Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z henny?

Jak usunąć plamy z henny?

-

1. Czym?

Będziesz potrzebować płynu do naczyń, octu spirytusowego, enzymatycznego odplamiacza lub środka piorącego albo spirytusu.

2. Jak?

Jak najdokładniej spłucz hennę zimną wodą, a następnie wmasuj w plamę płyn do naczyń, aż się spieni. Włóż zaplamioną część materiału do miseczki, zalej plamę octem i zostaw na dwie godziny, po czym wypierz zgodnie z zaleceniami producenta.

Jeśli ta metoda nie pomoże, zastosuj enzymatyczny odplamiacz, zgodnie z instrukcją na opakowaniu, po czym wypierz odzież jak zwykle.

Ostatnią deską ratunku może okazać się doskonale rozpuszczający barwniki alkohol – zwiń czystą szmatkę w mały tamponik, zwilż go alkoholem, po czym przyciskaj do plamy raz za razem, odwracając tampon, jeśli barwnik nań przejdzie. Po tym zabiegu wypierz ubranie według zaleceń na metce.

3. Uwaga!

Henna zbliżona jest składem do barwników zawartych w kawie i herbacie. Możesz więc wypróbować środki odplamiające przeznaczone do tych właśnie substancji.

A jak Ty radzisz sobie z takimi plamami?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie kwiaty na rabatę?

Dobrze zaprojektowana rabata powinna być atrakcyjna przez cały sezon. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór gatunków roślinnych. Powinny one zostać dobrane w taki sposób, by stworzyć nieprzerwane, długotrwałe i niezwykle ciekawe kwitnięcie. Dobierajmy kwiaty na rabaty nie tylko pod względem odporności na mróz i choroby, ale także po względem atrakcyjności. Uwzględniajmy przy tym zasady odpowiedniego doboru koloru, by nie tworzyć zbyt mocnych kontrastów, które męczą odbiorcę. Bardzo modne jest tworzenie rabat o jednej tonacji kolorystycznej lub układu z odmian jednego gatunku np. liliowca, kosaćca.

Oszczędzanie na jedzeniu

Czy można zaoszczędzić pieniądze na jedzeniu? Oczywiście, że tak. I wcale nie musi to być równoznaczne z pogorszeniem się jakości spożywanych posiłków. Właściwe gospodarowanie pieniędzmi w tej kwestii w praktyce polega na racjonalnym podejściu do przygotowywania dań czy sposobu robienia zakupów.

Zobacz też

Zabezpieczenia kredytów firmowych

Gdy firma potrzebuje środków na bieżące dofinansowanie działalności kredyt wydaje się idealnym rozwiązaniem. Pozwoli na realizację planowanych inwestycji i utrzymanie płynności finansowej przedsiębiorstwa.

Peruki Lublin – odzyskaj piękne włosy

Fryzura jest nieodłącznym atrybutem wizerunku człowieka. Od wieków ludzie przywiązywali dużą wagę do tego, jak prezentują się ich włosy....

Loteria szczepionkowa. Jak się zapisać? Jakie są szanse na wygraną? Kiedy odbędą się losowania?

Biorąc udział w loterii szczepionkowej masz szansę wygrać od 200 do nawet 1 000 000 złotych. Wystarczy się zarejestrować...

Może Cię zainteresuje: