Wydarzenia

Co to są Dni Dziedzictwa Kulturowego?

W Europejskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego (EDD) Polska uczestniczy od 1993 roku. Pod hasłem tym kryje się międzynarodowa impreza, która odbywa się z inicjatywy Rady Europy i pod patronatem Unii Europejskiej. Co roku w dwa wrześniowe weekendy w każdym kraju UE organizowane są różnego rodzaju imprezy, przybliżające szeroko rozumianą historię Europy.

Noc Muzeów – informacje

Europejska Noc Muzeów jest niczym innym jak zwiedzaniem tych obiektów nocą. Odbywa się ona w majowy weekend, który poprzedza Międzynarodowy Dzień Muzeów. Pobyt nie ogranicza się jedynie do zwiedzania ekspozycji. Często wiąże się to dodatkowymi atrakcjami, takimi jak: pokazy artystyczne, koncerty, poczęstunek czy udział w grze miejskiej.

Rekonstrukcje historyczne bitew w Polsce

Celem inscenizacji bitew jest wierne odtworzenie wydarzeń historycznych na podstawie dostępnych dokumentów źródłowych. Niektóre z nich (jak np. bitwa pod Grunwaldem) zyskały rangę międzynarodową.

„Dymarki Świętokrzyskie” – informacje

Jest to jeden z najstarszych festynów archeologicznych w Polsce, który odbywa się w Nowej Słupi. Po raz pierwszy impreza ta odbyła się w 1967 roku. Jej głównym celem jest zapoznanie zwiedzających z historią starożytnego hutnictwa w tym regionie. „Dymarki Świętokrzyskie” odbywają się zawsze w sierpniu i cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów.

Najsłynniejsze jarmarki w Polsce

Jarmarki mogą być samodzielną imprezą lub wydarzeniem towarzyszącym większemu wydarzeniu. Niektóre z nich poprzez wieloletnią tradycję i specyfikę wpisały się do ogólnopolskiego kalendarza imprez turystycznych czy ich regionalnych odpowiedników.

Latest news

Pistolety Nerf – świetna zabawa dla aktywnych dzieciaków!

Dzieci uwielbiają ruch i aktywną zabawę, a jeśli spędzają większość swojego czasu przed telewizorem czy ekranem komputera, ich rodzice...
- Advertisement -

Plakaty w modnym stylu

W każdym wnętrzu powinny znaleźć się dekoracje ścienne. Są one na tyle uniwersalne, że dodają pomieszczeniu charakteru, a jednocześnie...

Trybunki konferencyjne dla każdego przedsiębiorcy

Zdarza Ci się organizować lokalne kampanie marketingowe lub różnego rodzaju spotkania, konferencje, czy nawet wystawiać swoich przedstawicieli handlowych na...

Must read

Pistolety Nerf – świetna zabawa dla aktywnych dzieciaków!

Dzieci uwielbiają ruch i aktywną zabawę, a jeśli spędzają...

Plakaty w modnym stylu

W każdym wnętrzu powinny znaleźć się dekoracje ścienne. Są...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

VoIP – który wybrać?

Wśród najbardziej znanych operatorów VoIP na polskim rynku na uwagę zasługują przede wszystkim: FreecoNet, HaloNet, happyCall czy chociażby – należący do Grupy Media Markt – PL FON.

Jakie narzędzia do e-learningu?

Narzędzi możliwych do wykorzystania w e-learningu jest bardzo wiele, prawdopodobnie nawet kilkaset. W sieci krążą top-listy, oceniające je według kryteriów atrakcyjności, dostępności, funkcjonalności i wielu innych, w zależności od perspektywy autora rankingu. Wybór tych, które można pokrótce przedstawić, będzie zawsze subiektywny. Spróbuję więc zarysować kilka grup, spośród tych mniej oczywistych i popularnych niż przeglądarka czy wyszukiwarka Google lub komunikator Skype.

Co to jest linia dyskontowa?

Pojęcia linii dyskontowej używa się w odniesieniu do działalności kredytowej. Pojęcie to bywa jednak niewłaściwie definiowane, stąd zasadne jest dokonanie usystematyzowania tego terminu. Co należy rozumieć pod pojęciem linii dyskontowej? Jaki rodzaj kredytu przyznawany jest w oparciu o linię dyskontową? Przedstawiamy najważniejsze zagadnienia.