Okoliczności Weekend majowy w górach - pomysły

Weekend majowy w górach – pomysły

-

Wybierając się w góry trzeba wziąć pod uwagę warunki pogodowe. W Tatrach o tej porze roku bywa na szlakach bardzo niebezpiecznie. Mowa tu o wyprawach w wyższe partie gór. Na trasach zalega śliski zlodowaciały śnieg. Bardzo łatwo o poważny upadek. Na wyprawe na większość tatrzańskich szczytów mogą pozwolić sobie tylko doświadczeni miłośnicy gór. Za to bez żadnych obaw możemy wybrać się na spacer dolinami. Będzie to okazja, by zobaczyć jak budzi się do życia górska przyroda. Jeśli nie lubimy tłumów, możemy czuć się dość niekomfortowo, bo w majówkę tatrzańskie doliny są punktem docelowym wielu wycieczek. Ale to jedyny minus takiej wyprawy.

Bardziej przyjazne w majowy weekend będą Bieszczady. Nie powinno być problemów ze śniegiem. Może być za to trochę błota, bo o tej porze deszcz w Bieszczadach zdarza się często. Na początku maja będzie jeszcze nie za dużo zieleni, ale widoki jak zwykle zapierające dech w piersiach. Wybierając się na wyjazd z namiotem weźmy pod uwagę temperatury. W nocy temperatury spadają poniżej zera. Warto więc rozważyć kwestie noclegu pod dachem. W innym przypadku zabierzmy ciepłe ubrania i śpiwory. Górska wędrówka w maju może nas zaskoczyć. Pamiętajmy o kurtkach przeciwdeszczowych i wygodnych butach. Przydadzą się także kije trekingowe i okulary przeciwsłoneczne. Podobnie jak w przypadku innych miejsc wypoczynkowych, w czasie majowego weekendu, tak i w Bieszczadach trzeba spodziewać się tłumów. Może to przeszkadzać, ale wszystko jest kwestią indywidualnych preferencji.

Celem górskich wypraw w majówkę może być także Beskid Niski. To wciąż mniej oblegane przez turystów miejsce. Jeśli ktoś szuka ciszy i spokoju powinnien wybrać się właśnie tutaj. Szczyty są niższe od bieszczadzkich, ale o tej porze roku to ich zaleta. Widoki piękne, trasy dość łatwe i dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna. Znajdzie się także wiele obiektów do zwiedzania, które związane są z burzliwymi dziejami tych terenów. Ale planując górski wypad w majowy weekend nie zapominajmy również o Pieninach i Karkonoszach.

Co myślicie o spędzeniu majówki w górach? Lubicie góry? Dokąd najchętniej byście się wybrali? Dajcie znać!

Katarzyna Olchowska

Katarzyna Olchowska - z wykształcenia politolog, dziennikarz z wyboru. Niepoprawna optymistka szukająca niezwykłości w codziennych sprawach. Od 10 lat związana z różnymi stacjami radiowymi. Ma za sobą także współprace z gazetą. Jako reporterka zajmuję się sprawami miasta i zwykłych ludzi. Prywatnie pasjonatka gór, a także fanka czerwonych butów i zielonej herbaty. W serwisie Spec.pl specjalistka od okoliczności, bo żadne okoliczności nie są jej obce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Porozumienie stron – wzór

Porozumienie stron nie jest typową umową...

Jak szukać pracy w Niemczech?

Od 1 maja 2011r, rynek pracy w Niemczech jest otwarty dla Polaków. Ze względu na bliskość tego kraju oraz dobre warunki bytowe i wysokie pensje wielu Polaków decyduje się na poszukiwanie pracy za zachodnią granicą lub otworzenie tam własnej działalności gospodarczej.Poszukiwanie pracy w Niemczech warto rozpocząć od rozeznania czy wykonywany przez nas zawód jest poszukiwany na tamtejszym rynku pracy.

Zobacz też

Leki homeopatyczne – działanie, stosowanie

Podobne można leczyć podobnym - to podstawa homeopatii. Lek homeopatyczny dobierany jest zatem w ten sposób, by likwidował chorobę, której objawy są identyczne z symptomami, jakie ta sama substancja, podana w dużej dawce, wywołałaby u osoby zdrowej.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: