Pomysły na prezent dla gości weselnych

Okoliczności    
ocena

Okazuje się, że nie tylko zaproszeni goście muszą główkować wybierając prezent dla pary młodej. Podobne wyzwanie w wersji mini czeka na samych nowożeńców, którzy pragną podziękować gościom za przybycie drobnym, pamiątkowym upominkiem.

Pomysły na prezent dla gości weselnych

photoxpress.com

Nie musisz opuszczać weselne sali z zapakowanym ciastem czy butelką wódki. Choć takie upominki są najczęstsze i z pewnością nie odchodzą jeszcze do lamusa, towarzyszy im cała gama prezentów dla gości weselnych. Wszystko zależy od pomysłowości i szczodrości nowożeńców.

Wśród najczęściej pojawiający się propozycji można zleźć przeźroczyste woreczki z organzy wypełnione cukierkami lub lukrowanymi kostkami czekolady. Całość przewiązana jest białą lub czarną wstążką, ewentualnie imitacją muszki lub welonu, do którego przyczepiony jest bilecik z podziękowaniami za przybycie. Do plastikowych pojemniczków w kształcie serca lub miniaturowego wiaderka z wygrawerowanymi połączonymi sercami można wrzucić kilka migdałów. Taki symboliczny poczęstunek także jest miłą weselną pamiątką.

Innym słodkim upominkiem są czekoladki owinięte w specjalnie zaprojektowane na tę okoliczność sreberko zawierające imiona nowożeńców wraz z datą ich ślubu. Zamiast czekoladek, możesz wręczyć gościom podobnie przystrojone lizaki. Ładnym weselnym gadżetem będą także miętówki w metalowym, okrągłym pojemniczku z podobizną pary młodej.

Pozostając przy słodkościach, bardzo ładnym upominkiem jest słoiczek miodu z wersji mini z odpowiednią weselną etykietą i dodatkowa dekoracją. Z pewnością goście także zapamiętają Twoje wesele, jeśli obdarujesz ich elegancko zapakowaną monetą (specjalnie wybita z okazji Twojego ślubu).

Młode pary decydują się również na podziękowanie gościom, wręczając im niewielką figurkę aniołka lub pięknie zdobioną świeczkę w kształcie róży czy sukni ślubnej.

Rodzicom i świadkom możesz podarować statuetkę Oscara – za rolę najlepszej mamy, za rolę najlepszego świadka itd. W przypadku, gdy Twoje wesele nie jest zbyt liczne, możesz wynająć karykaturzystę, który wykona karykaturę na życzenie każdego zainteresowanego gościa.

Bileciki z nazwiskami gości, decydujące o miejscu przy stole, nie muszą ograniczać się do ozdobnej karteczki. Możesz wybrać figurki w kształcie pary młodej trzymającej „nazwisko” gościa.

A jaki prezent dla gości weselnych Wy byście wybrali? Wypowiedzcie się w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =