Okoliczności Zabawy urodzinowe dla dzieci - pomysły

Zabawy urodzinowe dla dzieci – pomysły

-

Dlatego gdy dziecko obudzi się tego dnia miło mu będzie gdy do jego mebli będą przyczepione balony a na środku pokoiku będzie leżał jakiś drobiazg.

I oczywiście każde dziecko czeka tego dnia na gości. Mama przygotowuje pyszności i obmyśla z tatą taktykę na czas zabawy. Dobrze jest przygotować urodziny tematyczne – wtedy można stworzyć całą oprawę.

Oto propozycje zabaw na dwa tematyczne przyjęcia urodzinowe: pirackie i księżniczkowe.

Na to pierwsze przygotowujemy zaproszenia i prosimy o przyjście w pirackich ubraniach (dziewczynki też). Pokój dekorujemy w klimacie pirackiego statku, balony mogą być biało-niebieskie i stanowić chmury, na firankę można taśmą przyczepić statek z szarego papieru. Po zdmuchnięciu przez dziecko świeczki zaczynamy zabawę. Każdy pirat powinien mieć lunetę. Przygotowujemy rolkę po papierze toaletowym, kolorowy przylepny papier w różnych kolorach oraz nożyczki. Zadaniem dzieci jest wykonanie lunety. W tym celu obklejają papierem rolkę. Następnie wycinają aplikacje z innych kolorowych papierów i ozdabiają swoją lunetę i gotowe. Teraz można wybrać się na poszukiwanie skarbów. Rodzice chowają wcześniej kilka słodkości – tyle, ilu jest gości. Każdy pirat dostaje mapę i musi według niej odnaleźć swój skarb. Piraci mogą grać jeszcze w kręgle czy we rzutki.

Urodziny dziewczynki mogą przyjąć postać balu. Pokój powinien mieć uroczysty wystrój, być pełen balonów i serpentyn. Warto przygotować też oklejone różową krepiną pudło z różnego rodzaju strojami: koronkami, sukienkami, naszyjnikami, apaszkami (a jeśli gośćmi są również chłopcy dobrze aby znalazły się w pudle paski i koszule). Musi być ich dosyć dużo, aby dzieci miały z czego wybierać. Proponujemy dzieciom przebranie się i zapraszamy do wykonanie korony. W ty celu przy przygotowujemy wycięte już z kartonu korony, ozdoby, kamyczki, srebrne i złote nitki oraz klej. Dzieci mogą już się bawić.

Uwaga!

Podczas każdego przyjęcia należy dać dzieciom czas na spontaniczną zabawę. Będzie ona doskonałym dopełnieniem zaplanowanego przyjęcia

Macie jakieś inne propozycje zabaw urodzinowych dla dzieci? Podzielcie się pomysłami.

Agnieszka Gradowska

Agnieszka Gradowska - ukończyła studia pedagogiczne (Akademia Pedagogiki Specjalnej) oraz terapeutyczne (Instytut Badań Edukacyjnych) oraz liczne kursy i szkolenia specjalistyczne. Czynny pedagog i trener umiejętności społecznych.  Jest współpracownikiem kilku stowarzyszeń działających na rzecz dzieci o wyjątkowych potrzebach edukacyjnych. Pisze artykuły do największych polskich portali internetowych.

Nasz specjalista  pisze o sobie:

Moją dewizą jest działanie, pewnie dlatego zajęcia przez mnie prowadzone są tak lubiane przez dzieci, których znakiem rozpoznawczym jest ciągły ruch. Stawiam sobie (i innym) realne wyzwania, aby zdobywanie nowych umiejętności przyczyniało się do rozwoju ludzi (tych dużych i małych), którzy ze mną współpracują.

Moją pasją są ludzie i praca z nimi, którą realizuję  m.in. poprzez wolontariat w zakładzie karnym, prowadzenie warsztatów twórczości dla dzieci czy specjalistycznych kursów dla dorosłych. Jakiś czas temu poproszono mnie o podzielenie się doświadczeniem poprzez cykl artykułów, które zostały opublikowane w Internecie. Artykuły przypadły do gustu czytelnikom… a mnie spodobało się pisanie – podoba mi się do dziś :-).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Sałatka z bakłażanem i kuskusem – przepis

Sałatki z kuskusu są bardzo lekkie, ale i pożywne. Dlatego warto je robić. Można też eksperymentować. Dziś sałatka z bakłażana i kuskusu - smacznego!

Bluza adidas Originals – modny, praktyczny i wygodny strój

Bawełniana bluza to doskonały wynalazek, jeżeli chodzi o garderobę....

Zobacz też

Jaki kask motocyklowy kupić?

Wybór własnego kasku często zabiera więcej czasu niż wybór całej reszty stroju, całkiem zresztą słusznie, stanowi on podstawowa ochronę dla każdego kierowcy jednośladu i jednocześnie wybierany jest zgodnie z własnymi upodobaniami. O gustach się nie dyskutuje, dlatego tę kwestie rozpatruje sam we własnym zakresie, ale warto zapoznać się z podstawowymi problemami podczas zakupu, zakładając, że kask posiada wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: