Weekend majowy - pomysły

Okoliczności    
ocena

Na weekend majowy wyjechać trzeba. Atrakcyjna majówka to od kilku lat obsesja Polaków. Prześcigamy się w pomysłach i miejscach, które odwiedzamy. A może nie warto robić setek kilometrów, by spędzić dwa dni poza domem. Pomyślmy bardziej o wypadzie za miasto. Nadróbmy zaległości i spotkajmy się z przyjaciółmi.

Weekend majowy - pomysły

photoxpress.com

Najważniejsze, by weekend majowy spędzić przyjemnie. Majówkę możemy na przykład wykorzystać na rozpoczęcie sezonu grillowego. Najłatwiej zwołać znajomych, podzielić się obowiązkami i wyskoczyć w miejsce, gdzie grilla możemy przygotować. Będzie okazja do rozmów i dobrej zabawy. Jeśli nie dopisze pogoda możemy spotkać się w domu. Taka majówka pozwoli nam na złapanie dystansu. Możemy na spokojnie załatwić domowe sprawy, a jednocześnie znajdziemy czas na spacery i odpoczynek. Jest na to szansa, bo w czasie majówki miasta pustoszeją i wtedy można przyjrzeć się im z innej strony.

Majówka to także dobra okazja na spotkania z rodziną. Nie zawsze mamy czas, by zobaczyć się w czasie świąt. Pomyślmy więc o zorganizowaniu rodzinnego zjazdu. Zostając w domu możemy także odświeżyć sobie listę lokalnych atrakcji. Zapewne okaże się, że pojawiły się w mieście nowe rzeczy, które zazwyczaj polecane są turystom. Sprawdźmy co dzieje się w muzeach, czy pojawiły się kolejne odnowione kamienice i czy są nowe lokale z dobrym jedzeniem. Warto też sprawdzić co można zwiedzić w sąsiednich miastach. Nie jedźmy tam jednak samochodem. Może do celu uda się dotrzeć rowerem, kajakiem albo nawet na koniu. To propozycja jedno albu dwudniowego wypadu. Będziemy z niego zadowoleni, tym bardziej, że nie powinien wiązać się z dużymi wydatkami.

Jeśli chcemy wyjechać z rodzinnego miasta i spędzić czas poza domem, możemy wspólnie z przyjaciółmi wynająć dom. Możemy zaszyć się gdzieś na Mazurach, nad Bugiem albo w Borach Tucholskich. Być może uda się nam znaleźć miejsce, w którym w odpoczynku nie będą przeszkadzały nam tysiące samochodów i turystów. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy nie straszne nam godziny w korkach, kiedy mimo wszystko chcemy opuścić dom na wiele dni i nie przeszkadza nam spędzenie majówki w zatłoczonych miejscowościach wypoczynkowych. Opcji jest naprawdę dużo. Czekają na nas tysiące miejsc noclegowych. Weekend majowy to rozpoczęcie sezonu zarówno w górach, jak i nad morzem. Nocleg zazwyczaj trzeba rezerwować dużo wcześniej. Możemy też zdecydować się na zwiedzanie polskich miast. Czeka nas Kraków, Gdańsk, Lublin, Szczecin i wiele innych miejsc.

Dobrym rozwiązaniem na majówkę jest wypad za granicę. Możemy wybrać się na przykład do jednej z europejskich stolic.

A co Wy najchętniej zrobilibyście w weekend majowy, jeśli mielibyście nieograniczony budżet? :)

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =