Okoliczności Zaproszenia na Komunię - jak zrobić samemu?

Zaproszenia na Komunię – jak zrobić samemu?

-

Przygotowanie ładnych zaproszeń zajmie nam trochę czasu, ale powinniśmy być zadowoleni z efektów. Do wykonania zaproszeń potrzebujemy papieru. W sklepach jest dostępny papier ozdobny, nieco grubszy. Jeśli jednak planujemy samodzielne przygotowanie zaproszeń, pamiętajmy że będziemy na papierze drukować treść zaproszenia, a bardzo gruby papier nie nadaje się do każdej drukarki. Oprócz papieru kupujemy wstążeczki i wszystko co może przydać się do ozdobienia naszego zaproszenia. Tekst zaproszenia przygotowujemy w edytorze tekstu na komputerze. Mamy wybór wielu ozdobnych czcionek i znaków graficznych, które przydadzą się przy wykończeniu dokumentu.

Poniżej przykładowy tekst zaproszenia:

Serdecznie zapraszam
………………………
na uroczystość przyjęcia
Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej,
która odbędzie się w dniu 22 maja o godzinie 10
w kościele św. Mikołaja w Lublinie

Zosia Kowalska.

Najwięcej czasu zajmie nam dopasowanie tekstu tak, żeby pasował do kartki papieru. Pamiętajmy, że później musimy je złożyć. Na zewnętrznej części zaproszenia powinno znaleźć się miejsce na napis Zaproszenie. Nasz kartonik możemy ozdobić wstążeczką, którą przyklejamy tam gdzie nam pasuje. Jeśli nie mamy problemu z obsługą programów graficznych możemy pobawić się w dodatkowe ozdobne wzory na zaproszeniu, możemy umieścić na nim zdjęcie dziecka i wstawić odpowiednie tło, czyli np. zdjęcie hostii. Nie zapomnijmy o kopercie na zaproszenie.

Zaproszenia komunijne możemy po prostu kupić, a jeśli mamy konkretny pomysł na ich wykonanie, zamówić. Najważniejsze, by zabrać się za wszystko odpowiednio wcześniej. W sezonie przyjęć komunijnych firmy zajmujące się produkcją zaproszeń mają mnóstwo pracy, tym bardziej, że zazwyczaj zajmują się one również zaproszeniami ślubnymi.

Uwaga!

Zaproszenie komunijne powinniśmy wręczyć osobiście. Powinno zrobić to samo dziecko. Jeśli nie mamy możliwości, by dotrzeć do wszystkich gości, zaproszenia wysyłamy pocztą. Koperty powinno zaadresować dziecko.

Jak myślicie – ręcznie wykonane zaproszenia na Komunię to dobry pomysł? Gdybyście takie otrzymali od kogoś, co byście pomyśleli? Podzielcie się opiniami.

Katarzyna Olchowska

Katarzyna Olchowska - z wykształcenia politolog, dziennikarz z wyboru. Niepoprawna optymistka szukająca niezwykłości w codziennych sprawach. Od 10 lat związana z różnymi stacjami radiowymi. Ma za sobą także współprace z gazetą. Jako reporterka zajmuję się sprawami miasta i zwykłych ludzi. Prywatnie pasjonatka gór, a także fanka czerwonych butów i zielonej herbaty. W serwisie Spec.pl specjalistka od okoliczności, bo żadne okoliczności nie są jej obce.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zorganizować stypę?

Śmierć każdej, a szczególnie bliskiej nam osoby jest wydarzeniem bolesnym, a przeżywanie żałoby już od momentu pogrzebu i pochówku wymaga wyczucia taktu i zrozumienia wobec żałobników. Stypa (konsolacja, łac. consolatio – pociecha, ulga) jest jednym z początkowych momentów przeżywania żałoby, dlatego jej organizacja powinna być pełna taktu i szacunku zarówno względem zmarłego, jak i jego najbliższej rodziny i znajomych.

Pulpeciki w sosie pieczarkowym – przepis

Pulpety w sosie pieczarkowym przygotowane w zaciszu domowej kuchni pachną pieczarkami podduszonymi na maśle, mają kremowy smak powstały na bazie słodkiej śmietany, grzybów i mięsno-warzywnego wywaru i dają pewność dobrze przyrządzonego posiłku.

Zobacz też

Izolacja fundamentów krok po kroku

Woda w najniższym punkcie budynku czy też zawilgocone ściany (pleśń, grzyb, czy ine zacieki) są przyczyną źle bądź wcale nie wykonanej izolacji fundamentów. Izolacji ścian fundamentowych dokonujemy zawsze na zewnątrz budynku.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: