Prawo

Jaka kara za oczernianie, pomówienie?

Karą za oczernianie lub pomówienie zgodnie z Kodeksem karnym będzie kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Jaka kara za niewykorzystany urlop?

Urlop to „przywilej” każdego pracownika. Jego niewykorzystanie w określonym ustawowo terminie skutkować może jego przedawnieniem.

Co grozi za niewystawienie paragonu?

Niewystawienie paragonu traktowane będzie przez urzędników urzędu skarbowego jak wykroczenie lub przestępstwo skarbowe, za które grozi grzywna.

Jaka kara za brak legalizacji tachografu?

Zakup tachografu to nie wszystko. Żeby móc w pełni z niego korzystać, musi on zostać zalegalizowany i być okresowo sprawdzany. Za brak legalizacji oraz okresowych kontroli tachografu grozi kara finansowa.

Jaka kara za „łyse” opony?

Opony powinny być w takim stanie, by nie zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym – w przeciwnym przypadku może spotkać nas kara.

Jaka kara za niezameldowanie lokatora?

Jeszcze do niedawna za niedopełnienie obowiązku meldunkowego można było zostać ukaranym grzywną. Ten zapis to już przeszłość.

Jaka kara za wywóz śmieci do lasu?

Jeśli argumenty ekologów nie mają dla nas znaczenia, warto zadawać sobie sprawę, że za wyrzucenie śmieci do lasu grozi kara grzywny.

Jaka kara za uprawę marihuany (konopi)?

Uprawianie marihuany może skończyć się więzieniem, nawet jeśli posadzimy kilka sadzonek konopi na własny użytek.

Latest news

Profesjonalna firma może pomóc ci wyjść z długów. Zobacz, jak to możliwe!

Wpadłeś w długi i nie masz pojęcia, jak pozbyć się ich raz na zawsze? Nawet jeżeli twoja sytuacja finansowa...
- Advertisement -

Karmienie piersią – jak zatrzymać laktację?

Podjęłaś decyzję o zakończeniu karmienia piersią? Musisz pamiętać, że zatrzymanie laktacji nie następuje od razu – to proces, który...

Pożyczka online na prezenty

Ile wydaje przeciętna polska rodzina na święta? Oczywiście wydatki to kwestia względna, ale ich średnia wartość to ponad tysiąc...

Must read

Karmienie piersią – jak zatrzymać laktację?

Podjęłaś decyzję o zakończeniu karmienia piersią? Musisz pamiętać, że...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

Piernik – przepis

Piernik na miodzie to świąteczny, bożonarodzeniowy przepis. Tym razem na coś na deser i na kolejne dni świąt, a nawet na Nowy Rok, bo piernik można naprawdę bardzo długo przechowywać – w suchym, ciemnym miejscu może leżeć nawet miesiąc.

Zdjęcia 3D – co to jest, jak je zrobić?

Fotografia trójwymiarowa, zwana także stereoskopową była bardzo popularna pod koniec XIX wieku. Obecnie przeżywa renesans. To technika, która za pomocą dwóch zdjęć tego samego motywu wykonanych z różnych punktów widzenia, daje trójwymiarowy obraz, pozwala „wejść” w daną scenę. Wszystko wzięło się z chęci utrwalania rzeczywistości w sposób, w jaki widzą ją oczy. Każde oko widzi daną scenę nieco inaczej. Mózg rejestruje te obrazy, następnie łączy je w jeden, nadając im głębię.

Sklep internetowy a kasa fiskalna

Występuje kilka przypadków, gdy podatnik nie ma obowiązku korzystania z kasy fiskalnej. Sytuacją wymagającą wyjaśnienia jest sposób rejestracji dochodów uzyskiwanych ze sprzedaży w internecie. Tak, jak i w sprzedaży bezpośredniej również przy sprzedaży internetowej, wszystko zależy od przedmiotu transakcji, rodzaju kontrahentów ilości sprzedaży w danym okresie czasu.