Prawo

Odszkodowanie za błąd medyczny

Naruszenie albo uszkodzenie tkanek organizmu lub wywołanie rozstroju zdrowia pacjenta w wyniku tzw. „błędu medycznego” podczas operacji, może dla chorego oznaczać długotrwałą zmianę polegającą...

Sprzedaż mieszkania spółdzielczego – jakich formalności trzeba dopełnić?

Chcemy sprzedać mieszkanie spółdzielcze i zastanawiamy się, czy możemy to zrobić? Co na to spółdzielnia? O czym musimy pamiętać? Jakie dokumenty są niezbędne do...

Jaka kara za oczernianie, pomówienie?

Karą za oczernianie lub pomówienie zgodnie z Kodeksem karnym będzie kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Jaka kara za niewykorzystany urlop?

Urlop to „przywilej” każdego pracownika. Jego niewykorzystanie w określonym ustawowo terminie skutkować może jego przedawnieniem.

Co grozi za niewystawienie paragonu?

Niewystawienie paragonu traktowane będzie przez urzędników urzędu skarbowego jak wykroczenie lub przestępstwo skarbowe, za które grozi grzywna.

Jaka kara za brak legalizacji tachografu?

Zakup tachografu to nie wszystko. Żeby móc w pełni z niego korzystać, musi on zostać zalegalizowany i być okresowo sprawdzany. Za brak legalizacji oraz okresowych kontroli tachografu grozi kara finansowa.

Jaka kara za „łyse” opony?

Opony powinny być w takim stanie, by nie zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym – w przeciwnym przypadku może spotkać nas kara.

Jaka kara za niezameldowanie lokatora?

Jeszcze do niedawna za niedopełnienie obowiązku meldunkowego można było zostać ukaranym grzywną. Ten zapis to już przeszłość.

Latest news

Erytrol – atrakcyjny dla zdrowia substytut cukru

Cukier to jedna z najgorszych plag czasów współczesnych. Jest dodawany do wielu produktów spożywanych w codziennej diecie. Szczególnie duże...
- Advertisement -

3 kardigany, które Ci się przydadzą

Kardigan jest rozpinanym swetrem, który od wielu lat jest jednym z podstawowych elementów damskiej garderoby. Najlepiej zaopatrzyć się w...

Obozy młodzieżowe dla wszystkich fanów piłki nożnej

Bierzesz sobie do serca prośby Twojego syna? A Twoje dziecko od dawna prosi o to, by mogło jechać na...

Must read

Erytrol – atrakcyjny dla zdrowia substytut cukru

Cukier to jedna z najgorszych plag czasów współczesnych. Jest...

3 kardigany, które Ci się przydadzą

Kardigan jest rozpinanym swetrem, który od wielu lat jest...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

Czy joga odchudza?

Intensywność ćwiczeń nie jest raczej pierwszym określeniem, które przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o jodze. Utożsamia się ją raczej z mało dynamicznym przechodzeniem w kolejne pozycje, ćwiczeniem miarowych oddechów, które, owszem, przyczynią się do ogólnej poprawy kondycji fizycznej, ale priorytetowym nadal pozostanie działanie terapeutyczne, kojące umysł i ciało. Czy w związku z tym w jodze nie ma miejsca na odchudzanie?

Zarobki w Brazylii

Niski poziom bezrobocia (około 5%) i siódme miejsce w rankingu największych gospodarek świata w 2014 roku. Równocześnie około 21% obywateli żyje tu poniżej progu ubóstwa. O jakim kraju mowa? O Brazylii.

Kary umowne jako zabezpieczenie należytego wykonania umowy

Zawieranie różnego rodzaju umów jest powszechne pomiędzy podmiotami gospodarczymi, stąd konieczne staje się zabezpieczanie wykonania umowy. W praktyce jednym z najchętniej wykorzystywanych sposobów takiego zabezpieczenia są kary umowne, uregulowane w Kodeksie cywilnym. Czym są kary umowne, w jakich okolicznościach znajdują zastosowanie oraz jak należy je określać? Przedstawiamy najważniejsze zagadnienia.