Standing party czyli przyjęcie na stojąco

Okoliczności    
ocena

Polacy mają to do siebie, że chętnie przejmują zachodnie nowinki i zwyczaje. Jednym z nich jest bardzo popularne w Europie „standing party”, czyli przyjęcie na stojąco. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość zaproszenia sporej ilości gości.

Standing party czyli przyjęcie na stojąco

photoxpress.com

Standing party ze względu na swoją formę nie trwają z reguły do białego rana. Chodzi oczywiście o komfort imprezowania. Nikt nie jest w stanie wystać kilkunastu godzin, bo nie ma wtedy w tym ani przyjemności, ani odpoczynku.

Z drugiej strony, stojące przyjęcia umożliwiają swobodne przemieszczanie się po imprezowej przestrzeni bez przypisania do konkretnego miejsca. Nie musimy się więc obawiać, że zasiądziemy koło największej gaduły na imprezie czy bawidamka numer jeden na przyjęciu. Ważne, aby nie zapomnieć o przygotowaniu kilku stolików koktajlowych dla seniorów. W złym guście byłoby zaproszenie starszych osób na standing party bez możliwości spoczęcia.

Imprezy stojące organizowane są na wolnym powietrzu, zazwyczaj w przydomowym ogrodzie. Warto zadbać o wybudowanie z desek prostej sceny tanecznej. Jako organizatorzy powinniśmy także postawić namiot na wypadek braku słonecznej pogody czy opadów deszczu.

Posiłki możemy serwować z nieopodal znajdującej się domowej kuchni lub ewentualnie skorzystać z podgrzewaczy. Najwygodniej jednak wynająć catering z profesjonalną obsługą kelnerską. Elementem umilającym imprezowanie będzie z pewnością muzyka na żywo.

W formie standing party organizowane są wszelkie imprezy okolicznościowe, zarówno prywatne, jak i służbowe. Ich celem jest przede wszystkim zmniejszenie towarzyskich granic. Często stają się okazją do wysłuchania koncertu lub zapoznania się z inną formą artystycznego wyrazu

Niektórzy decydują się na weselne standing party, co jest bardzo wygodną alternatywą wobec tradycyjnego wesela. Takie wesele nie obliguje nawet do indywidualnego zapraszania gości, można posłużyć się mailowo rozesłanym formularzem.

Najczęstszym ubiorowym rozwiązaniem podczas stojących imprez jest sukienka koktajlowa. Nie przesadzaj z jaskrawością barw, bo komary lubią żółcie i pomarańcze. Zastosujmy raczej delikatny makijaż lub odporny na wysoką temperaturę, wodoodporny. Jeśli nie jesteśmy wprawione w chodzeniu, a raczej w staniu w szpilkach – zrezygnujmy z nich.

Czy lubicie chodzić na standing party? Do jakiej okazji wg Was pasują najbardziej? Wypowiedzcie się!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =