Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z henny?

Jak usunąć plamy z henny?

-

1. Czym?

Będziesz potrzebować płynu do naczyń, octu spirytusowego, enzymatycznego odplamiacza lub środka piorącego albo spirytusu.

2. Jak?

Jak najdokładniej spłucz hennę zimną wodą, a następnie wmasuj w plamę płyn do naczyń, aż się spieni. Włóż zaplamioną część materiału do miseczki, zalej plamę octem i zostaw na dwie godziny, po czym wypierz zgodnie z zaleceniami producenta.

Jeśli ta metoda nie pomoże, zastosuj enzymatyczny odplamiacz, zgodnie z instrukcją na opakowaniu, po czym wypierz odzież jak zwykle.

Ostatnią deską ratunku może okazać się doskonale rozpuszczający barwniki alkohol – zwiń czystą szmatkę w mały tamponik, zwilż go alkoholem, po czym przyciskaj do plamy raz za razem, odwracając tampon, jeśli barwnik nań przejdzie. Po tym zabiegu wypierz ubranie według zaleceń na metce.

3. Uwaga!

Henna zbliżona jest składem do barwników zawartych w kawie i herbacie. Możesz więc wypróbować środki odplamiające przeznaczone do tych właśnie substancji.

A jak Ty radzisz sobie z takimi plamami?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zarobki tłumacza

Ile zarabia tłumacz języka chińskiego, a ile włoskiego? Na jakie wynagrodzenie może liczyć tłumacz przysięgły?

Jak karać psa?

Kary fizyczne rzadko odnoszą zamierzony skutek. Pies nie zawsze kojarzy je z niepożądanym przez właściciela zachowaniem. Niosąc ze sobą ból i strach mogą zostać skojarzone z przypadkowym czynnikiem występującym w danej sytuacji, obniżają zaufanie do właściciela i mogą wywołać zachowania agresywne psa.

Zobacz też

Jakie są koszty postępowania sądowego w sądzie pracy?

Koszty ponoszone przez pracownika przed sądem pracy są uzależnione od charakteru sprawy i okoliczności z nią związanych. Ustawodawca dążył do tego, aby zminimalizować koszty dochodzenia roszczeń ze stosunku pracy przez pracownika, niejednokrotnie walczącego przed sądem o zapłatę zaległego wynagrodzenia.

Jak wybrać wózek widłowy wysokiego składowania? Sprawdź!

Planujesz zakup wózka widłowego wysokiego składowania? Zanim zaczniesz szukać, dowiedz się, jak wybrać sprzęt, który idealnie nada się do...

Ciąża a zapotrzebowanie na potas i magnez

Spodziewasz się dziecka i masz świadomość, że w tym okresie zwiększa się zapotrzebowanie na wiele składników odżywczych. Suplementujesz kwas...

Może Cię zainteresuje: