Prawo

Odszkodowanie za błąd medyczny

Naruszenie albo uszkodzenie tkanek organizmu lub wywołanie rozstroju zdrowia pacjenta w wyniku tzw. „błędu medycznego” podczas operacji, może dla chorego oznaczać długotrwałą zmianę polegającą...

Sprzedaż mieszkania spółdzielczego – jakich formalności trzeba dopełnić?

Chcemy sprzedać mieszkanie spółdzielcze i zastanawiamy się, czy możemy to zrobić? Co na to spółdzielnia? O czym musimy pamiętać? Jakie dokumenty są niezbędne do...

Jaka kara za oczernianie, pomówienie?

Karą za oczernianie lub pomówienie zgodnie z Kodeksem karnym będzie kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Jaka kara za niewykorzystany urlop?

Urlop to „przywilej” każdego pracownika. Jego niewykorzystanie w określonym ustawowo terminie skutkować może jego przedawnieniem.

Co grozi za niewystawienie paragonu?

Niewystawienie paragonu traktowane będzie przez urzędników urzędu skarbowego jak wykroczenie lub przestępstwo skarbowe, za które grozi grzywna.

Jaka kara za brak legalizacji tachografu?

Zakup tachografu to nie wszystko. Żeby móc w pełni z niego korzystać, musi on zostać zalegalizowany i być okresowo sprawdzany. Za brak legalizacji oraz okresowych kontroli tachografu grozi kara finansowa.

Jaka kara za „łyse” opony?

Opony powinny być w takim stanie, by nie zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym – w przeciwnym przypadku może spotkać nas kara.

Jaka kara za niezameldowanie lokatora?

Jeszcze do niedawna za niedopełnienie obowiązku meldunkowego można było zostać ukaranym grzywną. Ten zapis to już przeszłość.

Latest news

Portfel modnej kobiety – jak wybrać idealny model?

Kobiety dużo czasu poświęcają wyborowi torebki, zapominając czasami przy tym o znalezieniu równie modnego i niebanalnego portfela. Czas najwyższy...
- Advertisement -

Jaki olejek konopny wybrać?

Olejek pochodzący z nasion konopi uprawnej to w ostatnich czasach bardzo popularny oraz co najważniejsze niezwykle skuteczny środek na...

Wzrost wynagrodzeń w Polsce: fakt czy mit?

Wynagrodzenia w Polsce podobno cały czas rosną, a średnia pensja Polaków zbliża się do europejskiej czołówki. Sprawdziliśmy, jak na...

Must read

Portfel modnej kobiety – jak wybrać idealny model?

Kobiety dużo czasu poświęcają wyborowi torebki, zapominając czasami przy...

Jaki olejek konopny wybrać?

Olejek pochodzący z nasion konopi uprawnej to w ostatnich...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

Co warto zobaczyć na Ukrainie?

Podróż do wschodniego sąsiada to nie jest wielka wyprawa, ale możemy być pewni, że dostarczy nam niezapomnianych przeżyć. Możemy zorganizować kilkudniowy wypad do Lwowa albo pojechać w Karpaty. Kuszą także mniejsze miejscowości, w których kościół stoi obok cerkwi, a w ich sąsiedztwie synagoga. Na Ukrainie spotkamy też serdecznych ludzi, którzy przy odrobinie szczęścia opowiedzą nam wiele historii dotyczących wspólnych dziejów Polaków i Ukraińców.

Jak postępować z upartym dzieckiem?

Często jesteśmy świadkami sytuacji kiedy dziecko np. w czasie zakupów wyraża stanowczy protest lub uparcie prosi nas o jakąś rzecz. Do takich sytuacji dochodzi najczęściej kiedy naszemu dziecku szczególnie na czymś zależy albo zwyczajnie ma na coś ochotę. Często upiera się przy swoim zdaniu na konkretny temat, wymusza od nas zmianę jakiejś decyzji. Jeśli będziemy ulegać takiemu zachowaniu dziecko z pewnością szybko to zapamięta. Kolejna sytuacja przyniesie nam jeszcze więcej nerwów, ponieważ nasza pociecha będzie się domagała więcej i zastosuje kolejne metody. Jak zatem przekonywać uparte dziecko? Jak poradzić sobie z takim zachowaniem, by móc spokojnie funkcjonować i dochodzić do porozumienia z własnym dzieckiem?

Lasagne z mięsem mielonym – przepis

Lasagne to tradycyjna włoska potrawa, ale także rodzaj makaronu, z którego jest wykonywana. Może być podawana z mięsem mielonym, sosami, szpinakiem, z dodatkiem warzyw czy żółtego sera. Jest daniem bardzo łatwym i niezwykle smacznym. Ponadto może stanowić doskonałe urozmaicenie tradycyjnych polskich dań z mięsem.