Przyjęcie z okazji narodzin dziecka

Okoliczności    
ocena

Okres oczekiwania na przyjście dziecka, szczególnie pierwszego jest pełen napięcia i emocji. Dlatego niektóre rodziny decydują się na zorganizowanie przyjęcia tuż po jego narodzeniu. Bardziej niecierpliwi świętują przyjęcie jeszcze nienarodzonego dziecka.

Przyjęcie z okazji narodzin dziecka

sxc.hu

Zorganizowanie przyjęcia tuż po narodzeniu dziecka w dużej mierze zależy od stanu zdrowia samego maleństwa i jego mamy. Jeśli obydwoje czują się na siłach i mogą wziąć czynny udział w przyjęciu, zaprasza się na powitanie malucha najbliższą rodzinę i przyjaciół. Wiadomo, spotkanie powitalne nie jest tak wystawne jak chrzciny czy roczek, nie wymaga super organizacji, ale warto zastanowić się, co podać gościom i – co ważne – kogo zaprosić.

Zazwyczaj rodzice noworodka organizują symboliczny poczęstunek z kawą i ciastem. Przybyli goście to jedynie najbliższa rodzina – dziadkowie, przyszli chrzestni oraz przyjaciele rodziców. Z reguły każdy przychodzi z prezentem, który przyda się rodzicom do opieki nad maleństwem. Dziadkowie przynoszą zazwyczaj wanienkę, spacerówkę, kojec czy fotelik samochodowy. Przyjaciele przynoszą z reguły mniej kosztowne upominki jak: kocyki, pieluchy, grzechotki, smoczek czy szczotkę dla niemowlaka.

Powoli do polskiej tradycji wdzierają się także przyjęcia na powitanie jeszcze nienarodzonego dziecka. Z reguły odbywają się na miesiąc, dwa miesiące przed rozwiązaniem w domu przyszłej mamy i są organizowane przez siostry lub jej najbliższe koleżanki. Jednym z podstawowych punktów niezbędnych do zorganizowania przyjęcia jest sporządzenie listy prezentów. W przyjęciu biorą udział wyłącznie kobiety.

Ta amerykańska tradycja ma także właściwe takiej imprezie zabawy. Jedna z nich polega na tym, że każda zaproszona pani zapisuje swoje imię na karteczce, następnie z liter lub sylab tworzy się imię dziecka. Można także smakować z zamkniętymi oczami zmiksowanych deserków słoiczkowych i odgadywać ich składniki. Bardzo miła dla przyszłej mamy jest zabawa polegająca na malowaniu podobizny jej przyszłego dzieciątka na jej brzuchu! Piękną pamiątką z takiego przyjęcia jest także wykonanie gipsowego odlewu brzucha ciężarnej kobiety. Jeśli na przyjęciu są obecne mamy, mogą podzielić się z pozostałymi zdjęciem z USG ich pociech i podpowiedzieć co nieco na temat opieki nad maluszkiem.

Jaki prezent wybralibyście dla noworodka? Podzielcie się pomysłami w komentarzu.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =