Wydarzenia

Co to są Dni Dziedzictwa Kulturowego?

W Europejskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego (EDD) Polska uczestniczy od 1993 roku. Pod hasłem tym kryje się międzynarodowa impreza, która odbywa się z inicjatywy Rady Europy i pod patronatem Unii Europejskiej. Co roku w dwa wrześniowe weekendy w każdym kraju UE organizowane są różnego rodzaju imprezy, przybliżające szeroko rozumianą historię Europy.

Noc Muzeów – informacje

Europejska Noc Muzeów jest niczym innym jak zwiedzaniem tych obiektów nocą. Odbywa się ona w majowy weekend, który poprzedza Międzynarodowy Dzień Muzeów. Pobyt nie ogranicza się jedynie do zwiedzania ekspozycji. Często wiąże się to dodatkowymi atrakcjami, takimi jak: pokazy artystyczne, koncerty, poczęstunek czy udział w grze miejskiej.

Rekonstrukcje historyczne bitew w Polsce

Celem inscenizacji bitew jest wierne odtworzenie wydarzeń historycznych na podstawie dostępnych dokumentów źródłowych. Niektóre z nich (jak np. bitwa pod Grunwaldem) zyskały rangę międzynarodową.

„Dymarki Świętokrzyskie” – informacje

Jest to jeden z najstarszych festynów archeologicznych w Polsce, który odbywa się w Nowej Słupi. Po raz pierwszy impreza ta odbyła się w 1967 roku. Jej głównym celem jest zapoznanie zwiedzających z historią starożytnego hutnictwa w tym regionie. „Dymarki Świętokrzyskie” odbywają się zawsze w sierpniu i cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów.

Najsłynniejsze jarmarki w Polsce

Jarmarki mogą być samodzielną imprezą lub wydarzeniem towarzyszącym większemu wydarzeniu. Niektóre z nich poprzez wieloletnią tradycję i specyfikę wpisały się do ogólnopolskiego kalendarza imprez turystycznych czy ich regionalnych odpowiedników.

Latest news

Chroń się przed napaścią

Nie czujesz się bezpiecznie, chodząc po swojej miejscowości po zmroku? Obawiasz się agresywnego napastnika? A może pracujesz w ochronie...
- Advertisement -

Sprzedaż mieszkania spółdzielczego – jakich formalności trzeba dopełnić?

Chcemy sprzedać mieszkanie spółdzielcze i zastanawiamy się, czy możemy to zrobić? Co na to spółdzielnia? O czym musimy pamiętać?...

Brak apetytu w ciąży – czy stanowi powód do niepokoju?

Większość kobiet spodziewających się dziecka zmaga się z nieposkromioną chęcią jedzenia. Tymczasem niektóre panie uskarżają się na brak apetytu...

Must read

Chroń się przed napaścią

Nie czujesz się bezpiecznie, chodząc po swojej miejscowości po...

Sprzedaż mieszkania spółdzielczego – jakich formalności trzeba dopełnić?

Chcemy sprzedać mieszkanie spółdzielcze i zastanawiamy się, czy możemy...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

Projekt wnętrza – ile kosztuje, cena

Jeszcze kilkanaście lat temu z usługi projektowania wnętrz korzystali jedynie właściciele lokali użytkowych i bardziej zamożne osoby, które chciały niebanalnie urządzić swoje mieszkanie czy dom. Dziś branża aranżacyjna staje się coraz bardziej popularna, a coraz więcej osób pozwolić sobie może na zlecenie stworzenia projektu specjaliście. Dzieje się tak m.in. z uwagi na rosnącą konkurencję miedzy firmami, które oferują wyjątkowo atrakcyjne ceny. Uważajmy jednak, bo tak jak w przypadku wielu innych dziedzin, taniej nie zawsze oznacza lepiej.

Kopalnia złota w Złotym Stoku – zwiedzanie

Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota w Złotym Stoku to miejsce, w którym można zapoznać się z historią wydobycia tego bezcennego kruszcu. Kopalnia złota działała do lat sześćdziesiątych XX wieku. Dzisiaj turyści mogą zwiedzać dwie sztolnie. W jednej z nich znajduje się jedyny w naszym kraju podziemny 8-metrowy wodospad.

Jak wyłączyć RSS w Outlook?

RSS to przydatne narzędzie służące do agregowania danych. Jednak czasami natłok informacji może stać się męczący. Dlatego warto zrezygnować z niektórych kanałów.