Prezent na komunię

Okoliczności    
ocena

Rower, komputer czy może kład? Jakie prezenty powinno się kupować na komunię i czy zawsze są one związane z charakterem uroczystości czy może często przyćmiewają jej sens.

Prezent na komunię

sxc.hu

Prezent na komunię, jaki ofiarowujemy dziecku, które po raz pierwszy przystępuje do sakramentu eucharystii w dużej mierze zależy od naszej „funkcji”. Jeśli jesteśmy członkiem rodziny zaproszonym na uroczystość, wówczas powinniśmy kupić prezent związany z uroczystością. Jego wartość zazwyczaj zależy od koligacji rodzinnych.

Zwyczajowo przyjęło się, że najważniejszy prezent ofiarowują chrzestni. Do niedawna najczęściej kupowano na tę okazję złoty łańcuszek z medalikiem dla dziewczynek, zaś dla chłopców z krzyżykiem. Częstym prezentem są także złote pierścionki, kolczyki, a nawet bransoletki. Dla chłopców często kupowane są także zegarki.

Nieśmiertelnym prezentem są rowery. Z tą różnicą, że nie kupujemy „składaków” lecz rowery górskie czy bmx. Wraz ze zmianą naszej zamożności zmienia się także „kaliber” kupowanych prezentów, czego najlepszym dowodem jest wzrost sprzedaży kładów i skuterów w okresie komunijnym. Co ciekawe, niestety darczyńcy bardzo często zapominają dołączyć do prezentu kask i ochraniacze, których cena jest zaledwie ułamkiem wartości kupowanego prezentu.

Częstym prezentem są także laptopy i konsole do gry, które należą do grupy prezentów drogich. Jeśli jednak chcemy podarować praktyczną rzecz, może warto kupić instrument, wykupić roczny kurs językowy czy nauki tańca. Każda okazja jest dobra, aby pomóc dziecku rozwijać talenty i zainspirować do poszukiwania własnych pasji.

Kupując prezent, warto również pomyśleć o tym, aby dopasować go do charakteru uroczystości. Właśnie dlatego warto kupować dewocjonalia. Piękne oprawione Pismo Święte, wartościowy różaniec, wspaniale wydany modlitewnik czy srebrne obrazki, które dziecko zawiesi na ścianie lub postawi na półce, są pięknym i niezapomnianym prezentem.

Jakie są Wasze pomysły na prezent z okazji komunii? Czekam na Wasze komentarze.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =