Pielęgnacja Zimowa pielęgnacja skóry - jak powinna wyglądać?

Zimowa pielęgnacja skóry – jak powinna wyglądać?

-

W sezonie zimowym nasza skóra potrzebuję dodatkowej ochrony, ponieważ będąc na zewnątrz jest narażona na mróz i wiatr, z kolei gdy przebywamy w pomieszczeniu, szkodzi jej ogrzewanie. Te ciągłe zmiany temperatur nie są zbyt dobre, mają niekorzystny wpływ na jej kondycję. Jak w takim razie dbać o urodę zimą? Co służy naszej skórze, a co nie?

Jaki krem do twarzy należy stosować w okresie zimowym?

Jeżeli z reguły stosujemy kremy o lekkiej konsystencji, w sezonie zimowym może to być za mało. Skóra potrzebuję czegoś bardziej treściwego, tylko wtedy jest odpowiednio chroniona. Najlepszym wyborem będzie kosmetyk, który stworzy na powierzchni skóry film zabezpieczający ją przed mrozem i wiatrem. Powinien być bogaty w substancję natłuszczające, ale i takie które sprawią, że woda z naskórka nie będzie uciekać. W przypadku cery suchej najlepszym wyborem będzie krem tłusty, z kolei w przypadku cery mieszanej/tłustej krem półtłusty.

Przeczytaj też: http://www.sposobydomowe.pl/utrzymac-swiezy-zapach-caly-dzien/

Jak zabezpieczyć skórę przed utratą nawilżenia?

Ogrzewanie na które jesteśmy narażeni w sezonie zimowym, nie sprzyja utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Dochodzi wręcz wtedy do nadmiernego przesuszenia cery, staję się ona matowa i szorstka. Czemu tak się dzieje? Ponieważ bariera ochronna została osłabiona. Jak temu zaradzić? Podczas przebywania z pomieszczeniu, w którym działa ogrzewanie powinniśmy regularnie stosować krem nawilżający. Taki, który będzie posiadał substancje nawadniające. Pomocne będzie również używanie nawilżacza powietrza, w pomieszczeniu w których spędzamy dużo czasu.

Jak zregenerować skórę nocą?

Wieczorna pielęgnacja powinna się opierać przede wszystkim na dokładnym oczyszczaniu cery, za pomocą delikatnych środków myjących oraz na nawilżeniu. W nocy, podczas snu nasz organizm najlepiej się regeneruję. W tej porze dnia również zdecydowanie lepiej przyjmuje substancje aktywne, które znajdują się w kosmetykach. Jeżeli stan naszej skóry nie jest najlepszy, można dodatkowo 2 razy w tygodniu stosować maski silnie odżywcze i regenerujące, które aplikuje się na noc. Skóra po takim zastrzyku wartościowych składników, stanie się nawilżona, elastyczna i pełna blasku.

Źródło: https://enjoye.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co to jest kolposkopia?

Kolposkopia stanowi rodzaj badania ginekologicznego, podczas którego egzaminujemy stan szyjki macicy, pochwy oraz sromu za pomocą specjalnej aparatury - kolposkopu. Urządzenie optyczne, przypominające dużych rozmiarów mikroskop, pozwala na lepszy ogląd komórek delikatnych narządów. Co warto wiedzieć na temat kolposkopii?

Co zProblemy z kartą zbliżeniową

Ta sytuacja zdarza się wielu Polakom. Chcąc iść z postępem czasu decydujemy się na najnowsze karty zbliżeniowe, dzięki którym płacić możemy bez użycia kodu PIN. Idąc jednak do sklepu okazuje się, że nie możemy wykonać transakcji. Dlatego tak się dzieje? Jakie warunki trzeba spełnić, aby zapłacić bezstykowo?

Zobacz też

Zasady postępowania wobec konkurencji

Obecne czasy obfitują w ogromną różnorodność podmiotów działających na rynku. Wszystkie podmioty funkcjonujące na rynku prowadzą działalność w obszarze biznesu lub są to organizacje typu non profit. W sferze biznesu bezwzględnie wszystkie przedsiębiorstwa doświadczają nasilonej konkurencji.

Paczki do Anglii – tania wysyłka kurierem

Anglia jest popularnym kierunkiem wysyłek paczek zagranicznych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się ze...

Jaka karma dla psiego alergika?

Mały alergik w domu to wyzwanie. Należy zadbać o odpowiednie jedzenie dopasowane do potrzeb, dobrać kosmetyki do pielęgnacji, a...

Może Cię zainteresuje: