Zupy

Krupnik pomidorowy – przepis

Krupnik w wersji klasycznej zna chyba każdy Polak. Można jednak poeksperymentować z jego smakiem. Istnieją wersje grzybowe – ale można pokusić się i o połączenie dwóch iście polskich i tradycyjnych zup – i przyrządzić krupnik pomidorowy.

Zupa krem z cukinii – przepis

Cukinia jest delikatna w smaku i lekkostrawna, a przede wszystkim niskokaloryczna i nieuczulająca. Zawiera potas, żelazo i magnez oraz witaminę A, C, K, PP i B1. Doskonale nadaje się dla niemowląt i może być jedną z pierwszych jarzyn w diecie malutkiego, nawet półrocznego dziecka.

Zupa z kurek – przepis

Jesień to ulubiony czas dla miłośników grzybów. Należy zatem całkowicie wykorzystać dary lasu i użyć ich np. do smacznej zupy z kurek.

Zupa miso – przepis

Podstawowym i charakterystycznym składnikiem zupy miso jest pasta miso, która pod pewnymi względami przypomina jogurt. Nie, nie jest robiona z mleka, nie występuje w setkach owocowych odmian, nie miesza się jej z musli.

Zupa z rzodkiewek – przepis

Świeży twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem ma wielu amatorów. Rzodkiewka nadaje mu wyrazistości i sprawia, że smakuje wyśmienicie.

Zupa laksa – przepis

Laksa to malezyjska zupa, pikantna i gęsta, bardzo sycąca i satysfakcjonująca podniebienia.

Zupa-krem z selera – przepis

Seler to wartościowe warzywo o wyrazistym, orzechowym smaku. Nadaje się do jedzenia na surowo, świetnie sprawdza się jak składnik włoszczyzny, jednak może stanowić również główny składnik ciekawej i niecodziennej zupy-kremu.

Dodatki do zup czystych, kremów, warzywnych

Zupa to potrawa płynna lub półpłynna, najczęściej będąca wywarem z mięsa, kości, warzyw, owoców lub grzybów. Dzięki temu, że składniki są gotowane dłuższy czas, zmienia się ich struktura białkowa, wydzielają się nowe składniki, nie występujące w surowym produkcie - a przede wszystkim stają się łatwiej przyswajalne dla człowieka. Zupy są zatem ważnym elementem zbilansowanej diety. Są lekkostrawne, nadają się dla rekonwalescentów i chorych, a czasem działają jak lekarstwo - potwierdzone jest na przykład, że prawdziwy rosół z kury działa przeciwwirusowo.

Latest news

Zaburzenia lękowe: Co to są zaburzenia lękowe i jakie są ich objawy? Jakie są różne rodzaje zaburzeń lękowych i jakie są ich metody leczenia?

Zaburzenia lękowe to powszechny problem, z którym boryka się wiele osób. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, około 264 milionów...
- Advertisement -

Choroba afektywna dwubiegunowa: Objawy, Leczenie i Radzenie sobie

Choroba afektywna dwubiegunowa (ang. bipolar disorder) to zaburzenie nastroju, które charakteryzuje się występowaniem epizodów maniakalnych oraz depresyjnych. W Polsce...

Depresja: Co to jest depresja i jakie są jej objawy?

Depresja to choroba psychiczna, która dotyka coraz większą liczbę osób w Polsce. Objawy depresji mogą mieć różne nasilenie i...

Must read

- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

Tadżin z kurczaka – przepis

Tadżin czy tażin to specjalne naczynie z gliny, o wysokiej, stożkowatej pokrywie, służące do pieczenia mięs. Jest to również nazwa tradycyjnej marokańskiej potrawy z kurczakiem, kuskusem i aromatycznymi przyprawami. Zaskocz swoich gości tym niezwykłym daniem i daj im szansę na głębsze poznanie Afryki.

Świadczenia socjalne dla studentów

W Polsce studenci są bardzo liczną grupą społeczną. Poddawaną dyskusji społecznej kwestią jest finansowanie studiów. Obecnie studenci mogą liczyć na pomoc materialną. Jakie świadczenia socjalne przysługują studentom? Prezentujemy kluczowe zagadnienia.

Jak zrobić czapkę z nausznikami na drutach?

Oprócz nosów i paluszków wszystkim dzieciom, nie tylko Puchatkowi, marzną uszka. Aby tak się nie działo, trzeba je umiejętnie otulić i ogrzać. Na przykład czapką-pilotką, zrobioną na drutach z miękkiej włóczki.