Przyprawy

Przyprawy do golonki (pieczonej, gotowanej, w piwie)

Golonka to specyficzne mięso - jedni go nie znoszą, inni uwielbiają. Jak jednak sprawić, aby tych drugich było jak najwięcej? Na pewno przydadzą się odpowiednie przyprawy.

Przyprawy do fondue

Fondue to tradycyjny szwajcarski przysmak. Jego oryginalność polega na tym, iż podaje się je w kociołku, który stale się podgrzewa. W ciepłym, gęstym sosie macza się kawałki bułki, warzyw lub owoców, nadziane na specjalne, długie widelczyki. Jak jednak przyprawić fondue? Oto kilka pomysłów.

Przyprawy do gęsi

Gęś, tradycyjnie podawana w Polsce na świętego Marcina, czyli 11 listopada, to mięso tak zwane dzikie, zdrowsze i mniej uczulające od popularnych mięs. Warto ją jadać, bo aż kipi od białka i żelaza, ale jak sprawić, by była naprawdę pyszna?

Przyprawy do galarety kurczęcej, wieprzowej

Galaretka, zwana też studzieniną czy galertem, to smaczna przystawka, wykorzystująca naturalne właściwości bogatych w substancje żelujące części zwierzęcia. Smakuje najlepiej podana z cytryną lub octem jabłkowym. Ale jak ją doprawić, żeby była naprawdę pyszna?

Przyprawy do grochówki

Wojskowa czy domowa - nieważne. Najważniejsze, aby była dobrze przyprawiona i gorąca. Grochówka to klasyczna zupa kuchni polskiej – ale co do niej dodać?

Przyprawy do grzybów

Leśne grzyby mają niepowtarzalny, wspaniały aromat i delikatny smak, można jednak ciekawie je doprawić, aby potrawy grzybowe zyskały zupełnie nową jakość i atrakcyjność.

Przyprawy do grzańca

Kiedy za oknem trzaskający mróz, a w domu cisza i spokój, nic nie stoi na przeszkodzie, by zasiąść na kanapie z kubkiem dobrego grzańca. Jak jednak go przyprawić, by naprawdę rozgrzewał i pysznie smakował?

Przyprawy do gulaszu

Gulasz to potrawa z wołowiny, pochodząca z Węgier. Jednak współcześnie nazywamy tak rozmaite dania, w których w zawiesistym sosie duszą się nieduże kawałki mięsa – drobiowego czy wieprzowego. Jak jednak przyprawić gulasz, by przebojem zdobył pierwsze miejse na domowej liście ulubionych obiadów?

Latest news

Zaburzenia lękowe: Co to są zaburzenia lękowe i jakie są ich objawy? Jakie są różne rodzaje zaburzeń lękowych i jakie są ich metody leczenia?

Zaburzenia lękowe to powszechny problem, z którym boryka się wiele osób. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, około 264 milionów...
- Advertisement -

Choroba afektywna dwubiegunowa: Objawy, Leczenie i Radzenie sobie

Choroba afektywna dwubiegunowa (ang. bipolar disorder) to zaburzenie nastroju, które charakteryzuje się występowaniem epizodów maniakalnych oraz depresyjnych. W Polsce...

Depresja: Co to jest depresja i jakie są jej objawy?

Depresja to choroba psychiczna, która dotyka coraz większą liczbę osób w Polsce. Objawy depresji mogą mieć różne nasilenie i...

Must read

- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

Talisman Magia i Miecz – zasady gry

Talisman Magia i Miecz to bardzo popularna na całym świecie gra planszowa rozgrywająca się w świecie Fantasy. Grać można od dwóch do sześciu osób.

Pulpeciki w sosie pomidorowym – przepis

Pulpety są pyszną propozycją nie tylko na szybki obiad, którego przygotowanie zajmie nieco więcej niż pół godziny, ale także na ciepłą kolację. Można przygotować je zarówno z mięsa wołowego wymieszanego z wieprzowym, jak i z drobiowego, w zależności od naszego smaku i potrzeb.

Akcje aportowe

Pojęcie akcji aportowych wiąże się od nieodłącznie z wniesionym przez akcjonariusza wkładem niepieniężnym. Tego typu świadczenie na rzecz nowo powstającej spółki jest określane mianem aportu. Uprawnia ono do objęcia akcji aportowych, które pod pewnymi względami różnią się od papierów wartościowych, które zostały opłacone za pomocą środków pieniężnych. Szczegółowe regulacje odnośnie statusu prawnego akcji aportowych znajdują się w ustawie z dnia 15 września 2000 roku Kodeks Spółek Handlowych (Dz.U. 2000 nr 94 poz. 1037).