Wielkanoc

Stroiki wielkanocne – drobnostka, która doda czaru twoim świętom

Święta Wielkanocne są jednymi z najważniejszych świąt dla chrześcijan. Jednak nie tylko oni je celebrują - weszły do naszej kultury już na stałe, stanowiąc...

Kiedy, jak składać życzenia na Wielkanoc?

Z okazji świąt Wielkiej Nocy życzymy sobie zazwyczaj spokoju, smacznego jajka i mokrego dyngusa. Wielkanoc to jednak przede wszystkim wielka radość ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i o tym nie powinniśmy zapomnieć podczas składania świątecznych życzeń.

Wierszyki Wielkanocne SMS

Sms, czyli krótka wiadomość tekstowa, to w ostatnich latach jeden z podstawowych sposobów komunikowania się. Już prawie nikt nie pisze listów na pachnącej papeterii i coraz mniej osób wysyła świąteczne kartki. Sms-y wysyłamy natomiast dziesiątkami. Większość z nas w ten właśnie sposób składa sobie świąteczne życzenia.

Życzenia na kartki Wielkanocne

Każdy lubi dostawać kartki świąteczne, ale niestety coraz mniej osób je wysyła. Szkoda, bo to najprostszy sposób na złożenie życzeń. Kiedy wysyłamy tradycyjną kartkę nie musimy nawet specjalnie zmuszać się do wymyślania skomplikowanych tekstów, już sama kartka będzie wielką niespodzianką.

Czekoladowe jajka wielkanocne – przepis

Bez jajek nie ma świąt wielkanocnych. Są w niemal wszystkich potrawach, są ozdobą świątecznego stołu, moga być też prezentami. Czekoladowe jajka to współczesna odmiana wielkanocnego symbolu. Uwielbiają je dzieci, ale i dorośli chętnie sięgają po taki słodki drobiazg. Czekoladowe jajka w różnych rozmiarach można kupić w sklepie, ale można je również zrobić w domu, mając przy tym dodatkowo dużo przyjemności i zabawy.

Dieta Dukana – przepisy Wielkanocne

Prawie każdy z nas był na diecie, jest na niej lub będzie. Trudno znaleźć odpowiednie rozwiązanie, na pewno potrzebujemy dużo ruchu, ale oprócz tego powinniśmy zmienić żywieniowe przyzwyczajenia. Jedną z diet do wypróbowania jest dieta dr Dukana. Polega ona nie na zakazie jedzenia wszystkiego, ale na wyeliminowaniu niektórych produktów na rzecz białka, którego w tej diecie jest pod dostatkiem.

Pascha – przepis

Pascha to słodka wielkanocna potrawa. Pochodzi z kuchni ukraińskiej lub rosyjskiej. Przygotowuje się ją z twarogu lub z mleka, śmietany, cukru, wanilii i dodatkiem bakalii. Jest wiele przepisów na paschę. W większości powtarzają się, oprócz wyżej wymienionych składników, masło, żółtka.

Mazurek z orzechami – przepisy

Na wielkanocne słodkości czekamy cały rok. Królują serniki, baby, no i oczywiście mazurki. Te ostatnie możemy przygotować na wiele sposobów. Miłośnicy orzechów mogą upiec mazurka orzechowego. Jest wiele przepisów, które zadowolą nawet najbardziej wymagającego smakosza.

Latest news

CRP: normy i przyczyny nieprawidłowego wyniku

CRP – czyli białko c-reaktywne – to najbardziej czuły parametr tzw. ostrej fazy, syntezowany przez wątrobę w przypadku stanu...
- Advertisement -

Świece zapachowe – sposób na magiczny klimat w domu

Świece zapachowe cieszą się dużą popularnością od lat. Ich aromaty mogą uspokajać, odprężać i poprawiać nastrój. Jakie świece kupić,...

Kampanie PLA – co to takiego? Jakie zapewniają korzyści?

Branża e-commerce rozwija się w zawrotnym tempie, bo coraz więcej osób kupuje w internecie. Żeby poradzić sobie w tym...

Must read

CRP: normy i przyczyny nieprawidłowego wyniku

CRP – czyli białko c-reaktywne – to najbardziej czuły...

Świece zapachowe – sposób na magiczny klimat w domu

Świece zapachowe cieszą się dużą popularnością od lat. Ich...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

Emerytury pomostowe – informacje

Życie nabiera tempa i każdy z nas jest coraz bardziej eksploatowany, stąd pomysł rządu na emerytury pomostowe dla wszystkich, których praca szczególnie doświadcza. Prawo do emerytury pomostowej mają osoby, które urodziły się po 31 grudnia 1948 r. i wykonywały pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze przez co najmniej 15 lat. Żeby móc ubiegać się o emeryturę pomostową, kobieta musi skończyć 55 lat, udokumentować co najmniej 20-letni okres składkowy i nieskładkowy, natomiast mężczyzna 60 lat i udokumentować co najmniej 25-letni okres składkowy i nieskładkowy. Przed 1 stycznia 1999 r. wykonywana powinna być praca w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze określonym w art. 32 i art. 33 u.e.r.f.u.s oraz udokumentowany powinien zostać rozwiązany stosunek pracy z pracodawcą.

Lobbing w Polsce

W każdym niemal kraju na świecie jednym z największych zagrożeń dla rozwoju demokracji jest lobbing, polegający na wywieraniu wpływu na przedstawicieli władz. Lobbystą może być chociażby przedstawiciel firmy, próbujących przekonać marszałka województwa do przyjęcia określonych rozwiązań, pozwalających na zwiększenie zysków jego przedsiębiorstwa. W Polsce lobbing jest legalny i, przynajmniej w teorii, kontrolowany przez państwo za pomocą ustawy o działalności lobbingowej.

Offshoring jako forma outsourcingu

Słynne słowa Henry’ ego Forda o tym, że jeżeli nie jesteśmy w stanie zrobić czegoś najtaniej, najwydajniej i najlepiej jak to jest możliwe, to nie powinniśmy się w ogóle tym zajmować - dziś są jeszcze bardziej aktualne niż w 1923 roku kiedy to zostały wypowiedziane.