Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z henny?

Jak usunąć plamy z henny?

-

1. Czym?

Będziesz potrzebować płynu do naczyń, octu spirytusowego, enzymatycznego odplamiacza lub środka piorącego albo spirytusu.

2. Jak?

Jak najdokładniej spłucz hennę zimną wodą, a następnie wmasuj w plamę płyn do naczyń, aż się spieni. Włóż zaplamioną część materiału do miseczki, zalej plamę octem i zostaw na dwie godziny, po czym wypierz zgodnie z zaleceniami producenta.

Jeśli ta metoda nie pomoże, zastosuj enzymatyczny odplamiacz, zgodnie z instrukcją na opakowaniu, po czym wypierz odzież jak zwykle.

Ostatnią deską ratunku może okazać się doskonale rozpuszczający barwniki alkohol – zwiń czystą szmatkę w mały tamponik, zwilż go alkoholem, po czym przyciskaj do plamy raz za razem, odwracając tampon, jeśli barwnik nań przejdzie. Po tym zabiegu wypierz ubranie według zaleceń na metce.

3. Uwaga!

Henna zbliżona jest składem do barwników zawartych w kawie i herbacie. Możesz więc wypróbować środki odplamiające przeznaczone do tych właśnie substancji.

A jak Ty radzisz sobie z takimi plamami?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Masaż biustu – technika, opis, efekty

Skóra na piersiach jest delikatna i cienka. Jej stan decyduje o wyglądzie biustu. Na piersi wpływają także zmiany hormonalne, waga ciała oraz karmienie, dlatego tak ważna jest ich pielęgnacja. Dzięki różnym zabiegom można nadać biustowi ładny wygląd, a skóra staje się jędrniejsza.

Jak zapomnieć o byłym chłopaku, którego nadal kocham?

Jeżeli musiałaś się rozstać z mężczyzną, którego kochasz, z pewnością burzy się w Tobie mnóstwo różnych emocji. Z jednej strony żal za utraconą miłością, a z drugiej złość, że nie udało Ci się go zatrzymać. Zadajesz sobie pytanie, jak zapomnieć o byłym?

Zobacz też

Masaż biodynamiczny – działanie, wskazania

Masaż biodynamiczny to zabieg, który oddziałuje na naszą psychikę. Jest masażem relaksacyjnym. Działa kojąco na organizm, zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Można go wykonywać na całym ciele.

Zdrowy kręgosłup u dziecka i jak go zapewnić dzięki regulowanym meblom dla dzieci

Dostrzegasz u swojego dziecka problemy z postawą? Poznaj przyczyny powstawania wad postawy, ich skutki zdrowotne oraz dowiedz się, jakie...

Jak wybrać perfumy idealne dla siebie?

W jednym z filmów Marilyn Monroe zaśpiewała, że najlepszym przyjacielem kobiety są diamenty, ale do tego stwierdzenia na pewno...

Może Cię zainteresuje: