Prawo

Jaka kara za oczernianie, pomówienie?

Karą za oczernianie lub pomówienie zgodnie z Kodeksem karnym będzie kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Jaka kara za niewykorzystany urlop?

Urlop to „przywilej” każdego pracownika. Jego niewykorzystanie w określonym ustawowo terminie skutkować może jego przedawnieniem.

Co grozi za niewystawienie paragonu?

Niewystawienie paragonu traktowane będzie przez urzędników urzędu skarbowego jak wykroczenie lub przestępstwo skarbowe, za które grozi grzywna.

Jaka kara za brak legalizacji tachografu?

Zakup tachografu to nie wszystko. Żeby móc w pełni z niego korzystać, musi on zostać zalegalizowany i być okresowo sprawdzany. Za brak legalizacji oraz okresowych kontroli tachografu grozi kara finansowa.

Jaka kara za „łyse” opony?

Opony powinny być w takim stanie, by nie zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym – w przeciwnym przypadku może spotkać nas kara.

Jaka kara za niezameldowanie lokatora?

Jeszcze do niedawna za niedopełnienie obowiązku meldunkowego można było zostać ukaranym grzywną. Ten zapis to już przeszłość.

Jaka kara za wywóz śmieci do lasu?

Jeśli argumenty ekologów nie mają dla nas znaczenia, warto zadawać sobie sprawę, że za wyrzucenie śmieci do lasu grozi kara grzywny.

Jaka kara za uprawę marihuany (konopi)?

Uprawianie marihuany może skończyć się więzieniem, nawet jeśli posadzimy kilka sadzonek konopi na własny użytek.

Latest news

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...
- Advertisement -

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Czy warto ogrzewać dom gazem?

Sposób ogrzewania domu ma olbrzymie znaczenie dla jego mieszkańców. Dodatkowo też w naszym klimacie jest ono po prostu niezbędne,...

Must read

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

Jakie zioła na cholesterol?

Cholesterol staje się naszym wrogiem, kiedy jest go w organizmie za dużo. Utrzymany w normie, jest substancją niezbędną do zapewnienia prawidłowego przebiegu wielu procesów zachodzących w ustroju.

Pomysły na spacer z dzieckiem

Lubię czas spaceru, bo to wspaniała okazja do tego, by tak po prostu pobyć sobie sam na sam z dzieckiem. My, rodzice, pracujący, czy nie, w domu mamy zawsze ręce pełne roboty, nawet bawiąc się z dzieckiem, doglądamy gotującej się zupy lub zerkamy dyskretnie na pilne pismo z administracji. Co innego spacer – tu nic (może poza ruchem ulicznym) nas nie rozprasza, wędrujemy sobie do naszych ulubionych miejsc i na reszcie mamy siebie na wyłączność, jest czas na rozmowę, ale i na zabawę.

Jakie są koszty postępowania sądowego w sądzie pracy?

Koszty ponoszone przez pracownika przed sądem pracy są uzależnione od charakteru sprawy i okoliczności z nią związanych. Ustawodawca dążył do tego, aby zminimalizować koszty dochodzenia roszczeń ze stosunku pracy przez pracownika, niejednokrotnie walczącego przed sądem o zapłatę zaległego wynagrodzenia.