Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z henny?

Jak usunąć plamy z henny?

-

1. Czym?

Będziesz potrzebować płynu do naczyń, octu spirytusowego, enzymatycznego odplamiacza lub środka piorącego albo spirytusu.

2. Jak?

Jak najdokładniej spłucz hennę zimną wodą, a następnie wmasuj w plamę płyn do naczyń, aż się spieni. Włóż zaplamioną część materiału do miseczki, zalej plamę octem i zostaw na dwie godziny, po czym wypierz zgodnie z zaleceniami producenta.

Jeśli ta metoda nie pomoże, zastosuj enzymatyczny odplamiacz, zgodnie z instrukcją na opakowaniu, po czym wypierz odzież jak zwykle.

Ostatnią deską ratunku może okazać się doskonale rozpuszczający barwniki alkohol – zwiń czystą szmatkę w mały tamponik, zwilż go alkoholem, po czym przyciskaj do plamy raz za razem, odwracając tampon, jeśli barwnik nań przejdzie. Po tym zabiegu wypierz ubranie według zaleceń na metce.

3. Uwaga!

Henna zbliżona jest składem do barwników zawartych w kawie i herbacie. Możesz więc wypróbować środki odplamiające przeznaczone do tych właśnie substancji.

A jak Ty radzisz sobie z takimi plamami?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zarządzanie talentami w firmie

Wiele firm boryka się z trudnościami w skompletowaniu, a następnie utrzymaniu zespołu wartościowych i lojalnych pracowników, co stanowi duży problem gdyż posiadanie stałego, wykwalifikowanego zespołu oraz zaangażowanie w pracę jest jednym z fundamentów przewagi konkurencyjnej na rynku. Zgodnie z definicją zarządzanie talentami jest procesem zapewnienia organizacji podaży siły roboczej w skali umożliwiającej wykonanie wszelkich celów strategicznych przedsiębiorstwa zgodnie z wcześniej zaplanowanym schematem.

Jak zrobić teksturę w Photoshopie?

Ustawianie tekstury jest łatwiejsze niż instalacja czegokolwiek. Dokładnie dwa przyciski i gotowe!

Zobacz też

Drinki molekularne – przepisy

Drinki molekularne są częścią coraz bardziej popularnego trendu, jakim ostatnio stała się kuchnia molekularna. Drink, bądź nie-drink – zależnie od tego, co przyjmujemy za wyznacznik – molekularny funkcjonuje w nieco inny w formie. Przybiera bowiem postać galaretki, a nawet małych kulek, które mogą kojarzyć się z kawiorem.

Konsultant telefoniczny – łatwa i przyjemna praca?

Znalezienie pracy konsultanta telefonicznego nie jest trudne, nawet jeśli jesteś początkującym i nie masz doświadczenia. Możesz zaoferować elastyczne godziny...

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Każdego roku policja w Polsce odnotowuje około 10 000 kradzieży aut. Wraz z rozwojem technologii zabezpieczających takich przestępstw jest...

Może Cię zainteresuje: