Okoliczności Prezent na rocznicę ślubu - pomysły

Prezent na rocznicę ślubu – pomysły

-

Największy wybór prezentów jest dla młodych małżeństw, które wciąż niewiele mają i z wdzięcznością przyjmą przedmioty codziennego użytku czy drobiazgi do nowo kupionego mieszkania. Dobrym prezentem będzie na pewno szkło. Możemy kupić zestawy kieliszków do wina białego bądź czerwonego, kieliszki do szampana bądź likierów i eleganckie kieliszki do wódki. Jeśli idziemy na imprezę wspólnie ze znajomymi możemy zrobić zrzutkę na jeden większy prezent. Tym bardziej, że po weselu był czas, by zorientować się czego w domu młodego małżeństwa brakuje. Możemy więc kupić ekspres do kawy, robota kuchennego, zastawę stołową, komplet sztućców, a także ręczniki i pościel. Każda pani domu wie, że takich artykułów nigdy w domu za dużo. Jeśli znamy dobrze gust, odwiedzanego małżeństwa możemy kupić coś do wystroju domu. Może to być oryginalny świecznik, lustro, a może nawet obraz.

Doskonałymi prezentami na rocznicę ślubu są drobne podarunki. Na rocznicową imprezę możemy przyjść z czekoladkami, kwiatami, kosmetykami i książkami. Jeśli zależy nam na większym prezencie utrzymanym w tym klimacie, możemy na przykład zamówić kosz podarunkowy. Zazwyczaj są tam słodycze, kawy, alkohole i herbaty. Idąc na rocznice pary, która jest ze sobą już bardzo długo zamawiamy wielki bukiet kwiatów. Przy wyborze prezentu kierujmy się także upodobaniami pary. Jeśli lubią grać w karty – kupmy im elegancki zestaw kart, jeśli oboje lubią grać w tenisa – kupmy im nowe rakiety. Najważniejsze by z prezentu korzystali oboje.

Jak wiadomo rocznice mają konkretne nazwy. Pierwsza rocznica to rocznica papierowa, druga to rocznica bawełniana, a siedemdziesiąta piąta to rocznica brylantowa. Robiąc prezent możemy nawiązać do nazwy rocznicy: na 5 rocznicę, czyli rocznicę drewnianą kupmy parze drewnianą rzeźbę, na 20 rocznicę, porcelanowe filiżanki, bo jest to tzw. rocznica porcelanowa. Szkło wręczamy na 15 rocznicę. Bardzo smaczna i kolorowa może być rocznica 4, bo jest to tzw. rocznica owocowa i kwiatowa. Wystarczy więc przyjść z koszem owoców. Są także rocznice jedwabne i koronkowe, możemy z tej okazji dać w prezencie koszule albo bieliznę. Gorzej będzie w rocznicami diamentowymi i brylantowymi, ale przy tak poważnych rocznicach doskonałym prezentem będzie obecność całej rodziny.

Co powiecie o powyższych propozycjach? Macie jakieś inne fajne pomysły na prezenty z okazji rocznicy ślubu? Podzielcie się nimi.

Katarzyna Olchowska

Katarzyna Olchowska - z wykształcenia politolog, dziennikarz z wyboru. Niepoprawna optymistka szukająca niezwykłości w codziennych sprawach. Od 10 lat związana z różnymi stacjami radiowymi. Ma za sobą także współprace z gazetą. Jako reporterka zajmuję się sprawami miasta i zwykłych ludzi. Prywatnie pasjonatka gór, a także fanka czerwonych butów i zielonej herbaty. W serwisie Spec.pl specjalistka od okoliczności, bo żadne okoliczności nie są jej obce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Swatanie – czy wpada?

W dawnych czasach małżeństwo było rodzajem paktu pomiędzy dwoma rodzinami. Przed zaręczynami prowadzono długie negocjacje, aby zawarte małżeństwo było jak najkorzystniejsze dla obu stron. Negocjacje prowadziła osoba zwana swatem, która najczęściej była reprezentantem pana młodego. Swat (lub też jego żeński odpowiednik-swatka) spotykali się z rodzicami dziewczyny, aby ustalić warunki przyszłego małżeństwa.

Białaczka – pierwsze objawy

Choroba ta charakteryzuje się zbyt dużą liczbą leukocytów czyli białych krwinek. Jest chorobą nowotworową krwi. Nazwa „białaczka” wiąże się z tym, iż u chorych występuje zwiększona ilość białych krwinek, co nadaje krwi specyficzny odcień.

Zobacz też

Jak dodawać filmy i muzykę na patrz.pl?

Patrz.pl to jeden z najpopularniejszych polskich serwisów umożliwiających dzielenie się z innymi Internautami plikami muzycznymi i video. Nie wiesz jak dodawać pliki na patrz.pl? Przeczytaj poniższą poradę.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: