Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z henny?

Jak usunąć plamy z henny?

-

1. Czym?

Będziesz potrzebować płynu do naczyń, octu spirytusowego, enzymatycznego odplamiacza lub środka piorącego albo spirytusu.

2. Jak?

Jak najdokładniej spłucz hennę zimną wodą, a następnie wmasuj w plamę płyn do naczyń, aż się spieni. Włóż zaplamioną część materiału do miseczki, zalej plamę octem i zostaw na dwie godziny, po czym wypierz zgodnie z zaleceniami producenta.

Jeśli ta metoda nie pomoże, zastosuj enzymatyczny odplamiacz, zgodnie z instrukcją na opakowaniu, po czym wypierz odzież jak zwykle.

Ostatnią deską ratunku może okazać się doskonale rozpuszczający barwniki alkohol – zwiń czystą szmatkę w mały tamponik, zwilż go alkoholem, po czym przyciskaj do plamy raz za razem, odwracając tampon, jeśli barwnik nań przejdzie. Po tym zabiegu wypierz ubranie według zaleceń na metce.

3. Uwaga!

Henna zbliżona jest składem do barwników zawartych w kawie i herbacie. Możesz więc wypróbować środki odplamiające przeznaczone do tych właśnie substancji.

A jak Ty radzisz sobie z takimi plamami?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Rodzice mnie nie rozumieją

W okresie dojrzewania konflikty między młodymi ludźmi a ich rodzicami są raczej niemożliwe do uniknięcia. Rodzice zazwyczaj chcą dotrzeć do swoich dzieci, ale często im to nie wychodzi. Nierzadko z młodych ust padają słowa „Nie rozumiesz mnie”.

Jak dobrać akumulatorki do aparatu?

Akumulatorki to urządzenia, które można ładować wielokrotnie, jednak biorąc od uwagę, że każdy komplet ma określoną liczbę ładowań (zazwyczaj około 1000), zanim stanie się bezużyteczny, najlepiej zaopatrzyć się w takie o pojemności 2700 mAH. Do niedawna jedynie słuszne i akceptowane przez rzesze wyznawców, były akumulatory firmy Sanyo - Eneloop. Faktycznie, sprawowały się one bez zarzutu. Sam wielokrotnie z nich korzystałem, za każdym razem z zadowalającym rezultatem.

Zobacz też

Jaką umywalkę wybrać?

Umywalka łazienkowa to element wyposażenie wnętrza, który dawniej kojarzył się tylko i wyłącznie z białym urządzeniem o wyłączenie użytecznej funkcji. Nikomu nie zależało na tym, aby umywalka prezentowała się jakoś szczególnie atrakcyjnie – jej zadaniem jest bowiem pomoc w utrzymaniu higieny. Współczesne trendy w aranżacji wnętrz zupełnie obaliły dawne przekonanie, że ten element wyposażenia łazienki spełniać ma tylko funkcje użytkowe.

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: