Prawo

Odszkodowanie za błąd medyczny

Naruszenie albo uszkodzenie tkanek organizmu lub wywołanie rozstroju zdrowia pacjenta w wyniku tzw. „błędu medycznego” podczas operacji, może dla chorego oznaczać długotrwałą zmianę polegającą...

Sprzedaż mieszkania spółdzielczego – jakich formalności trzeba dopełnić?

Chcemy sprzedać mieszkanie spółdzielcze i zastanawiamy się, czy możemy to zrobić? Co na to spółdzielnia? O czym musimy pamiętać? Jakie dokumenty są niezbędne do...

Jaka kara za oczernianie, pomówienie?

Karą za oczernianie lub pomówienie zgodnie z Kodeksem karnym będzie kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Jaka kara za niewykorzystany urlop?

Urlop to „przywilej” każdego pracownika. Jego niewykorzystanie w określonym ustawowo terminie skutkować może jego przedawnieniem.

Co grozi za niewystawienie paragonu?

Niewystawienie paragonu traktowane będzie przez urzędników urzędu skarbowego jak wykroczenie lub przestępstwo skarbowe, za które grozi grzywna.

Jaka kara za brak legalizacji tachografu?

Zakup tachografu to nie wszystko. Żeby móc w pełni z niego korzystać, musi on zostać zalegalizowany i być okresowo sprawdzany. Za brak legalizacji oraz okresowych kontroli tachografu grozi kara finansowa.

Jaka kara za „łyse” opony?

Opony powinny być w takim stanie, by nie zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym – w przeciwnym przypadku może spotkać nas kara.

Jaka kara za niezameldowanie lokatora?

Jeszcze do niedawna za niedopełnienie obowiązku meldunkowego można było zostać ukaranym grzywną. Ten zapis to już przeszłość.

Latest news

Jak przygotować nasiona marihuany do sadzenia?

Kwestia legalności marihuany pojawia się coraz częściej w debacie publicznej, także w Polsce. Jakie są obecne regulacje w tym...
- Advertisement -

Czy warto sięgać po ekskluzywną bieliznę damską Chantelle?

Lista producentów bielizny damskiej jest niezwykle długa i choć większość kobiet szybko przywiązuje się do konkretnych marek, co z...

Co dają wąsy do segregatorów?

Segregatory są na szeroką skalę wykorzystywane nie tylko w biurach, lecz także w firmach. To przydatne akcesoria, jakie usprawniają...

Must read

Jak przygotować nasiona marihuany do sadzenia?

Kwestia legalności marihuany pojawia się coraz częściej w debacie...

Czy warto sięgać po ekskluzywną bieliznę damską Chantelle?

Lista producentów bielizny damskiej jest niezwykle długa i choć...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

Pochwica – objawy, leczenie

Pochwica jest to kobiece zaburzenie seksualne, które polega na odruchowym zaciskaniu mięśni wejścia do pochwy, co uniemożliwia wprowadzenie męskiego penisa. Wiele kobiet cierpiało lub cierpi na tę dysfunkcję. Warto zatem znać objawy tego schorzenia, a także wiedzieć, jak wygląda terapia.

Marża kredytu

Kredyty są obecnie powszechnie wykorzystywane przez podmioty w gospodarce. Na ratę kredytu składają się odsetki, kredyty są bowiem oprocentowane. Oprocentowanie kredytu zależy od dwóch czynników: bazowej stopy oprocentowania i marży. Wysokość marży znacząco wpływa na ratę kredytu i najczęściej podlega negocjacjom z bankiem. Ustalona i zapisana w umowie kredytowej marża jest zwykle pozostaje niezmienna w całym okresie kredytowania. Co jeszcze należy wiedzieć o marży kredytu? Podajemy kluczowe wskazówki.

Zespół dziecka potrząsanego – objawy, co to jest?

Zespół dziecka potrząsanego jest stanem pourazowym, występującym w momencie, gdy gwałtownie potrząsa się niemowlęciem. Jest to forma maltretowania, mogąca w konsekwencji doprowadzić nawet do śmieci dziecka.