Wydarzenia Rekonstrukcje historyczne bitew w Polsce

Rekonstrukcje historyczne bitew w Polsce

-

Dotyczy to zarówno osób bezpośrednio biorących udział w tych rekonstrukcjach historycznych, jak i turystów-obserwatorów. Taka lekcja historii na żywo to atrakcyjna i pożyteczna forma spędzenia wolnego czasu.

Warto zaznaczyć, że imprezom tym często towarzyszą dodatkowe atrakcje, takie jak: jarmarki, pokazy rzemieślnicze, występy zespołów artystycznych itp. Ze względu na specyfikę imprez zdecydowałam się na stworzenie listy miejsc, gdzie odbywają się tego rodzaju wydarzenia. Między innymi są to:

– bitwa po Grunwaldem;

– zdobycie zamku w Tykocinie;

– manewry grunwaldzkie w Małoszycach;

– Szturm Twierdzy Zamość AD 1656;

– oblężenie Malborka 2011;

– obóz Jana Kazimierza w Borowcu;

– inscenizacja bitwy pod Świecinem;

– VIVAT VASA!, czyli Bitwa Dwóch Wazów na zamku Gniew;

– oblężenie Słupska;

– zdobycie Drahimia przez króla Władysława Jagiełłę;

– bitwa pod Płowcami;

– najazd Barbarzyńców na zamek w Ogrodzieńcu;

– oblężenie Zamościa z 1648 r.;

– oblężenie Malborka;

– oblężenie Sławogrodu w Czaplinku;

– najazd Wikingów na Kamień Pomorski;

– Inscenizacja bitwy pod Świeciem Świecino;

– Polonia Minor Pustynia Błędowska;

– Najazd Wikingów na ziemie suszeckie w Suszcu;

– Dni Twierdz Nysa;

– Kędzierzyn-Koźle;

– Krasiczyn – Kozacy po zamkiem;

– „Cud nad Wisłą” w Radzyminie;

– Racławice.

Braliście kiedyś udział w jakiejś rekonstrukcji historycznej? Podobają się Wam tego typu wydarzenia? Czekam na komentarze.

Poprzedni artykułTekken – Juggle
Następny artykułNoc Muzeów – informacje
Małgorzata Łyczak

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zapleść kłosa?

Kłos, jak inne sploty, jest ostatnio modną fryzurą. Czeszą się w nią gwiazdy i modelki z pokazu Lela Rosy, Caroliny Herrery czy Marca Jacobsa. Wystarczy kilka minut i grzebień, aby zamienić nudną, codzienna fryzurę w czarującą plecionkę.

Zarobki na Cyprze

Szukasz pracy na okres wakacyjny? Zastanów się nad wyjazdem na Cypr. Słońce, plaża i wysokie zarobki zapewnione!

Zobacz też

Współwłasność konta bankowego i jej zniesienie

Wspólny rachunek bankowy może zostać założony w zależności od banku przez dwie, trzy, a nawet cztery osoby. W ofercie banków standardem jest jednak współwłasność dwóch osób. Rachunek taki zakłada się (lub przekształca z konta indywidualnego) na podstawie oświadczenia woli wszystkich przyszłych współwłaścicieli. Posiadacze konta wspólnego są w równym stopniu uprawnieni do podejmowania decyzji i działań związanych z rachunkiem. Każdy z nich może bez zgody pozostałych posiadaczy dysponować funduszami na koncie, wyznaczać pełnomocników czy też regulować limit debetowy.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: