesz zestaw, który wypełni cały wieczór. Życzę, żeby był udany!

Jakie kawałki Wy wybieracie na romantyczny wieczór? Podajcie tytuły w komentarzach!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =