Prezenty na dzień dziecka

Okoliczności    
ocena

Dzień dziecka stopniowo zyskuje status niemal drugiej gwiazdki. Nie jest już traktowany symbolicznie. Co roku 1 czerwca rodzice borykają się z problemem - co kupić swoim pociechom?

Prezenty na dzień dziecka

www.sxc.hu

Dzień Dziecka to prawdziwy festiwal prezentów. Warto jednak pamiętać o tym, że nie zawsze liczy się to, jak dużo wydaliśmy pieniędzy, tylko czy znamy nasze dziecko na tyle, aby wybrać prezent zgodny z jego zainteresowaniami.

Wybór prezentu w dużej mierze zależy od wieku dziecka. Oczywiście małe dzieci cieszą się z każdej nowej zabawki. Jeśli jednak nasze dziecko ma swoją ulubioną bajkę lub bohatera dużo radości sprawi mu przedmiot związany z tą postacią – może to być książeczka stworzona  na bazie bajki, maskotka, kubek, czy nawet pościel z ukochanym herosem.

Często dzieci ulegają wpływom reklamy. Wspaniale zaprezentowane zabawki wzbudzają pragnienie posiadania. Jeśli dziecko ciągle mówi o danej zabawce, pokazuje ci ją w telewizji, ujawniając niezwykłe zainteresowanie danym przedmiotem, z pewnością ucieszy się z wymarzonego prezentu. Oczywiście produkty reklamowane zazwyczaj są dosyć drogie, jeśli nie możemy pozwolić sobie na tak duży wydatek, poszukajmy zastępczych zabawek, które przypominają wymarzoną zabawkę dziecka.

Zawsze warto kupować zabawki edukacyjne, które stymulują rozwój. Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby pokazać, iż nauka może być świetną zabawą. Dzieci starsze w wieku szkolnym, zazwyczaj mają określone wymagania w kwestii prezentów. Powinniśmy otwarcie zapytać dziecko o to, co chciałoby dostać. Jeśli według nas przedmiot ten jest zbyt drogi, możemy na to konto ograniczyć przez jakiś czas kieszonkowe dziecka – oczywiście, jeśli zgodzi się ono na takie rozwiązanie.

Zamiast kupować kolejną zabawkę możemy zabrać dzieci na wycieczkę, zaplanować im fascynujący dzień zabaw lub zorganizować tematyczne przyjęcie, na które nasza pociecha będzie mogła zaprosić przyjaciół. Rozmawiajmy z dzieckiem, na temat jego marzeń, fascynacji i potrzeb – znając je, z pewnością wybierzemy prezent, który sprawi wiele radości.

Co warto według Was kupić swojemu dziecku z okazji jego święta? Macie jakieś ciekawe pomysły? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =