Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z henny?

Jak usunąć plamy z henny?

-

1. Czym?

Będziesz potrzebować płynu do naczyń, octu spirytusowego, enzymatycznego odplamiacza lub środka piorącego albo spirytusu.

2. Jak?

Jak najdokładniej spłucz hennę zimną wodą, a następnie wmasuj w plamę płyn do naczyń, aż się spieni. Włóż zaplamioną część materiału do miseczki, zalej plamę octem i zostaw na dwie godziny, po czym wypierz zgodnie z zaleceniami producenta.

Jeśli ta metoda nie pomoże, zastosuj enzymatyczny odplamiacz, zgodnie z instrukcją na opakowaniu, po czym wypierz odzież jak zwykle.

Ostatnią deską ratunku może okazać się doskonale rozpuszczający barwniki alkohol – zwiń czystą szmatkę w mały tamponik, zwilż go alkoholem, po czym przyciskaj do plamy raz za razem, odwracając tampon, jeśli barwnik nań przejdzie. Po tym zabiegu wypierz ubranie według zaleceń na metce.

3. Uwaga!

Henna zbliżona jest składem do barwników zawartych w kawie i herbacie. Możesz więc wypróbować środki odplamiające przeznaczone do tych właśnie substancji.

A jak Ty radzisz sobie z takimi plamami?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Bypassy – co to jest, wskazania

Choroba niedokrwienna serca jest najczęstszą przyczyną zgłaszania się pacjentów do kardiologów. Cała istota tej choroby sprowadza się do tego, że serce dostaje zbyt mało tlenu w stosunku do tego, ile go potrzebuje. Przyczyny związane są z wystąpieniem zmian w obrębie tętnic wieńcowych. W większości przypadków są to zwężenia wywołane miażdżycą.

Jak działa doładowanie konta w telefonie na kartę?

W chwili obecnej operatorzy umożliwiają nam wiele sposobów doładowania konta w „telefonach na kartę”. Usługi na kartę, tym różnią się od ofert abonamentowych, że aby z nich skorzystać najpierw musimy posiadać środki na nasze połączenia wychodzące. Są to więc usługi przedpłacone.

Zobacz też

Polisa inwestycyjna – wady i zalety

„Jeśli już polisa, to tylko inwestycyjna” tym jednym zdaniem, na pytanie o produkty ubezpieczeniowe odpowiedział mi znajomy doradca jednej z większych firm ubezpieczeniowych. Czy miał rację? Postaram się tego dowieść. Polisy na życie znane są od setek lat. Udoskonalane przez ten czas produkty, gwarantują nam ochronę życia i zdrowia, a także bezpieczeństwo. W chwili kiedy nam przydarzy się coś złego, rodzina może liczyć na pomoc Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Niemniej tak jak kiedyś ktoś zauważył, mając polisę na życie wpłacamy pieniądze, jeśli nic szczęśliwie się nie wydarzy, to poza ochroną która mija z chwilą zakończenia umowy, nie mamy z tego nic. Po to powstały polisy inwestycyjne, aby to nic zamienić na coś.

Jak umeblować niewielki przedpokój?

W ciasnych przedpokojach niejednokrotnie trzeba pójść na aranżacyjne kompromisy. W wielu sytuacjach wystarczy jednak dobry plan, by już od...

Dlaczego modele do sklejania to idealne hobby dla dorosłych?

Modele do sklejania to nie tylko zabawa dla dzieci, ale również dla dorosłych. To fascynujące hobby, które pozwala na...

Może Cię zainteresuje: