Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z henny?

Jak usunąć plamy z henny?

-

1. Czym?

Będziesz potrzebować płynu do naczyń, octu spirytusowego, enzymatycznego odplamiacza lub środka piorącego albo spirytusu.

2. Jak?

Jak najdokładniej spłucz hennę zimną wodą, a następnie wmasuj w plamę płyn do naczyń, aż się spieni. Włóż zaplamioną część materiału do miseczki, zalej plamę octem i zostaw na dwie godziny, po czym wypierz zgodnie z zaleceniami producenta.

Jeśli ta metoda nie pomoże, zastosuj enzymatyczny odplamiacz, zgodnie z instrukcją na opakowaniu, po czym wypierz odzież jak zwykle.

Ostatnią deską ratunku może okazać się doskonale rozpuszczający barwniki alkohol – zwiń czystą szmatkę w mały tamponik, zwilż go alkoholem, po czym przyciskaj do plamy raz za razem, odwracając tampon, jeśli barwnik nań przejdzie. Po tym zabiegu wypierz ubranie według zaleceń na metce.

3. Uwaga!

Henna zbliżona jest składem do barwników zawartych w kawie i herbacie. Możesz więc wypróbować środki odplamiające przeznaczone do tych właśnie substancji.

A jak Ty radzisz sobie z takimi plamami?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Przedłużanie rzęs – jak zrobić?

Długie, gęste i piękne rzęsy to marzenie każdej kobiety. Jednak nie wszystkie zostały nimi obdarzone. Niemal każda z nas musi nieco poprawiać Matkę Naturę uciekając się do kosmetyków i zabiegów kosmetycznych sprawiających, że nasze rzęsy wyglądają atrakcyjniej i bardziej kusząco.

Zdradziłam męża z jego najlepszym przyjacielem – co robić?

Jeżeli kobieta zdradzi męża z jego przyjacielem, zwykle ma ogromne poczucie winy. Nie dość, że zawiodła zaufanie ukochanego, to jeszcze podważyła męską przyjaźń, która jest dla mężczyzn bardzo istotna. Co zrobić w takiej sytuacji?

Zobacz też

Bransoletka z tasiemki, muszelek i koralików – jak zrobić?

Skarby, które przywozimy z wakacji nad morzem, nie muszą kurzyć się leżąc na półce albo ukrywać się w szafie, a mogą towarzyszyć nam każdego dnia jako element biżuterii. Dużą zaletą takich ozdób jest fakt, że nawet w zimne, szare, zapracowane dni będą łatwym sposobem, by szybko przenieść się myślami do miłych, leniwych wakacyjnych chwil. Każdy rzut oka na nie sprawi, że poczujemy się znacznie bardziej zrelaksowani, podobnie jak wtedy, gdy beztrosko mijał dzień na leżaku, a morze szumiało uspokajająco.

Jak znaleźć dobrą firmę rekrutacyjną w Krakowie?

Już nie tyle z roku na rok, co z miesiąca na miesiąc rośnie popyt na profesjonalne usługi rekrutacyjne. Pandemia...

Kto może prowadzić szkolenia BHP?

Prowadząc firmę, jednym z obowiązków przedsiębiorcy, który dodatkowo zatrudnia pracowników, jest przeprowadzenie szkoleń z zakresu BHP. Kto może się...

Może Cię zainteresuje: