Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /usr/home/rmenkala23/domains/teczka.pl/public_html/index.php:1) in /usr/home/rmenkala23/domains/teczka.pl/public_html/wp-includes/feed-rss2.php on line 8 Pielęgnacja – Teczka.pl https://teczka.pl Darmowe porady, zrób to sam, krok po kroku Tue, 30 Apr 2024 00:46:00 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.25 Co zrobić, by peruka służyła nam jak najdłużej? https://teczka.pl/pielegnacja/co-zrobic-by-peruka-sluzyla-nam-jak-najdluzej/ https://teczka.pl/pielegnacja/co-zrobic-by-peruka-sluzyla-nam-jak-najdluzej/#respond Fri, 04 Sep 2020 08:26:10 +0000 https://teczka.pl/?p=1249761 Pytanie to chodzi zapewne po głowie każdemu szczęśliwemu posiadaczowi peruki naturalnej lub sztucznej, który to regularnie używa takiej peruki i zauważa, że z biegiem czasu nie wygląda on tak spektakularnie jak miało to miejsce w momencie zakupu. Nie jest to niczym niezwykłym, bowiem wyrób taki na co dzień wystawiony jest na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, […]

Artykuł Co zrobić, by peruka służyła nam jak najdłużej? pochodzi z serwisu Teczka.pl.

]]>
Pytanie to chodzi zapewne po głowie każdemu szczęśliwemu posiadaczowi peruki naturalnej lub sztucznej, który to regularnie używa takiej peruki i zauważa, że z biegiem czasu nie wygląda on tak spektakularnie jak miało to miejsce w momencie zakupu. Nie jest to niczym niezwykłym, bowiem wyrób taki na co dzień wystawiony jest na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak chociażby zanieczyszczenia, silne słońce czy ulewny deszcz, a także ma nieprzerwany kontakt z potem, kosmetykami oraz środkami pielęgnacyjnymi, co z kolei może sprawiać, że z biegiem czasu poszczególne pasemka peruki zaczną się ze sobą splątywać, a ich końcówki staną się o wiele bardziej zmechacone niż byśmy tego chcieli.

Co w takiej sytuacji zrobić?

Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie powierzenie naszego produktu w ręce specjalistów, którzy to poddadzą perukę zabiegom pielęgnacyjnym i stylizacyjnym, usuną wszelkie niedoskonałości, a także przy wykorzystaniu odpowiednich preparatów przywrócą jej pierwotny blask, sprężystość i kolor. Jako eksperci w tejże sztuce możemy zapewnić, że procedura taka nie wydrenuje Państwa portfela, jako że jest ona zauważalnie tańsza od kosztu, jaki musielibyśmy ponieść, aby nabyć nowy wyrób perukarski…i to niezależnie od tego czy peruka  została wykonana  z włosów naturalnych czy też powstał z włókien syntetycznych wysokiej jakości. Jeżeli pragną się Państwo przekonać jak niewygórowane są koszty regeneracji peruki, zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami drogą mailową, telefoniczną lub też poprzez bezpośrednie odwiedziny w naszym salonie https://perukikrakow.com.pl . Nasi pracownicy poinformują Państwa jakie działania będą musiały zostać przeprowadzone, by doprowadzić produkt do zadowalającego stanu użytkowego i estetycznego, a także na Państwa prośbę przygotują wstępny cennik, aby mogli Państwo określić czy są Państwo zainteresowani taką usługą czy też wolą Państwo poszukać korzystniejszej oferty gdzie indziej. Z przyjemnością odpowiemy też na wszystkie pytania oraz rozwiejemy ewentualne pojawiające się wątpliwości!

Artykuł Co zrobić, by peruka służyła nam jak najdłużej? pochodzi z serwisu Teczka.pl.

]]>
https://teczka.pl/pielegnacja/co-zrobic-by-peruka-sluzyla-nam-jak-najdluzej/feed/ 0
Zimowa pielęgnacja skóry – jak powinna wyglądać? https://teczka.pl/pielegnacja/zimowa-pielegnacja-skory-jak-powinna-wygladac/ https://teczka.pl/pielegnacja/zimowa-pielegnacja-skory-jak-powinna-wygladac/#respond Tue, 25 Feb 2020 18:22:31 +0000 https://teczka.pl/?p=1249420 W sezonie zimowym nasza skóra potrzebuję dodatkowej ochrony, ponieważ będąc na zewnątrz jest narażona na mróz i wiatr, z kolei gdy przebywamy w pomieszczeniu, szkodzi jej ogrzewanie. Te ciągłe zmiany temperatur nie są zbyt dobre, mają niekorzystny wpływ na jej kondycję. Jak w takim razie dbać o urodę zimą? Co służy naszej skórze, a co […]

Artykuł Zimowa pielęgnacja skóry – jak powinna wyglądać? pochodzi z serwisu Teczka.pl.

]]>
W sezonie zimowym nasza skóra potrzebuję dodatkowej ochrony, ponieważ będąc na zewnątrz jest narażona na mróz i wiatr, z kolei gdy przebywamy w pomieszczeniu, szkodzi jej ogrzewanie. Te ciągłe zmiany temperatur nie są zbyt dobre, mają niekorzystny wpływ na jej kondycję. Jak w takim razie dbać o urodę zimą? Co służy naszej skórze, a co nie?

Jaki krem do twarzy należy stosować w okresie zimowym?

Jeżeli z reguły stosujemy kremy o lekkiej konsystencji, w sezonie zimowym może to być za mało. Skóra potrzebuję czegoś bardziej treściwego, tylko wtedy jest odpowiednio chroniona. Najlepszym wyborem będzie kosmetyk, który stworzy na powierzchni skóry film zabezpieczający ją przed mrozem i wiatrem. Powinien być bogaty w substancję natłuszczające, ale i takie które sprawią, że woda z naskórka nie będzie uciekać. W przypadku cery suchej najlepszym wyborem będzie krem tłusty, z kolei w przypadku cery mieszanej/tłustej krem półtłusty.

Przeczytaj też: http://www.sposobydomowe.pl/utrzymac-swiezy-zapach-caly-dzien/

Jak zabezpieczyć skórę przed utratą nawilżenia?

Ogrzewanie na które jesteśmy narażeni w sezonie zimowym, nie sprzyja utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Dochodzi wręcz wtedy do nadmiernego przesuszenia cery, staję się ona matowa i szorstka. Czemu tak się dzieje? Ponieważ bariera ochronna została osłabiona. Jak temu zaradzić? Podczas przebywania z pomieszczeniu, w którym działa ogrzewanie powinniśmy regularnie stosować krem nawilżający. Taki, który będzie posiadał substancje nawadniające. Pomocne będzie również używanie nawilżacza powietrza, w pomieszczeniu w których spędzamy dużo czasu.

Jak zregenerować skórę nocą?

Wieczorna pielęgnacja powinna się opierać przede wszystkim na dokładnym oczyszczaniu cery, za pomocą delikatnych środków myjących oraz na nawilżeniu. W nocy, podczas snu nasz organizm najlepiej się regeneruję. W tej porze dnia również zdecydowanie lepiej przyjmuje substancje aktywne, które znajdują się w kosmetykach. Jeżeli stan naszej skóry nie jest najlepszy, można dodatkowo 2 razy w tygodniu stosować maski silnie odżywcze i regenerujące, które aplikuje się na noc. Skóra po takim zastrzyku wartościowych składników, stanie się nawilżona, elastyczna i pełna blasku.

Źródło: https://enjoye.pl/

Artykuł Zimowa pielęgnacja skóry – jak powinna wyglądać? pochodzi z serwisu Teczka.pl.

]]>
https://teczka.pl/pielegnacja/zimowa-pielegnacja-skory-jak-powinna-wygladac/feed/ 0
Domowe sposoby na cellulit https://teczka.pl/pielegnacja/domowe-sposoby-na-cellulit/ https://teczka.pl/pielegnacja/domowe-sposoby-na-cellulit/#respond Sat, 29 Nov 2014 20:28:41 +0000 http://wp.teczka.pl/?p=10750 Jak walczyć z cellulitem? Jak przygotować kosmetyki domowej roboty, które pozwolą się go pozbyć? PoniĹźej znajdziesz przepisy na preparaty antycellulitowe oraz wskazówki, w jaki sposób powinieneś zmienić swój styl Ĺźycia, Ĺźeby pomarańczowa skórka juĹź więcej Cię nie niepokoiła.

Artykuł Domowe sposoby na cellulit pochodzi z serwisu Teczka.pl.

]]>

Cellulit jest zmorą wielu współczesnych kobiet. Pojawiające się na ciele – zwykle w obrębie ud oraz pośladków – zgrubienia i nierówności wyglądają zdecydowanie nieestetycznie. MoĹźna je jednak zlikwidować, a przynajmniej zmniejszyć ich widoczność, bez zbędnego wydawania pieniędzy w drogerii czy u kosmetologa. Wystarczy, Ĺźe:

1) Zaprzyjaźnisz się z peelingami

Najczęściej polecanym peelingiem jest peeling kawowy. Zawarta w kawie kofeina ma nie tylko właściwości ujędrniające, ale wspomaga takĹźe proces spalania tkanki tłuszczowej. Przepis na taki peeling jest bardzo prosty. Wystarczy zmieszać ze sobą zmieloną kawę (2 łyĹźki), odrobinę oliwy z oliwek (moĹźna ją zastąpić ulubionym Ĺźelem pod prysznic) oraz dodać łyĹźkę soli bądĹş łyĹźkę cukru. MoĹźna dodać równieĹź łyĹźeczkę cynamonu, który działa ujędrniająco. Tak powstały preparat wcieramy w miejsca, w których cellulit nam doskwiera.

Po wmasowaniu kosmetyku w skórę naleĹźy pamiętać zawsze o odpowiednim spłukaniu tj. stosowaniu kilkunastosekundowego, naprzemiennego zimnego i ciepłego prysznicu (6-7 razy), dzięki któremu naczynia krwionośne zyskają na elastyczności. Peelingi powinno się stosować regularnie, najlepiej 2 razy w tygodniu.

W walce z cellulitem zalecane są takĹźe kąpiele w soli morskiej (1 szklanka na wannę), która wygładza i oczyszcza skórę. Z połączenia soli morskiej i oliwy takĹźe moĹźna przygotować peeling.

2) Postawisz na masaĹźe

Jeśli masz problem z cellulitem zainwestuj w szorstką rekawicę bądĹş szczotkę do masaĹźu. Wykonuj go regularnie (najlepiej codziennie), kolistymi ruchami, w kierunku od stóp ku górnym partiom ciała. Zabieg ten poprawi ukrwienie skóry, a co za tym idzie jej jędrność i sprężystość. O masaĹźu pamiętaj takĹźe w czasie wcierania peelingu bądĹş balsamu do ciała.

3) Będziesz aktywna fizycznie

Aby ujędrnić ciało, a tym samym pozbyć się cellulitu, naleĹźy postawić na ruch. Szczególnie polecana w tym przypadku jest jazda na rowerze, bieganie, jazda na rolkach oraz ćwiczenia aerobowe. NiezaleĹźnie od wybranej formy aktywności fizycznej, waĹźne jest, Ĺźeby uprawiać ją regularnie (kilka razy w tygodniu).

4) Zwrócisz większą uwagę na swoją dietę.

Pilnuj, żeby w Twoim jadłospisie znajdowały się produkty bogate w witaminę A (marchew, jarmuż, szpinak, dynia, brokuł), w witaminę E (migdały, orzechy, pieczywo pełnoziarniste, jaja) oraz w witaminę C (brukselka, kapusta, kalarepa, pomidor, owoce cytrusowe). Postaraj się wyeliminować natomiast fast foody, słodycze oraz spożywać jak najmniej soli.

W walce z cellulitem ważne jest także picie sporej ilości wody mineralnej (minimum 2 litry dziennie), picie zielonej herbaty oraz soku z cytryny (w połączeniu z wodą). Dobrze natomiast jest ograniczyć alkohol i kawę oraz słodkie napoje.

Jak myślicie, czy faktycznie da się zwalczyć cellulit bez pomocy kosmetyków drogeryjnych? Co sądzicie o przygotowywaniu własnych preparatów? Czy one naprawdę wpływają korzystnie na nasze ciało?

Artykuł Domowe sposoby na cellulit pochodzi z serwisu Teczka.pl.

]]>
https://teczka.pl/pielegnacja/domowe-sposoby-na-cellulit/feed/ 0
Lifting bez skalpela – masaż Rosenberga https://teczka.pl/pielegnacja/lifting-bez-skalpela-masaz-rosenberga/ https://teczka.pl/pielegnacja/lifting-bez-skalpela-masaz-rosenberga/#respond Fri, 09 Sep 2011 08:52:43 +0000 http://wp.teczka.pl/?p=7845 Zabieg Rosenberga został stworzony przez Duńczyka, Stanleya Rosenberga. Jest odmładzającym masażem polegającym na masowaniu twarzy za pomocą dłoni, usuwającym w ten sposób zmęczenie, napięcie skóry oraz poprawiającym strukturę okolicy masowanej.

Artykuł Lifting bez skalpela – masaż Rosenberga pochodzi z serwisu Teczka.pl.

]]>

Masaż Rosenberga nazywany także liftingiem twarzy, poprzez zastosowanie różnych zabiegów manualnych wpływa na tkankę łączną oraz powięzi w okolicy twarzy, szyi, karku i głowy, bez użycia skalpela.

Ma on na celu przywrócenia prawidłowej budowy tkanek, a także spowolnienie procesów starzenia się skóry. Nie tylko ten proces powoduje zmiany na skórze, ale również (przede wszystkim!) stres – z powodu przykrych dla nas sytuacji, których doświadczamy w życiu codziennym bądź też niemiłych wspomnień, które w następstwie „odbijają się” potem na naszej twarzy.

W zabiegu Rosenberga ruch prowadzimy zgodnie z przebiegiem mięśni. Stosowane są techniki masażu klasycznego, a także łącznotkankowego i akupresury. Z ich pomocą masowane są mięśnie szyi, twarzy i czaszki. Pobudzana jest tkanka łączna oraz zakończenia nerwowe. Powoduje to zmniejszenie napięcia w tkankach i głębokie wniknięcie w mięśnie, przez co skóra staje się luźniejsza. Pozwala to na poprawę ułożenia skóry.

Zabieg powoduje przekrwienie skóry, obniża lub całkowite likwiduje napięcie w tkankach i eliminuje różnego rodzaju asymetrie w okolicy mózgoczaszki i twarzoczaszki, zmniejsza też blizny. Poprawia oddychanie oraz owal twarzy, odżywia, niweluje obrzęki i zmarszczki. Usuwa przewlekłe nerwobóle, a także migreny. Oprócz tego działa relaksująco.

Osoba poddana zabiegowi Rosenberga jest spokojniejsza, bardziej zrelaksowana, przez co rysy jej twarzy są wygładzone i powstaje mniej zmarszczek.

Co o tym myślicie? A może próbowaliście? Podzielcie się swoimi opiniami.

Artykuł Lifting bez skalpela – masaż Rosenberga pochodzi z serwisu Teczka.pl.

]]>
https://teczka.pl/pielegnacja/lifting-bez-skalpela-masaz-rosenberga/feed/ 0
Kolagen – działanie, funkcje w organizmie https://teczka.pl/pielegnacja/kolagen-dzialanie-funkcje-w-organizmie/ https://teczka.pl/pielegnacja/kolagen-dzialanie-funkcje-w-organizmie/#respond Tue, 30 Aug 2011 12:06:48 +0000 http://wp.teczka.pl/?p=7629 Można powiedzieć, że skóra człowieka stanowi największy narząd w naszym organizmie. Rozprzestrzenia się ona na powierzchni wahającej się między 1,6 m2 a 1,9 m2. Stawiane są przed nią liczne zadania, a ona sama spełnia istotne funkcje. Kluczową rolę w pełnieniu wielu z nich odgrywa bohater tego artykułu - kolagen.

Artykuł Kolagen – działanie, funkcje w organizmie pochodzi z serwisu Teczka.pl.

]]>

Gdzie znajduje się kolagen, czyli miejsca panowania

Nasza skóra zbudowana jest z naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. W skórze właściwej znajduje się tkanka łączna, która z kolei zbudowana jest z elastyny i kolagenu. Nie jest to jedyne miejsce w naszym organizmie, gdzie można go spotkać. Ze względu na to, że występują różne rodzaje kolagenu znajduje się on także w ścięgnach, kościach, chrząstkach stawowych, śródbłonku i na powierzchni naczyń krwionośnych.

elastyczna skóraFot. sxc.hu

Co to właściwie jest kolagen?

Kolagen jest białkiem, które zbudowane jest z 19 aminokwasów. Niektóre spośród nich bardzo rzadko występują w innych białkach, należą do nich hydroksyprolina i hydroksylizyna. Kolagen posiada dość oryginalną strukturę przestrzenną, ponieważ aminokwasy go tworzące układają się w łańcuchy peptydowe, a te z kolei skręcają się na kształt spirali. Powoduje to, że kolagen jest zaliczany do białek włóknistych.

Dobroczynny związek

Dzięki hojności natury, która obdarzyła nas kolagenem, nasza skóra może cieszyć się wieloma właściwościami, które powodują, że wygląda zdrowo i pięknie. Kolagen stanowi podporę dla naszej skóry, niejako łączy ze sobą, skleja i spaja elementy tkanki łącznej. W praktyce powoduje to, że nasza skóra jest jędrna i ma prawidłowe napięcie. Kolagen gwarantuje nam także elastyczność i sprężystość skóry, gdyż sam jest podatny na rozciąganie. Dzięki jego zdolności do wiązania wody dba o to, by skóra była odpowiednio nawilżona.

Starzenie się skóry, gdy brakuje kolagenu

Tak to w życiu bywa, że wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Podobnie jest i z właściwościami naszej skóry. Organizm syntetyzuje, wytwarza kolagen, ale od około 25 roku życia proces ten ulega osłabieniu, a zatem kolagenu jest mniej w skórze. Starzenie się skóry polega także na tym, że w trzeciej dekadzie życia powoli zanikają przydatki – gruczoły łojowe i potowe. Nie wolno zapomnieć o tym, że czynniki środowiskowe takie jak długotrwała ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe, niewłaściwa dieta pozbawiona antyoksydantów i witamin, wolne rodniki tlenowe, przeróżne związki chemiczne dodatkowo uszkadzają kolagen. W efekcie skóra staje się sucha, źle nawilżona, traci swą jędrność i blask, a pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki.

Jak oceniacie swoją skórę pod względem obecności kolagenu? Dbacie o to, aby ubywało go jak najmniej? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Artykuł Kolagen – działanie, funkcje w organizmie pochodzi z serwisu Teczka.pl.

]]>
https://teczka.pl/pielegnacja/kolagen-dzialanie-funkcje-w-organizmie/feed/ 0
Jak usunąć plamy, przebarwienia po opalaniu? https://teczka.pl/pielegnacja/jak-usunac-plamy-przebarwienia-po-opalaniu/ https://teczka.pl/pielegnacja/jak-usunac-plamy-przebarwienia-po-opalaniu/#respond Tue, 30 Aug 2011 11:41:35 +0000 http://wp.teczka.pl/?p=7626 Ładnie muśnięta słońcem skóra jest obiektem pożądania każdej kobiety, wzbudza także zachwyt mężczyzn. Opalenizna przywieziona z wakacji przywołuje na myśl miłe wspomnienia, dodaje pewności siebie i optycznie wysmukla figurę. Wszystkie te korzyści możemy osiągnąć korzystając z dobrodziejstw słońca z głową.

Artykuł Jak usunąć plamy, przebarwienia po opalaniu? pochodzi z serwisu Teczka.pl.

]]>

Nieodpowiednia ochrona przed promieniowaniem słonecznym oraz nadmierne wystawianie ciała na słońce, doprowadzić może do zmian nie tylko natury estetycznej (jak plamy po opalaniu). Dużo poważniejsze w skutkach jest przyspieszone starzenie się skóry, ryzyko oparzeń słonecznych i rozwoju stanów przednowotworowych w skórze. Najważniejsza jak zawsze jest profilaktyka, czyli stosowanie się do zasad bezpiecznego opalania. Takie postępowanie pozwoli uniknąć z dużym prawdopodobieństwem plam po opalaniu. Gdy chcesz się ładnie opalić, a planujesz urlop, miesiąc wcześniej wzbogać swoją dietę o marchewki, soki marchewkowe bądź suplementy zawierające beta-karoten. Dzięki niemu skóra uzyska ładny koloryt podczas opalania.

Zasada druga, opalaj się rozsądnie. Pamiętaj, aby przyzwyczajać skórę do słońca, stopniowo zwiększać czas przebywania na nim. Zawsze smaruj ciało kremem z filtrem przeciw UVA i UVB dopasowanym do rodzaju skóry. Unikaj opalania się, gdy słońce jest najmocniejsze, czyli między godziną 11 a 15.

Plamy i przebarwienia po opalaniu mogą być oznaką nadwrażliwości danej osoby na promieniowanie ultrafioletowe. Takie zmiany zaliczyć można do grupy chorób zwanych fotodermatozami. Należą do nich odczyny fitotoksyczne i fotoalergiczne. Takie zmiany wywoływać mogą substancje zawarte w roślinach, kosmetykach i lekach. Osoby, które stosują środki do użytku zewnętrznego zawierające dziegcie, barwniki lub przyjmują doustnie leki z grupy sulfonamidów, tetracyklin powinny unikać opalania się w trakcie terapii.

Uwaga!

W przypadku stosowania leków obniżających ciśnienie krwi, leków przeciwpadaczkowych i przeciwarytmicznych warto sprawdzić ich ulotki pod kątem ich interakcji z promieniowaniem słonecznym. Również kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną, hormonalną terapię zastępczą są bardziej narażone na pojawienie się przebarwień na skórze po opalaniu.

Gdy jednak mimo przestrzegania wszelkich zasad, na skórze wystąpią plamy po opalaniu nie jesteśmy zupełnie bezradni wobec nich. Wiele osób ceni sobie metody naturalne, które wykorzystują do usuwania plam po opalaniu maseczki i okłady z soku z cytryny. Właściwości wybielające leża u podłoża stosowania przez niektórych specjalnej kuracji polegającej na wypijaniu każdego dnia określonej ilości soku z cytryny. Inną metodą na usunięcie bądź zmniejszenie widoczności plam po opalaniu są kremy na przebarwienia skóry lub rozjaśniające skórę, które można dostać w aptekach. Stosowanie takich kremów przynosi zadowalające rezultaty.

Jeśli jednak kłopotliwa pamiątka po wakacjach nie chce opuścić naszej skóry można udać się po pomoc do kosmetyczki lub dermatologa. Mogą oni zaproponować nam serię zabiegów z użyciem kwasów owocowych. Takie zabiegi wykonywane są głównie w chłodniejsze, jesienne miesiące. Taka terapia składa się zwykle z kilku seansów, przeprowadzanych, co tydzień. Ich istota sprowadza się do powolnego złuszczania naskórka. Dzięki temu stopniowo barwa skóry wyrównuje się.

Pojawiły się u Was przebarwienia po opalaniu? Jak sobie z nimi radzicie? Co możecie polecić? Podzielcie się swoimi opiniami.

Artykuł Jak usunąć plamy, przebarwienia po opalaniu? pochodzi z serwisu Teczka.pl.

]]>
https://teczka.pl/pielegnacja/jak-usunac-plamy-przebarwienia-po-opalaniu/feed/ 0
Glinka zielona – działanie, zastosowanie, efekty https://teczka.pl/pielegnacja/glinka-zielona-dzialanie-zastosowanie-efekty/ https://teczka.pl/pielegnacja/glinka-zielona-dzialanie-zastosowanie-efekty/#respond Tue, 30 Aug 2011 07:15:36 +0000 http://wp.teczka.pl/?p=7615 Glinka zielona wykorzystywana jest w tzw. argilloterapii. Stanowi ona naturalną odtrutkę dla organizmu człowieka. Obecnie środowisko, w którym żyjemy, jest coraz bardziej skażone. Zanieczyszczenia występują nie tylko w powietrzu, glebie czy wodzie, ale często też w pokarmach, które spożywamy. Taka sytuacja może doprowadzić do rozwoju wielu groźnych chorób.

Artykuł Glinka zielona – działanie, zastosowanie, efekty pochodzi z serwisu Teczka.pl.

]]>

W organizmie dochodzi do kumulacji nie tylko substancji toksycznych z pokarmów, ale też z wielu leków. W społeczeństwie panuje przekonanie, że lekarstwo albo nam pomoże, albo po prostu nie będzie działać. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że leki także mogą nam zaszkodzić. W przypadku, gdy nasz organizm zaśmiecany jest przez różnego rodzaju substancje toksyczne, warto wykorzystać terapię glinką, która posiada właściwości absorpcyjne – przyciąga i przyłącza na swojej powierzchni substancje szkodliwe. Tak powstałe kompleksy wydalane są z organizmu. Ponadto glinka neutralizuje substancje toksyczne, reguluje pH płynów ustrojowych. Posiada też właściwości antyseptyczne.

Glinka zapobiega kolonizacji i namnażaniu się drobnoustrojów chorobotwórczych. Mało kto zdaje sobie sprawę, że w glince zawarte są enzymy, których zadaniem jest oczyszczanie krwi, a tym samym – usprawnienie funkcjonowania układu krwionośnego. Patrząc na wymienione funkcje glinki, nie dziwi, że zastosowanie tej substancji jest bardzo szerokie, zarówno w lecznictwie, jak i kosmetyce.

Glinka zielona pochodzi ze skał krzemionkowo-aluminiowych. Jest ona bogata w związki mineralne takie jak: związki krzemu, magnezu, fosforu, glinu, potasu, sodu. Wykazuje ona bardzo dobre właściwości absorpcyjne, a tym samym – detoksykacyjne i antybakteryjne. Stosowana jest więc w przypadku zanieczyszczenia organizmu przez toksyny, które pochodzą z naszego środowiska czy też nieodpowiedniego pożywienia. Czasami może być stosowana w przypadku lekkiego zatrucia lekami. Jest to tzw. odtrutka nieswoista. Ponadto glinki zielonej używa się przy trudno gojących się ranach, gdyż przyspiesza ona zanikanie stanów zapalnych, które bardzo często towarzyszom różnego rodzaju ranom. Ma także działanie odżywcze, dostarcza skórze podstawowych substancji, które są niezbędne dla procesów życiowych komórek.

W kosmetyce i dermatologii glinka zielona zalecana jest do pielęgnacji skóry tłustej i łojotokowej. Jeśli wykonujemy kosmetyki samodzielnie w domu, warto wprowadzić glinkę w skład różnego rodzaju mleczek, toników przeznaczonych dla tego rodzaju skóry. Przygotowując kremy czy balsamy do skóry problematycznej, również możemy wykorzystać glinkę zieloną. Warto dodać ją do kremów, peelingów ujędrniających czy kuracji wyszczuplających. Natomiast leczniczo może być stosowana na złamania, zwichnięcia czy obrzęki.

Uwaga!

Istnieje kilka rodzajów glinek. Różnią się one między sobą kolorem i specyficznym działaniem, jakie wykazują w naszym organizmie. Różnica w działaniu wynika z kolei z odmiennego składu chemicznego. Barwa glinki zależy od obecnych w niej minerałów. Znane są glinki: zielona, czerwona, biała, żółta, różowa.

Zdarza Wam się stosować zieloną glinkę, choćby w maseczkach? Jak ocenilibyście jej działanie? Jest skuteczna? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Artykuł Glinka zielona – działanie, zastosowanie, efekty pochodzi z serwisu Teczka.pl.

]]>
https://teczka.pl/pielegnacja/glinka-zielona-dzialanie-zastosowanie-efekty/feed/ 0
Jak usunąć blizny? Maści, peelingi, laser na blizny https://teczka.pl/pielegnacja/jak-usunac-blizny-masci-peelingi-laser-na-blizny/ https://teczka.pl/pielegnacja/jak-usunac-blizny-masci-peelingi-laser-na-blizny/#respond Fri, 26 Aug 2011 12:34:55 +0000 http://wp.teczka.pl/?p=7588 Jak powstaje blizna? Z medycznego punktu widzenia na bliznę należy patrzyć jak na wynik gojenia się rany. Taka rana może powstać w wyniku oparzenia, a także po operacjach, urazach skóry, po przebytym trądziku.

Artykuł Jak usunąć blizny? Maści, peelingi, laser na blizny pochodzi z serwisu Teczka.pl.

]]>

Powstawanie blizny jest złożonym procesem, w którym bierze udział wiele różnych komórek. W pierwszym etapie uszkodzone przez jakiś bodziec tkanki są uporządkowywane „zjadane” przez makrofagi. To właśnie makrofagi wysyłają sygnał, aby do miejsca uszkodzonej skóry docierały czynniki biorące udział w wytwarzaniu naczyń i fibroblasty. Powoli zaczyna się tworzyć sieć naczyń krwionośnych, a między jej oczkami widocznych jest coraz więcej fibroblastów i miofibroblastów. Komórki te ulegają podziałom i co najważniejsze odkładają kolagen. Z biegiem czasu dochodzi do zanikania naczyń, a fibroblasty przekształcają się w komórki nieaktywne. To, co pozostaje, to zmagazynowany w tym miejscu kolagen. W taki sposób tworzy się blizna kolagenowa. Jest to zmiana trwała. Dla wielu z nas ważne jest, aby blizna była jak najmniej widoczna, bowiem kierujemy się względami estetycznymi. Bez względu na to, jaką broń do walki z bliznami wybierzemy, musimy pamiętać, że bój możemy stoczyć dopiero, gdy blizna ostatecznie uformuje się. Potrzeba na to średnio kilku tygodni.

Metody walki z bliznami

Najmniej inwazyjne są metody „usuwania” blizn przy pomocy leków w postaci maści i żelów. Na rynku farmaceutycznym znajdują się preparaty, które polecane są do blizn świeżych, ale pojawiły się już także specyfiki pomagające zmniejszyć widoczność blizn starszych. Maści i żele sprawiają, że skóra staje się bardziej miękka, gładsza i lepiej nawilżona. Zmniejszają również stan zapalny, który wytwarza się w skórze. Korzystnie wpływają na hamowanie nadmiernej produkcji kolagenu oraz dbają o równowagę naskórka. Te efekty zawdzięczamy zawartym w lekach substancjach takim jak: alantoina, wyciąg z aloesu, z cebuli, ekstrakty z różnych roślin, kwas hialuronowy, witamina E, heparyna, pochodne silikonu. Leczenie polega na wcieraniu preparatów w blizny, delikatnie je przy tym masując.

Popularne są także metody przy użyciu lasera. Zabiegi takie wykonywane są w gabinetach dermatologicznych i medycyny estetycznej. Rozpowszechnione są, ponieważ niejednokrotnie przynoszą bardzo dobre efekty końcowe. Używane są różne rodzaje laserów. Sam zabieg poprzedzony jest miejscowym znieczuleniem skóry, a trwa mniej więcej pół godziny. Po nim zaleca się stosowanie zimnych okładów na skórę. Czasami, aby osiągnąć lepszy efekt zabieg laserowy powtarza się.

Widoczne efekty daje także stosowanie mikrodermabrazji oraz różnych peelingów wykonywanych przez doświadczoną kosmetyczkę czy lekarza dermatologa. Korzystne działanie wynika z tego, że ścierają one warstwy naskórka i skóry właściwej.

Do innych metod walki z bliznami zaliczyć można krioterapię, obstrzykiwanie blizn środkami zawierającymi glikokortykosterydy.

Uwaga!

Niekiedy blizna wymaga ingerencji chirurgicznej, która polegać ma na wycięciu np. masywnej zmiany. Wtedy po zabiegu, chociaż pozostaje blizna, to jest ona mniejsza niż pierwotna, co sprawia, że wizualnie wygląda dużo lepiej.

Jaka jest Waszym zdaniem najskuteczniejsza metoda walki z bliznami? Co Wam pomaga/ pomogło? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Artykuł Jak usunąć blizny? Maści, peelingi, laser na blizny pochodzi z serwisu Teczka.pl.

]]>
https://teczka.pl/pielegnacja/jak-usunac-blizny-masci-peelingi-laser-na-blizny/feed/ 0
Jak usunąć blizny po ospie? https://teczka.pl/pielegnacja/jak-usunac-blizny-po-ospie/ https://teczka.pl/pielegnacja/jak-usunac-blizny-po-ospie/#respond Fri, 26 Aug 2011 12:27:07 +0000 http://wp.teczka.pl/?p=7585 Ospa wietrzna jest rozpowszechnioną i popularną chorobą zakaźną, która występuje głównie w wieku dziecięcym. Czynnik ją wywołujący to wirus zaliczany do herpeswirusów VZV. Charakterystyczne dla tej choroby są zmiany skórne, które ewoluują, zmieniają swój wygląd. Zwykle po ustąpieniu wykwitów patologicznych nie pozostają żadne trwałe zmiany. Niestety nie jest to regułą.

Artykuł Jak usunąć blizny po ospie? pochodzi z serwisu Teczka.pl.

]]>

Ospa wietrzna może przebiegać z powikłaniami. Do najczęstszych z nich należą nadkażenia bakteryjne skóry. Te zaś pozostawiają po sobie charakterystyczne blizny. Wyglądają one dość typowo i opisać je można jako widoczny ubytek w skórze. Blizny po ospie wietrznej zalicza się do grupy blizn zanikowych. Do tego samego typu blizn należą blizny po trądziku.

Co można zrobić z taką blizną? Blizny przeszkadzają nam głównie z powodów estetycznych. Istnieją różne metody, które pozwalają usunąć pozostałe po ospie przykre pamiątki. Pierwszy sposób polega na użyciu fraxel lasera. Do uzyskania pożądanego efektu potrzeba kilku zabiegów.

Jak działa taki laser? Laserem wykonywane są malutkie otworki, które sięgają wgłąb skóry. Takie „dziurkowanie” skóry sprawia, że wzmaga się produkcja kolagenu. To z kolei powoduje uniesienie i miejsce, gdzie znajduje się blizna powoli uwypukla się i zrównuje się z poziomem zdrowej skóry. Należy być przygotowanym, że usuwanie blizny przy pomocy lasera jest procedurą bolesną, dlatego skórę znieczula się zewnętrznie specjalnym kremem. Dolegliwości zmniejsza także aparat chłodzący skórę.

Bezpośrednio po zabiegu przy użyciu lasera może utrzymywać się zaczerwienienie skóry i jej obrzęk, dodatkowo miejsce takie może być obolałe. Normalnym zjawiskiem po zabiegu jest ciemniejsze zabarwienie skóry poddanej jemu. Efekty nie pojawiają się od razu. Aby ocenić pełny rezultat leczenia trzeba poczekać około miesiąca. Czasami, w zależności od indywidualnej sytuacji danego pacjenta zaleca się powtórzenie zabiegu nawet do kilku razy.

Blizny po ospie wietrznej nadają się także do leczenia za pomocą peelingu chemicznego. Wykorzystywane są do tego celu różne związki chemiczne sięgające do skóry. Ich zadaniem, podobnie jak w przypadku leczenia laserem, jest stymulowanie wytwarzania kolagenu i elastyny. Zwiększona ich ilość również unosi, wypiera zmiany i sprawia, że skóra staje się gładsza, a wgłębienie blizny unosi się.

Jeszcze inną metodą walki z bliznami po ospie jest stosowanie zabiegów mikrodermabrazji. Lekarz wykonujący ten zabieg dokonuje ścierania kolejnych warstw naskórka i skóry właściwej. Używa się do tego celu specjalnej głowicy diamentowej. Takie ścieranie sprawia, że pod kontrolą wzroku wykonujący zabieg może doprowadzić do zrównania poziomu skóry zdrowej i blizny, powodując, że blizna będzie coraz mniej widoczna. Pozytywne rezultaty są zwykle widoczne zaraz po zakończeniu wykonywania procedury.

Uwaga!

Rzadko zdarzają się przypadki, które wymagają usunięcia blizny stosując metody chirurgiczne. Każdorazowo, planując usunięcie blizn po ospie należy skonsultować się z lekarzem, który po zbadaniu i ocenieniu blizny doradzi nam, który sposób jej usunięcia będzie dla nas najlepszy,

Zostały Wam jakieś blizny po ospie? Są bardzo widoczne? Jak sobie z nimi radzicie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Artykuł Jak usunąć blizny po ospie? pochodzi z serwisu Teczka.pl.

]]>
https://teczka.pl/pielegnacja/jak-usunac-blizny-po-ospie/feed/ 0
Velashape – co to jest, na czym polega, efekty https://teczka.pl/pielegnacja/velashape-co-to-jest-na-czym-polega-efekty/ https://teczka.pl/pielegnacja/velashape-co-to-jest-na-czym-polega-efekty/#respond Fri, 26 Aug 2011 12:15:07 +0000 http://wp.teczka.pl/?p=7581 Zabieg Velashape wykonuje się, aby kształtować sylwetkę i jednocześnie wpływać na polepszenie stanu skóry w danym miejscu. Dlatego polecany jest on osobom, które pragną osiągnąć mniejszy obwód jakiejś partii ciała, a także tym, które zmagają się z cellulitem. Zabieg odbywa się przy użyciu specjalnego urządzenia o nazwie Velashape.

Artykuł Velashape – co to jest, na czym polega, efekty pochodzi z serwisu Teczka.pl.

]]>

Zaopatrzone jest ono w dwie głowice, które różnią się pomiędzy sobą wielkością. Zatem od wyboru miejsca na ciele, które chcemy poddać zabiegowi, a zwłaszcza jego powierzchni zależy, którą głowicą wykonywana będzie procedura. Producenci opisują, iż modelowaniu można poddać różne partie naszego ciała – brzuch, uda, pośladki, biodra, a także podbródek, okolice dekoltu, plecy, a nawet łydki i ramiona. Przewagą zabiegu Velashape jest brak inwazyjności, bezpieczeństwo stosowania, skuteczność i możliwość zastosowania go w wielu miejscach ciała. Ważna jest również bezbolesność zabiegu i brak narażenia na oparzenia po jego zastosowaniu.

Cała innowacyjność zabiegu polega na tym, że wykorzystywana jest w trakcie jego stosowania nowe technologie – elos i Vela. W tym przypadku oznacza to jednoczesne stosowanie czterech różnych źródeł energii, do których należy: podczerwień, podciśnienie, masaż mechaniczny i prąd RF. Jak one działają? Rolą podczerwieni i prądu RF jest podgrzewanie warstw skóry i tkanki tłuszczowej. Dzięki stosowaniu podczerwieni zwiększa się głębokość obejmowana podgrzewaniem. Zaś masaż mechaniczny sprawia, że poprawia się krążenie limfy i rozrywane są zwłóknienia.

Jaki efekt osiąga się dzięki takiemu działaniu? Za nadmierny obwód części ciała odpowiadają głownie komórki tkanki tłuszczowej, które przechowują lipidy. Udowodniono, że powiększenie tych komórek powoduje również ich niekorzystne działanie na krążenie krwi i limfy, włókna nerwowe poprzez to, że są uciskane gorzej przewodzą bodźce, a skóra ulega degeneracji. Zabieg Velashape, w czasie, którego wykorzystuje się działania czterech różnych źródeł energii sprawia, że zgromadzone lipidy w komórkach tłuszczowych ulegają rozpadowi, polepsza się przepływ krwi i limfy w naczyniach, a to sprzyja odbudowywaniu tkanki łącznej. Dzięki takiemu złożonemu działaniu skóra nabiera jędrności i odzyskuje prawidłowe napięcie, a dana część ciała zmniejsza swój obwód.

Jak wyglądają rezultaty? Badania kliniczne przeprowadzone przez specjalistów wykazały, że rzeczywiście zabieg Velashape przynosi rezultaty. Dzięki niemu można się pozbyć od 3-7 centymetrów w obwodzie jakiejś części ciała. Takie efekty widoczne są po wykonaniu średnio około 4 zabiegów. Po każdym z nich nie trzeba stosować się do specjalnych zaleceń, ale można bez żadnych ograniczeń normalnie funkcjonować. Nie ma też różnic w rezultatach, jeśli chodzi o typ skóry, jej fototyp czy okres, w którym wykonuje się zabieg.

Uwaga!

Warto dodać, ze velashape nie ma na celu zmniejszenia masy ciała. Dość istotny jest fakt, że może być on wykonany u kobiet, które urodziły dziecko, w stosunkowo krótkim okresie czasu, a mianowicie 2-3 miesięcy od daty porodu.

Testowaliście kiedyś Velashape? Jesteście zadowoleni z efektów? Podzielcie się opiniami na temat zabiegu.

Artykuł Velashape – co to jest, na czym polega, efekty pochodzi z serwisu Teczka.pl.

]]>
https://teczka.pl/pielegnacja/velashape-co-to-jest-na-czym-polega-efekty/feed/ 0