Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z henny?

Jak usunąć plamy z henny?

-

1. Czym?

Będziesz potrzebować płynu do naczyń, octu spirytusowego, enzymatycznego odplamiacza lub środka piorącego albo spirytusu.

2. Jak?

Jak najdokładniej spłucz hennę zimną wodą, a następnie wmasuj w plamę płyn do naczyń, aż się spieni. Włóż zaplamioną część materiału do miseczki, zalej plamę octem i zostaw na dwie godziny, po czym wypierz zgodnie z zaleceniami producenta.

Jeśli ta metoda nie pomoże, zastosuj enzymatyczny odplamiacz, zgodnie z instrukcją na opakowaniu, po czym wypierz odzież jak zwykle.

Ostatnią deską ratunku może okazać się doskonale rozpuszczający barwniki alkohol – zwiń czystą szmatkę w mały tamponik, zwilż go alkoholem, po czym przyciskaj do plamy raz za razem, odwracając tampon, jeśli barwnik nań przejdzie. Po tym zabiegu wypierz ubranie według zaleceń na metce.

3. Uwaga!

Henna zbliżona jest składem do barwników zawartych w kawie i herbacie. Możesz więc wypróbować środki odplamiające przeznaczone do tych właśnie substancji.

A jak Ty radzisz sobie z takimi plamami?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zasady kontroli pracowników

W stosunkach pracodawca - pracownik bardzo istotne jest aby dobrze wyważyć z jednej strony poszanowanie sfery prywatnej pracowników, z drugiej zaś strony kontrolę służbową ich poczynań. Sprawdź co i na jakich zasadach może kontrolować pracodawca.

Budowa skalniaka – błędy

Ogródki skalne nadają naszym ogrodom bardzo oryginalny wygląd. Jednak błędy, które często popełniamy podczas ich zakładania, mogą całkowicie zniweczyć pożądany efekt. Poniżej wymienię najczęściej popełniane błędy oraz sposób ich uniknięcia.

Zobacz też

Jak wybrać sukienkę dla puszystej?

Moda to doskonały sposób na kamuflaż. Szczególnie jeśli mamy co ukryć. Mogą to być na przykład zbędne kilogramy czy brak odpowiedniego wcięcia i kobiecych kształtów. Z drugiej strony strój może też podkreślać pewne zalety.

Pompa próżniowa – jak wybrać, montować i eksploatować?

Coraz częściej zdarza się, że nawet we własnych domach i mieszkaniach montujemy systemy klimatyzacji. Oczywiście w prywatnych obiektach są...

Autos – sprawdzony dostawca wysokiej klasy części zamiennych do pojazdów użytkowych

W przypadku firm, które dysponują flotą pojazdów użytkowych, szybka dostawa części zamiennych jest na wagę złota. Właśnie dlatego warto...

Może Cię zainteresuje: