Zabawy urodzinowe dla dzieci - pomysły

Okoliczności    
ocena

Urodziny to bardzo ważny dzień dla dziecka. Rodzice powinni zadbać aby ten dzień był wyjątkowy. I nie oznacza to drogich prezentów. Ważne aby ten dzień był niespodzianką dl naszego dziecka, aby zaskakiwać go nawet małymi ale przemyślanymi wydarzeniami.

Zabawy urodzinowe dla dzieci - pomysły

sxc.hu

Dlatego gdy dziecko obudzi się tego dnia miło mu będzie gdy do jego mebli będą przyczepione balony a na środku pokoiku będzie leżał jakiś drobiazg.

I oczywiście każde dziecko czeka tego dnia na gości. Mama przygotowuje pyszności i obmyśla z tatą taktykę na czas zabawy. Dobrze jest przygotować urodziny tematyczne - wtedy można stworzyć całą oprawę.

Oto propozycje zabaw na dwa tematyczne przyjęcia urodzinowe: pirackie i księżniczkowe.

Na to pierwsze przygotowujemy zaproszenia i prosimy o przyjście w pirackich ubraniach (dziewczynki też). Pokój dekorujemy w klimacie pirackiego statku, balony mogą być biało-niebieskie i stanowić chmury, na firankę można taśmą przyczepić statek z szarego papieru. Po zdmuchnięciu przez dziecko świeczki zaczynamy zabawę. Każdy pirat powinien mieć lunetę. Przygotowujemy rolkę po papierze toaletowym, kolorowy przylepny papier w różnych kolorach oraz nożyczki. Zadaniem dzieci jest wykonanie lunety. W tym celu obklejają papierem rolkę. Następnie wycinają aplikacje z innych kolorowych papierów i ozdabiają swoją lunetę i gotowe. Teraz można wybrać się na poszukiwanie skarbów. Rodzice chowają wcześniej kilka słodkości – tyle, ilu jest gości. Każdy pirat dostaje mapę i musi według niej odnaleźć swój skarb. Piraci mogą grać jeszcze w kręgle czy we rzutki.

Urodziny dziewczynki mogą przyjąć postać balu. Pokój powinien mieć uroczysty wystrój, być pełen balonów i serpentyn. Warto przygotować też oklejone różową krepiną pudło z różnego rodzaju strojami: koronkami, sukienkami, naszyjnikami, apaszkami (a jeśli gośćmi są również chłopcy dobrze aby znalazły się w pudle paski i koszule). Musi być ich dosyć dużo, aby dzieci miały z czego wybierać. Proponujemy dzieciom przebranie się i zapraszamy do wykonanie korony. W ty celu przy przygotowujemy wycięte już z kartonu korony, ozdoby, kamyczki, srebrne i złote nitki oraz klej. Dzieci mogą już się bawić.

UWAGA!

Podczas każdego przyjęcia należy dać dzieciom czas na spontaniczną zabawę. Będzie ona doskonałym dopełnieniem zaplanowanego przyjęcia

Macie jakieś inne propozycje zabaw urodzinowych dla dzieci? Podzielcie się pomysłami.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =