Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z henny?

Jak usunąć plamy z henny?

-

1. Czym?

Będziesz potrzebować płynu do naczyń, octu spirytusowego, enzymatycznego odplamiacza lub środka piorącego albo spirytusu.

2. Jak?

Jak najdokładniej spłucz hennę zimną wodą, a następnie wmasuj w plamę płyn do naczyń, aż się spieni. Włóż zaplamioną część materiału do miseczki, zalej plamę octem i zostaw na dwie godziny, po czym wypierz zgodnie z zaleceniami producenta.

Jeśli ta metoda nie pomoże, zastosuj enzymatyczny odplamiacz, zgodnie z instrukcją na opakowaniu, po czym wypierz odzież jak zwykle.

Ostatnią deską ratunku może okazać się doskonale rozpuszczający barwniki alkohol – zwiń czystą szmatkę w mały tamponik, zwilż go alkoholem, po czym przyciskaj do plamy raz za razem, odwracając tampon, jeśli barwnik nań przejdzie. Po tym zabiegu wypierz ubranie według zaleceń na metce.

3. Uwaga!

Henna zbliżona jest składem do barwników zawartych w kawie i herbacie. Możesz więc wypróbować środki odplamiające przeznaczone do tych właśnie substancji.

A jak Ty radzisz sobie z takimi plamami?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Krem, balsam miętowy – jak zrobić? Przepis

Jak sama nazwa wskazuje, krem miętowy w swoim składzie będzie zawierał ekstrakt z mięty pieprzowej – Mentha piperita. Roślina ta nie występuje naturalnie, ale jest „mieszańcem” dwóch innych gatunków: Mentha aquatica i Mentha spicata. Olejek miętowy, który jest bardzo popularny, w większości przypadków pozyskiwany jest z roślin pochodzących ze Stanów Zjednoczonych.

Ziemia świętokrzyska – atrakcje

Do perełek woj. świętokrzyskiego można zaliczyć: klasztor pobenedyktyński Święty Krzyż położony na górze Łysiec, jaskinię Raj, jeden z najstarszych dębów w Polsce, czyli Bartka, Góry Pieprzowe i Wąwóz Królowej Jadwigi, rezerwat archeologiczny Krzemionki k. Ostrowca Świętokrzyskiego, zamek „Krzyżtopór” w Ujeździe, zamek w Chęcinach, zespół pałacowy w Kurozwękach oraz miasta - Opatów, Sandomierz i Wiślica.

Zobacz też

Jak dbać o meble ogrodowe?

Jeśli już zdecydowaliśmy się na zakup mebli ogrodowych, to teraz musimy o nie zadbać. Meble te stoją na tarasie, balkonie, w altanie albo po prostu na trawie wśród drzew i dlatego narażone są na działanie deszczu i słońca. Każdego dnia osadza się na nich kurz, a czasami dochodzi do różnego rodzaju zarysowań. Co więc należy robić, aby służyły nam jak najdłużej i w jak najlepszym stanie?

Jak wybrać panele podłogowe?

Planując wystrój pomieszczenia, zwracamy dużą uwagę na wygląd każdego elementu, który ma się w nim znaleźć. Każdy szczegół ma...

Jakie czynniki wpływają na komfort w mieszkaniu?

Lokale mogą różnić się pod względem wielkości, sposobu ich użytkowania czy wystroju. Cechą wspólną jest to, że każdy z...

Może Cię zainteresuje: