Alkohole

Jakie wino na karnawał? 14 pomysłów

Karnawał to niezwykła część roku, przepełniona dobrą zabawą – magiczny czas, który często dodatkowo umilamy sobie szklanką lub kieliszkiem wybornego trunku. Oczywiście może być...

Rozsmakuj się w chilijskich winach

Chilijskie wina szturmem podbijają najważniejsze międzynarodowe konkursy. Odkryj, na czym polega ich sekret. Czym się wyróżnia chilijskie wino? Po pierwsze, winogrona w tym kraju są w...

Najlepsze polskie piwa regionalne

Decydując się na wizytę w restauracji lubimy otrzymać to, co najlepsze. Nie dotyczy to tylko jedzenia, ale także dobrego alkoholu. Uwielbiamy próbować nowości i...

Najlepsza zagryzka do wódki

Śledzik do wódki jest idealną zagryzką, jednak ich lista nie kończy się tylko na tych, które można uznać już za niemalże legendarne przekazywane i zagryzane z dziada pradziada.

Jak obliczyć zawartość alkoholu we krwi?

Aby obliczyć zawartość alkoholu we krwi, należy znać kilka podstawowych wartości: zawartość alkoholu (w gramach) w napoju alkoholowym, płeć osoby pijącej, która warunkuje zawartość płynów ustrojowych, w których rozpuszcza się alkohol oraz masę ciała.

Galaretki z alkoholem (Jello shots) – przepis

Kto z nas nie lubił w dzieciństwie podjadać cukierków z galaretką w środku? Komu z nas mama nie upiekła na urodziny choćby raz owocowego tortu zwieńczonego galaretką? Galaretka została wpisana na listę naszych ulubionych deserów już w najmłodszych latach, nie należy więc się dziwić, że już jako dorośli przypominamy sobie o niej przy okazji, na przykład, drinków.

Wino z ryżu – przepis

Wino z ryżu to nie sake, jak mogliby się niektórzy spodziewać. Od sake - wódki - różni je proces fermentacji cukrów i procent alkoholu - może wynosić ok. 16 - 18 procent.

Z czym, jak podawać nalewkę?

Historia nalewek sięga czasów antycznych. Podobno pierwszą nalewkę sporządził sam Hipokrates. Pierwsze nalewki powstawały jako lekarstwa na różne dolegliwości. Dopiero w XVI wieku zaczęto postrzegać nalewki jako trunki do konsumpcji. Polska, urodzajna w rośliny będące bazą dla nalewki, stały się jednym z największych producentów tego trunku.

Latest news

Jak wyposażyć serwis sprzątający?

Coraz więcej osób myśli o działalności gospodarczej związanej z firmą wykonującą usługi porządkowe i serwis sprzątający. Zapotrzebowanie na ten...
- Advertisement -

3 niebanalne propozycje na prezent świąteczny dla rodziców. Sprawdź co kryje się pod tym hasłem!

Czas świąt jest wyjątkowym momentem w roku, kiedy w pełni poświęcamy się swoim bliskim. To właśnie wtedy mamy chwilę...

Jak wybrać etui Samsung Galaxy S21 i jaka wersja sprawdzi się najlepiej?

Gratulujemy wyboru Samsunga Galaxy S21. Ten nowoczesny telefon na pewno będzie sprawdzał się w zróżnicowanym zastosowaniu. Teraz czas na...

Must read

Jak wyposażyć serwis sprzątający?

Coraz więcej osób myśli o działalności gospodarczej związanej z...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

Czy można odstąpić od umowy kredytu samochodowego?

Klient decydujący się na odstąpienie od umowy kredytu samochodowego powinien pamiętać o swoich uprawnieniach, które wynikają z aktualnie obowiązujących przepisów prawa. W tym kontekście szczególną rolę odgrywa znowelizowana w 2011 r. Ustawa o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 nr 126 poz. 715), dalej – UOKK. Nadaje ona kredytobiorcy szczególne uprawnienia, które nie mogą być uchylone za sprawą zapisów przewidzianych w umowie.

Jak się rozstać?

Koniec związku jest dla każdego trudnym momentem w życiu, bez względu na to czy jest się osobą, która znajomość zakończyła, czy też stroną, która została postawiona przed faktem dokonanym. Jednak bez wątpienia rozstający się ze sobą ludzie muszą wykazać się wyjątkowym taktem, wyczuciem i delikatnością, aby z rozstania nie uczynić farsy, szaleńczej awantury lub sceny rzewnej rozpaczy. Nie ma wątpliwości co do tego, że rozstania są nieodłączną częścią życia każdego człowieka, dlatego tak ważna i potrzebna jest wiedza jak pożegnać się z partnerem na dobre, ale bez większych trudności.

Zespół hemolityczny – definicja, objawy

Warto znać kilka istotnych faktów dotyczących zespołu hemolityczno-mocznicowego. Dlaczego? Chociażby, dlatego, że jest to jedna z podstawowych przyczyn występowania u niemowląt ostrej niewydolności nerek. Dochodzi wtedy do nagłego zaburzenia czynności nerek, które w znaczący sposób ograniczają swoją czynność wydalniczą. Często ostra niewydolność nerek przebiega ze zmniejszeniem ilości oddawanego moczu.