Pomysły na majówkową imprezę

Okoliczności    
ocena

Wszyscy lubimy długi weekend. Jedni skrzętnie go planują, rezerwując czy to drogie hotele, czy pole namiotowe, inni spędzają go bez większych planów na błogim lenistwie. Grunt, to wrzucić na luz i złapać do kieszeni trochę słońca.

Pomysły na majówkową imprezę

sxc.hu

Impreza plenerowa to coś w sam raz na majowy weekend. Oczywiście może przybrać klasyczne kształty, a więc być wspólnym piknikiem i grillowaniem ze znajomymi na łonie domowego ogrodu, ale można dodać odrobinę urozmaicenia. Zanim zasiądziesz ze znajomymi dookoła ogniska i odśpiewasz przy nim biesiadne piosenki, zorganizuj wyprawę rowerową. Opracuj trasę, rzecz jasna za miastem, ale niezbyt daleką i niezbyt męczącą, by nikt podczas wędrówki nie wypadł z obiegu. Nie zapomnij o odpowiednim wyposażeniu, dzięki któremu przewieziesz np. namiot.

A skoro już mowa o namiotach, zbierz ekipę na namiotowy wypad. Zarezerwuj pole namiotowe. Przygotuj prowiant. Zbadaj czy w okolicy są jakieś ciekawe miejsca, które warto zwiedzić, a dla tych, którzy wolą bierny wypoczynek sporządź listę pubów i tanecznych klubów. A w jednym z nich spotkajcie się wszyscy wieczorem.

A skoro już mowa o klubach, to czemu nie clubbing. Przynajmniej dla tych, którzy mają siłę na conocne imprezowanie i taka forma rozrywki relaksuje ich najbardziej. Można go połączyć z szalonym wypadem nad morze i pobalować w nadmorskich knajpach czy potańczyć na piaskowej scenie.

A skoro już mowa o morzu, to czemu nie góry. Wyznacz górską trasę. Określ azymut i cała naprzód! W nagrodę za dotarcie do celu, uraczcie się schłodzonym piwem. Być może inni lokatorzy schroniska przyłączą się do wspólnej biesiady.

Sięgając do zupełnie innej beczki możesz zainicjować sportowo-rozrywkową majówkę. W jeden dzień zabawa na torze przeszkód lub paintball. Kolejnego dnia gokarty, zakończone słodzonym piwkiem, na koniec rozgrywki w badmintona na domowym trawniku zwieńczone grillem.

Ci, którzy nie przepadają za czynnym wypoczynkiem mogą „wystawić ekran i wyświetlić film”. Nie chodzi o masową imprezę dla całego miasta, ale o małą, plenerową noc filmową w gronie najbliższych znajomych.

Ci, którzy są dla siebie najbliżsi z najbliższych, mogą udać się w jakiś malowniczy zakątek, wybudować szałas lub spędzić romantyczną majówkę tylko we dwoje.

A kiedy już z tego romantyzmu powstaną dzieci można zafundować im wycieczkę śladami duchów i zwiedzić kilka zamków. Tak wycieczka także dla rodziców będzie ciekawą atrakcją majowego odpoczynku.

UWAGA!

Nie zapomnij monitorować wydarzeń w mieście organizowanych z okazji majówki. A nuż załapiesz się na festiwal kwiatów czy pokaz starych samochodów.

Jak Wy zwykle spędzacie majówkę? dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =