Okoliczności Weekend majowy - pomysły

Weekend majowy – pomysły

-

Najważniejsze, by weekend majowy spędzić przyjemnie. Majówkę możemy na przykład wykorzystać na rozpoczęcie sezonu grillowego. Najłatwiej zwołać znajomych, podzielić się obowiązkami i wyskoczyć w miejsce, gdzie grilla możemy przygotować. Będzie okazja do rozmów i dobrej zabawy. Jeśli nie dopisze pogoda możemy spotkać się w domu. Taka majówka pozwoli nam na złapanie dystansu. Możemy na spokojnie załatwić domowe sprawy, a jednocześnie znajdziemy czas na spacery i odpoczynek. Jest na to szansa, bo w czasie majówki miasta pustoszeją i wtedy można przyjrzeć się im z innej strony.

Majówka to także dobra okazja na spotkania z rodziną. Nie zawsze mamy czas, by zobaczyć się w czasie świąt. Pomyślmy więc o zorganizowaniu rodzinnego zjazdu. Zostając w domu możemy także odświeżyć sobie listę lokalnych atrakcji. Zapewne okaże się, że pojawiły się w mieście nowe rzeczy, które zazwyczaj polecane są turystom. Sprawdźmy co dzieje się w muzeach, czy pojawiły się kolejne odnowione kamienice i czy są nowe lokale z dobrym jedzeniem. Warto też sprawdzić co można zwiedzić w sąsiednich miastach. Nie jedźmy tam jednak samochodem. Może do celu uda się dotrzeć rowerem, kajakiem albo nawet na koniu. To propozycja jedno albu dwudniowego wypadu. Będziemy z niego zadowoleni, tym bardziej, że nie powinien wiązać się z dużymi wydatkami.

Jeśli chcemy wyjechać z rodzinnego miasta i spędzić czas poza domem, możemy wspólnie z przyjaciółmi wynająć dom. Możemy zaszyć się gdzieś na Mazurach, nad Bugiem albo w Borach Tucholskich. Być może uda się nam znaleźć miejsce, w którym w odpoczynku nie będą przeszkadzały nam tysiące samochodów i turystów. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy nie straszne nam godziny w korkach, kiedy mimo wszystko chcemy opuścić dom na wiele dni i nie przeszkadza nam spędzenie majówki w zatłoczonych miejscowościach wypoczynkowych. Opcji jest naprawdę dużo. Czekają na nas tysiące miejsc noclegowych. Weekend majowy to rozpoczęcie sezonu zarówno w górach, jak i nad morzem. Nocleg zazwyczaj trzeba rezerwować dużo wcześniej. Możemy też zdecydować się na zwiedzanie polskich miast. Czeka nas Kraków, Gdańsk, Lublin, Szczecin i wiele innych miejsc.

Dobrym rozwiązaniem na majówkę jest wypad za granicę. Możemy wybrać się na przykład do jednej z europejskich stolic.

A co Wy najchętniej zrobilibyście w weekend majowy, jeśli mielibyście nieograniczony budżet? 🙂

Katarzyna Olchowska

Katarzyna Olchowska - z wykształcenia politolog, dziennikarz z wyboru. Niepoprawna optymistka szukająca niezwykłości w codziennych sprawach. Od 10 lat związana z różnymi stacjami radiowymi. Ma za sobą także współprace z gazetą. Jako reporterka zajmuję się sprawami miasta i zwykłych ludzi. Prywatnie pasjonatka gór, a także fanka czerwonych butów i zielonej herbaty. W serwisie Spec.pl specjalistka od okoliczności, bo żadne okoliczności nie są jej obce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zrobić syrop na kaszel z czarnego bzu?

Chcesz wzmocnić układ odpornościowy? Pokonać gorączkę? Uporać się z kaszlem? Koniecznie przygotuj syrop z czarnego bzu!

Jak dbać o tatuaż?

Tatuaż jest bardzo często wykonywany głównie przez młodych ludzi. Większość z nich uważa, że wygląd ich wymarzonego tatuażu zależy tylko od specjalisty i tego jak go wykona. Należy jednak pamiętać o prawidłowej pielęgnacji tatuażu, która w bardzo dużym stopniu wpływa na jego wygląd, zwłąszcza po pewnym czasie od jego wykonania.

Zobacz też

Konto walutowe przy kredycie

W gruncie rzeczy tytuł niniejszego artykułu powinien zostać doprecyzowany, albowiem konto denominowane w walucie wykazuje związek jedynie z kredytem walutowym. Kredytobiorca spłacający zobowiązanie złotówkowe może natomiast rozważyć otwarcie konta obsługującego rozliczenia w krajowej walucie. Warto wiedzieć, że do regulowania płatności ratalnych mogą też posłużyć inne produkty bankowe takie jak konto a’vista, konto oszczędnościowe czy też konto techniczne.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: