Alkohole

Najlepsza zagryzka do wódki

Śledzik do wódki jest idealną zagryzką, jednak ich lista nie kończy się tylko na tych, które można uznać już za niemalże legendarne przekazywane i zagryzane z dziada pradziada.

Jak obliczyć zawartość alkoholu we krwi?

Aby obliczyć zawartość alkoholu we krwi, należy znać kilka podstawowych wartości: zawartość alkoholu (w gramach) w napoju alkoholowym, płeć osoby pijącej, która warunkuje zawartość płynów ustrojowych, w których rozpuszcza się alkohol oraz masę ciała.

Galaretki z alkoholem (Jello shots) – przepis

Kto z nas nie lubił w dzieciństwie podjadać cukierków z galaretką w środku? Komu z nas mama nie upiekła na urodziny choćby raz owocowego tortu zwieńczonego galaretką? Galaretka została wpisana na listę naszych ulubionych deserów już w najmłodszych latach, nie należy więc się dziwić, że już jako dorośli przypominamy sobie o niej przy okazji, na przykład, drinków.

Wino z ryżu – przepis

Wino z ryżu to nie sake, jak mogliby się niektórzy spodziewać. Od sake - wódki - różni je proces fermentacji cukrów i procent alkoholu - może wynosić ok. 16 - 18 procent.

Z czym, jak podawać nalewkę?

Historia nalewek sięga czasów antycznych. Podobno pierwszą nalewkę sporządził sam Hipokrates. Pierwsze nalewki powstawały jako lekarstwa na różne dolegliwości. Dopiero w XVI wieku zaczęto postrzegać nalewki jako trunki do konsumpcji. Polska, urodzajna w rośliny będące bazą dla nalewki, stały się jednym z największych producentów tego trunku.

Chianti – opis wina, do czego pasuje, jak podawać?

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o tej włoskiej marce wina. Region, z którego pochodzi chianti, rozciąga się na toskańskich wzgórzach pomiędzy Florencją a Sieną. Słynie ze słonecznego lata oraz niebywale krótkiej zimy, co niebywale wpływa na jego oryginalny smak.

Wino z czarnego bzu – przepis

Wino z czarnego bzu jest pyszne. Trzeba mieć jednak trochę cierpliwości, żeby je zrobić.

Nalewka z czarnego bzu – przepis

Czarny bez ma nieocenione właściwości i szerokie zastosowanie - w medycynie, kosmetyce i w kuchni. Choć owoców czarnego bzu nie jada się na surowo, bardzo często przetwarza się je na konfitury, soki, kisiele i dżemy.

Latest news

Adaptacja gotowego projektu domu – na czym polega?

Realizacja marzenia o własnym domu jednorodzinnym wymaga starannych przygotowań. Na początek trzeba przygotować projekt pod konkretną działkę. W przypadku...
- Advertisement -

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Must read

Adaptacja gotowego projektu domu – na czym polega?

Realizacja marzenia o własnym domu jednorodzinnym wymaga starannych przygotowań....

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

Guzki na tarczycy – leczenie

Guzki tarczycy są dość częstą zmianą patologiczną. Występują one średnio, u co dziesiątego człowieka. Wykrywa się je zwykle wykonując badanie ultrasonograficzne szyi. W medycynie dla określenia takich zmian używa się określenia wole guzkowe. Możemy mieć do czynienia z dwoma sytuacjami. Pierwsza to taka, gdy sam gruczoł tarczowy nie jest powiększony, ale przy jej badaniu palpacyjnym wyczuwamy jeden guzek. Druga oznacza, że w tarczycy jest jeden lub wiele guzków, których konsystencja jest znacznie inna niż pozostałego miąższu, a sama tarczyca może być wówczas powiększona. Jeśli lekarz w wyniku badania stwierdzi powiększenie gruczołu tarczowego lub obecność guzka, skieruje pacjenta na USG szyi. To badanie zleca się także osobom, u których w rodzinie u kogoś zdiagnozowano zespół gruczolakowatości wewnątrzwydzielniczej typu 2 bądź raka rdzeniastego tarczycy. Wtedy badanie to ma charakter przesiewowy, w celu ewentualnego wykrycia wczesnych zmian.

Rekrutacja osób niepełnosprawnych – informacje

Niestety z badań wynika, iż stopień bezrobocia wśród osób niepełnosprawnych ciągle wzrasta, jednak co istotne, te same badania pokazują że to nie mentalność pracodawców jest tutaj problemem ale strach przed niejasnymi i ciągle zmieniającymi się przepisami. Wielu pracodawców nie wie gdzie szukać niepełnosprawnych pracowników i w jaki sposób skutecznie przeprowadzić ich rekrutację.

Jak zażywać tabakę w towarzystwie?

Tabaka nie ma w dzisiejszych czasach tylu zwolenników, ilu miała dawniej. Wciąż jednak są osoby, lubiące jej zapach, dlatego nadal powinny znać reguły savoir-vivre’u, dotyczące wdychania nikotyny w tabace.