Dieta ta jest oparta na chudym mięsie, rybach i owocach morza. Dozwolone są jaja i chude produkty nabiałowe. W kolejnych fazach diety dokładamy do naszego jadłospisu warzywa i niewielkich ilościach także owoce. Posiłki przygotowywane są przy jak najmniejszym użyciu tłuszczu. Najlepiej, aby potrawy nie były smażone ale gotowane na parze. Dieta zakłada ograniczenie użycia soli. Zakazane są: cukier, czekolada, ketchup, majonez, masło, oleje, oliwa, orzechy arachidowe, suszone owoce i śmietana.

Jest wiele przepisów na różne potrawy, które uwzględniają zasady diety Dukana. Są także przepisy na potrawy wielkanocne. Możemy wprawdzie zapomnieć o tradycyjnych jajkach w majonezie, mazurku z grubą warstwą bakalii czy wieprzową szynką, ale w zamian mamy inne pyszne potrawy.

Na miejsce jajek z majonezem możemy przygotować jajka faszerowane z tuńczykiem.

Do przygotowania farszu potrzebujemy:
puszki tuńczyka w sosie własnym,
sześciu ugotowanych na twardo jaj,
chudego twarożku,
jogurtu naturalnego,
musztardy albo chrzanu,
soli i pieprzu.

Farsz przygotowujemy tradycyjną metodą: wyjmujemy żółtka i mieszamy je z pozotałym składniakami. Musztarde lub chrzan, jogurt, a także sól i pieprz dodajemy według uznania.

Będąc na diecie Dunkana możemy także upiec sobie wielkanocną babę. Składniki są podobne do tych jakich używamy nie będąc na diecie. Ale ważne, by zamiast mąki pszennej użyć mąki kukurydzianej. Nie ma w niej również białego cukru.

Oto wszystkie składniki baby wielkanocnej według diety Dukana:

Potrzebujemy:
4 jajka,
2 łyżki mąki kukurydzianej,
2 łyżki zmielonych otręb pszennych,
mały jogurt naturalny,
łyżeczka proszku do pieczenia,
4 i pół łyżki słodzika,
3 łyżeczki kakao (pamiętajmy, by było odtłuszczone),
szczypta soli.

Trudno wyobrazić sobie Wielkanoc bez sernika, i na to znajdzie się rozwiązanie. Dukanowski sernik składa się z następujących składników:

Potrzebujemy:
250 g chudego sera,
100 mililitrów mleka,
3 jajka,
5 łyżek płynnego słodzika,
1 łyżeczka odtłuszczonego kakao,
żelatyna w proszku (na pół litra płynu).

Twaróg mieszamy z jajkami i wrzucamy na patelnie. Podgrzewamy do uzyskania jednolitej masy. Studzimy i dodajemy mleko, żelatynę i słodzik. Dzielimy na dwie porcje. Do jednej dodajemy kakao i także podgrzewamy, żeby się wszystko wymieszało. Wylewamy na siebie masy i wstawiamy do lodówki.

Uwaga!

Osoby, które stosują dietę dr Dukana, mogą tak naprawdę jeść wszystkie wielkanocne potrawy, ale pod warunkiem, że będą one przygotowane według zasad diety. Jej skuteczność polega na ścisłym trzymaniu się wskazówek.

Jak długo jesteście na diecie Dukana? Jak się na niej czujecie? Ile schudliście? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTasker – jak działa?
Następny artykułPrezent na rocznicę ślubu – pomysły

Katarzyna Olchowska - z wykształcenia politolog, dziennikarz z wyboru. Niepoprawna optymistka szukająca niezwykłości w codziennych sprawach. Od 10 lat związana z różnymi stacjami radiowymi. Ma za sobą także współprace z gazetą. Jako reporterka zajmuję się sprawami miasta i zwykłych ludzi. Prywatnie pasjonatka gór, a także fanka czerwonych butów i zielonej herbaty. W serwisie Spec.pl specjalistka od okoliczności, bo żadne okoliczności nie są jej obce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here