Prawo

Sprzedaż mieszkania spółdzielczego – jakich formalności trzeba dopełnić?

Chcemy sprzedać mieszkanie spółdzielcze i zastanawiamy się, czy możemy to zrobić? Co na to spółdzielnia? O czym musimy pamiętać? Jakie dokumenty są niezbędne do...

Jaka kara za oczernianie, pomówienie?

Karą za oczernianie lub pomówienie zgodnie z Kodeksem karnym będzie kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Jaka kara za niewykorzystany urlop?

Urlop to „przywilej” każdego pracownika. Jego niewykorzystanie w określonym ustawowo terminie skutkować może jego przedawnieniem.

Co grozi za niewystawienie paragonu?

Niewystawienie paragonu traktowane będzie przez urzędników urzędu skarbowego jak wykroczenie lub przestępstwo skarbowe, za które grozi grzywna.

Jaka kara za brak legalizacji tachografu?

Zakup tachografu to nie wszystko. Żeby móc w pełni z niego korzystać, musi on zostać zalegalizowany i być okresowo sprawdzany. Za brak legalizacji oraz okresowych kontroli tachografu grozi kara finansowa.

Jaka kara za „łyse” opony?

Opony powinny być w takim stanie, by nie zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym – w przeciwnym przypadku może spotkać nas kara.

Jaka kara za niezameldowanie lokatora?

Jeszcze do niedawna za niedopełnienie obowiązku meldunkowego można było zostać ukaranym grzywną. Ten zapis to już przeszłość.

Jaka kara za wywóz śmieci do lasu?

Jeśli argumenty ekologów nie mają dla nas znaczenia, warto zadawać sobie sprawę, że za wyrzucenie śmieci do lasu grozi kara grzywny.

Latest news

Tanie zakupy online z możliwością porównania cen

Zakupy przez internet stają się coraz bardziej popularne. Największą ich zaletą jest fakt, że wszystkie produkty można nabyć bez...
- Advertisement -

Nowe technologie w plecakach górskich – jakie wybrać i dlaczego?

Trekking to jedna z form aktywności fizycznej, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Bez wątpienia może być okazją do...

Chroń się przed napaścią

Nie czujesz się bezpiecznie, chodząc po swojej miejscowości po zmroku? Obawiasz się agresywnego napastnika? A może pracujesz w ochronie...

Must read

Tanie zakupy online z możliwością porównania cen

Zakupy przez internet stają się coraz bardziej popularne. Największą...

Nowe technologie w plecakach górskich – jakie wybrać i dlaczego?

Trekking to jedna z form aktywności fizycznej, która cieszy...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

Zwolnienie z podatku eksportowego

Podatek akcyzowy należy do podatków pośrednich i stanowi istotne źródło dochodów budżetu państwa. Jest regulowany przez ustawę z dnia 23 stycznia 2004 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 29, poz. 257 ze zm.). Najbardziej znane wyroby objęte akcyzą to o: benzyna, gaz, alkohole, tytoń, energia elektryczna i samochody. Czy przepisy prawne przewidują możliwość zwolnienia z akcyzy? Przedstawiamy istotne kwestie.

Dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych

W Polsce pracodawcy są zobligowani do zatrudniania osób niepełnosprawnych lub odprowadzania odpowiednich sum pieniężnych na PFRON. Polityka państwa zmierzająca do stworzenia równych szans w dostępie do zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych przewiduje system zachęt finansowych do zatrudniania niepełnosprawnych przez pracodawców.

Ziemia świętokrzyska – atrakcje

Do perełek woj. świętokrzyskiego można zaliczyć: klasztor pobenedyktyński Święty Krzyż położony na górze Łysiec, jaskinię Raj, jeden z najstarszych dębów w Polsce, czyli Bartka, Góry Pieprzowe i Wąwóz Królowej Jadwigi, rezerwat archeologiczny Krzemionki k. Ostrowca Świętokrzyskiego, zamek „Krzyżtopór” w Ujeździe, zamek w Chęcinach, zespół pałacowy w Kurozwękach oraz miasta - Opatów, Sandomierz i Wiślica.