Alkohole Galaretki z alkoholem (Jello shots) - przepis

Galaretki z alkoholem (Jello shots) – przepis

-

Zresztą, dzięki jello shots nie będziemy musieli trząść się przed organizowaną przez nas imprezą jak galareta. Z nimi podbijemy podniebienia gości i urozmaicimy alkoholowe menu.

Galaretkowe szoty przywędrowały do Polski ze Stanów Zjednoczonych i powoli zaczynają wchodzić na imprezowe salony. Są mieszanką specjalnie przygotowanej wody z wybranym alkoholem. Zrobienie tego procentowego smakołyku zajmie nam od 2 do 3 godzin.

– wódka (300 ml), – 0,5 l gorącej wody, – 150 ml zimnej wody, – dwie paczki galaretki o wybranym smaku, – małe kubeczki lub kieliszki.

Uwaga!

Zanim galaretkę wlejemy do pojemniczków, możemy posmarować ich wewnętrzne ścianki oliwą – ułatwi to wyciągnięcie z nich „drinka”.

Najpierw należy przegotować odpowiednią ilość wody. Następnie przelewamy ją do dużego naczynia i wsypujemy 2 torebki galaretki, całość mieszamy przez ok. 3 minuty do utworzenia jednolitej konsystencji. Kolejnym krokiem jest połączenie alkoholu (jego proporcje możemy zmienić, ale pamiętajmy o ich niezachwianiu i nadmiernym przealkoholizowaniu) z zimną wodą. Mieszaninę łączymy z wcześniej przygotowaną wodą z galaretką. Mieszamy. Przygotowujemy małe pojemniczki. Można wykorzystać plastikowe kubeczki, szersze kieliszki lub naczynia na sos do pizzy. Wlewamy galaretową mieszaninę i odstawiamy do lodówki na 2-3 godziny.

Jello shots najlepiej wykonać tuż przed imprezą i publicznym otwarciem lodówki… spektakularnie objawić je przybyłym gościom! Do najczęstszych i najbardziej pożądanych smaków należą połączenia: cytrynowej galaretki z Tequilą (Margarita Shot), ananasowej galaretki z Malibu (Pina Colada Shot), truskawkowej galaretki z Bacardi Rum (Daiquiri Shot).

Podane przepisy możesz jednak urozmaicać zgodnie ze swoimi preferencjami smakowymi. Z pewnością będzie kolorowo!

Próbowaliście kiedyś? Dają kopa? 🙂

Joanna Nieć

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zwalczyć nornice?

Nornice, krety często dewastują trawniki czy rabaty w ogrodach, parkach i na skwerach. Nornice mogą wyrządzić szkody w sadzie, na polu czy działce. Podgryzają korzenie i pędy, czasem zjadają całe rośliny. Istnieje wiele sposobów, by pozbyć się niechcianych lokatorów z naszych działek. Są one mniej lub bardziej skuteczne.

Umowa odpowiedzialności materialnej dla kasjera

Podczas podejmowania pracy na stanowisku kasjerskim, pełnym standardem jest podpisywanie umowy odpowiedzialności za powierzone środki finansowe. Osobiście podpisywałam ten rodzaj umowy jako pracownik. Ma ona dwa podstawowe cele. Jednym z nich jest zabezpieczenie pracodawcy przed nieuczciwym pracownikiem. Drugi cel to narzucenie za pomocą dokumentu pewnego rodzaju odpowiedzialnego myślenia.

Zobacz też

Masaż funkcyjny – na czym polega, wskazania

Masaż funkcyjny jest upowszechniony w zabiegach rehabilitacyjnych - stanowi połączenie z innymi metodami masażu. Ma na celu przywróceniu sprawności mięśni w połączeniu z ruchem stawów.

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: