Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z henny?

Jak usunąć plamy z henny?

-

1. Czym?

Będziesz potrzebować płynu do naczyń, octu spirytusowego, enzymatycznego odplamiacza lub środka piorącego albo spirytusu.

2. Jak?

Jak najdokładniej spłucz hennę zimną wodą, a następnie wmasuj w plamę płyn do naczyń, aż się spieni. Włóż zaplamioną część materiału do miseczki, zalej plamę octem i zostaw na dwie godziny, po czym wypierz zgodnie z zaleceniami producenta.

Jeśli ta metoda nie pomoże, zastosuj enzymatyczny odplamiacz, zgodnie z instrukcją na opakowaniu, po czym wypierz odzież jak zwykle.

Ostatnią deską ratunku może okazać się doskonale rozpuszczający barwniki alkohol – zwiń czystą szmatkę w mały tamponik, zwilż go alkoholem, po czym przyciskaj do plamy raz za razem, odwracając tampon, jeśli barwnik nań przejdzie. Po tym zabiegu wypierz ubranie według zaleceń na metce.

3. Uwaga!

Henna zbliżona jest składem do barwników zawartych w kawie i herbacie. Możesz więc wypróbować środki odplamiające przeznaczone do tych właśnie substancji.

A jak Ty radzisz sobie z takimi plamami?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie są przepisy prawa autorskiego w Polsce?

Pojęcie prawa autorskiego mieści w sobie szeroki zakres przedmiotowy. Dotyczy wszystkiego, co dzięki działaniom twórcy zostało przez niego stworzone.

Na co pomaga grejpfrut?

W okresie zimy na naszych stołach królują mandarynki i pomarańcze. Tymczasem to grejpfrut spośród wszystkich cytrusów ma najwięcej właściwości prozdrowotnych i leczniczych.

Zobacz też

Szczoteczka do zębów – jaką wybrać?

Zdanie, które powinno być naszym mottem przy pielęgnacji jamy ustnej, powinno brzmieć „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Jeżeli nie zadbamy o zęby w należyty sposób, może rozwinąć się u nas próchnica. Najtańszym i najskuteczniejszym sposobem dbania o żeby jest ich szczotkowanie pasta z fluorem.

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Może Cię zainteresuje: