Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z henny?

Jak usunąć plamy z henny?

-

1. Czym?

Będziesz potrzebować płynu do naczyń, octu spirytusowego, enzymatycznego odplamiacza lub środka piorącego albo spirytusu.

2. Jak?

Jak najdokładniej spłucz hennę zimną wodą, a następnie wmasuj w plamę płyn do naczyń, aż się spieni. Włóż zaplamioną część materiału do miseczki, zalej plamę octem i zostaw na dwie godziny, po czym wypierz zgodnie z zaleceniami producenta.

Jeśli ta metoda nie pomoże, zastosuj enzymatyczny odplamiacz, zgodnie z instrukcją na opakowaniu, po czym wypierz odzież jak zwykle.

Ostatnią deską ratunku może okazać się doskonale rozpuszczający barwniki alkohol – zwiń czystą szmatkę w mały tamponik, zwilż go alkoholem, po czym przyciskaj do plamy raz za razem, odwracając tampon, jeśli barwnik nań przejdzie. Po tym zabiegu wypierz ubranie według zaleceń na metce.

3. Uwaga!

Henna zbliżona jest składem do barwników zawartych w kawie i herbacie. Możesz więc wypróbować środki odplamiające przeznaczone do tych właśnie substancji.

A jak Ty radzisz sobie z takimi plamami?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co do picia dla niemowlaka?

Wybór picia dla maluszków jest niezwykle ważny. Płyny mają nie tylko nawadniać, ale też dostarczać rozwijającemu się organizmowi cennych składników. Warto jest od samego początku uczyć dzieci zdrowych nawyków żywieniowych.

Plamy na dywanie – jak usunąć?

Czyszczenie dywanu nie jest najprostszą z czynności domowych. Samo odkurzanie nie wystarczy, aby dokładnie pozbyć się zabrudzeń. Z kolei pranie na mokro może spowodować, iż szampon zostanie we włóknach dywanu. W efekcie tego wykładzina będzie bardziej przyciągać brud.

Zobacz też

Jak usunąć plamy z długopisu z ubrania lub ze skóry?

Długopisowy tusz teoretycznie powinien być jak najtrwalszy, jednak na całe szczęście istnieje kilka sposobów na usunięcie plam z tej akurat substancji. Niestety jak dotąd nie wypracowano metody na usuwanie tatuaży gumowym lalkom, ale poza tym – warto wypróbować poniższe techniki.

Rękawiczki rowerowe – niezbędnik czy dodatek?

Odzież rowerowa to profesjonalny ubiór, który został stworzony specjalnie z myślą o miłośnikach jazdy na rowerze. Każdy jej element...

Sposoby na efektywniejsze i przyjemniejsze gotowanie. Jakie małe AGD do kuchni wybrać?

Gotowanie sprawia Ci przyjemność, jednak wciąż szukasz sposobów na usprawnienie całego procesu przygotowywania posiłków? Wykorzystaj małe AGD do domu,...

Może Cię zainteresuje: