Alkohole Galaretki z alkoholem (Jello shots) - przepis

Galaretki z alkoholem (Jello shots) – przepis

-

Zresztą, dzięki jello shots nie będziemy musieli trząść się przed organizowaną przez nas imprezą jak galareta. Z nimi podbijemy podniebienia gości i urozmaicimy alkoholowe menu.

Galaretkowe szoty przywędrowały do Polski ze Stanów Zjednoczonych i powoli zaczynają wchodzić na imprezowe salony. Są mieszanką specjalnie przygotowanej wody z wybranym alkoholem. Zrobienie tego procentowego smakołyku zajmie nam od 2 do 3 godzin.

– wódka (300 ml), – 0,5 l gorącej wody, – 150 ml zimnej wody, – dwie paczki galaretki o wybranym smaku, – małe kubeczki lub kieliszki.

Uwaga!

Zanim galaretkę wlejemy do pojemniczków, możemy posmarować ich wewnętrzne ścianki oliwą – ułatwi to wyciągnięcie z nich „drinka”.

Najpierw należy przegotować odpowiednią ilość wody. Następnie przelewamy ją do dużego naczynia i wsypujemy 2 torebki galaretki, całość mieszamy przez ok. 3 minuty do utworzenia jednolitej konsystencji. Kolejnym krokiem jest połączenie alkoholu (jego proporcje możemy zmienić, ale pamiętajmy o ich niezachwianiu i nadmiernym przealkoholizowaniu) z zimną wodą. Mieszaninę łączymy z wcześniej przygotowaną wodą z galaretką. Mieszamy. Przygotowujemy małe pojemniczki. Można wykorzystać plastikowe kubeczki, szersze kieliszki lub naczynia na sos do pizzy. Wlewamy galaretową mieszaninę i odstawiamy do lodówki na 2-3 godziny.

Jello shots najlepiej wykonać tuż przed imprezą i publicznym otwarciem lodówki… spektakularnie objawić je przybyłym gościom! Do najczęstszych i najbardziej pożądanych smaków należą połączenia: cytrynowej galaretki z Tequilą (Margarita Shot), ananasowej galaretki z Malibu (Pina Colada Shot), truskawkowej galaretki z Bacardi Rum (Daiquiri Shot).

Podane przepisy możesz jednak urozmaicać zgodnie ze swoimi preferencjami smakowymi. Z pewnością będzie kolorowo!

Próbowaliście kiedyś? Dają kopa? 🙂

Joanna Nieć

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy ubezpieczyciel może odmówić ubezpieczenia na życie?

Niepewność względem przyszłości jest tym, co trapi wielu z nas, nikt nie jest bowiem w stanie przewidzieć, co przyniesie kolejny dzień. Towarzystwa ubezpieczeniowe, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, proponują dopasowane do ich potrzeb ubezpieczenia na życie.

Zasady gry w kręgle

Gra w kręgle to bardzo popularna ostatnio forma spędzania wolnego czasu. Poza rekreacyjną, nastawioną przede wszystkim na rozrywkę formą, funkcjonuje również jako dyscyplina sportowa. W obu przypadkach podstawowe reguły gry są takie same.

Zobacz też

Zarobki w wojsku

Wynagrodzenie podstawowe wahające się od 2500 do 14 900 zł brutto? Poznaj zarobki w Wojsku Polskim!

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: