Zaproszenia na Komunię - jak zrobić samemu?

Okoliczności    
ocena

Komunia to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu dziecka. Warto zadbać o jego oprawę, nie tylko samo przyjęcie, ale również o przygotowanie zaproszeń. To miły gest wobec gości, a my będziemy zadowoleni, że zadbaliśmy o każdy szczegół komunijnego przyjęcia. Zaproszenia możemy zrobić sami. Zaangażujmy do tego dzieci, to przecież ich przyjęcie.

Zaproszenia na Komunię - jak zrobić samemu?

Przygotowanie ładnych zaproszeń zajmie nam trochę czasu, ale powinniśmy być zadowoleni z efektów. Do wykonania zaproszeń potrzebujemy papieru. W sklepach jest dostępny papier ozdobny, nieco grubszy. Jeśli jednak planujemy samodzielne przygotowanie zaproszeń, pamiętajmy że będziemy na papierze drukować treść zaproszenia, a bardzo gruby papier nie nadaje się do każdej drukarki. Oprócz papieru kupujemy wstążeczki i wszystko co może przydać się do ozdobienia naszego zaproszenia. Tekst zaproszenia przygotowujemy w edytorze tekstu na komputerze. Mamy wybór wielu ozdobnych czcionek i znaków graficznych, które przydadzą się przy wykończeniu dokumentu.

Poniżej przykładowy tekst zaproszenia:

Serdecznie zapraszam
...........................
na uroczystość przyjęcia
Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej,
która odbędzie się w dniu 22 maja o godzinie 10
w kościele św. Mikołaja w Lublinie

Zosia Kowalska.

Najwięcej czasu zajmie nam dopasowanie tekstu tak, żeby pasował do kartki papieru. Pamiętajmy, że później musimy je złożyć. Na zewnętrznej części zaproszenia powinno znaleźć się miejsce na napis Zaproszenie. Nasz kartonik możemy ozdobić wstążeczką, którą przyklejamy tam gdzie nam pasuje. Jeśli nie mamy problemu z obsługą programów graficznych możemy pobawić się w dodatkowe ozdobne wzory na zaproszeniu, możemy umieścić na nim zdjęcie dziecka i wstawić odpowiednie tło, czyli np. zdjęcie hostii. Nie zapomnijmy o kopercie na zaproszenie.

Zaproszenia komunijne możemy po prostu kupić, a jeśli mamy konkretny pomysł na ich wykonanie, zamówić. Najważniejsze, by zabrać się za wszystko odpowiednio wcześniej. W sezonie przyjęć komunijnych firmy zajmujące się produkcją zaproszeń mają mnóstwo pracy, tym bardziej, że zazwyczaj zajmują się one również zaproszeniami ślubnymi.

UWAGA!

Zaproszenie komunijne powinniśmy wręczyć osobiście. Powinno zrobić to samo dziecko. Jeśli nie mamy możliwości, by dotrzeć do wszystkich gości, zaproszenia wysyłamy pocztą. Koperty powinno zaadresować dziecko.

Jak myślicie - ręcznie wykonane zaproszenia na Komunię to dobry pomysł? Gdybyście takie otrzymali od kogoś, co byście pomyśleli? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =

Polecam napisanie zaproszenia na stronie 4create.pl - tam tworzycie idealne zaproszenia na komunię

~ Anna / 2016-08-29 15:04:01
oceń komentarz: (0) (0)