Przetwory

Marynowane patisony – przepis

Jesień to czas przetworów. Warto wykorzystać wszystkie jej skarby, by zimą móc cieszyć się samodzielnie przygotowanymi smakołykami.

Dżem marchewkowy – przepis

Marchewka tylko do zupy? Tym razem pomarańczowy korzeń spełnia rolę głównego składnika bardzo aromatycznego i oryginalnego przetworu.

Mus jabłkowy – przepis

Mus jabłkowy, zwany także jabłkami prażonymi, to wszechstronny przysmak, nadający się do tak wielu zastosowań, jak dużo podsunie nam nasza wyobraźnia.

Dżem z jeżyn – przepis

Jeżyny to nie tylko pyszne i aromatyczne dary naszych lasów, ale także prawdziwa bomba wartości odżywczych.

Dżem z jarzębiny i jabłek – przepis

Jarzębina ma owoce trujące na surowo, jednak zarówno niska, jak i wysoka temperatura sprawiają, że szkodliwy kwas prosorbinowy ulega rozpadowi na niegroźne substancje.

Marmolada różana – przepis

W każdy Tłusty Czwartek oprócz chrzęstu gryzionych faworków i mlaskania przy oblizywaniu palców z lukru słychać też głosy, iż jedynie słuszne pączki to te, w których znaleźć można marmoladę bądź konfiturę różaną.

Dżem z agrestu – przepis

Na dżem agrestowy potrzebować będziesz twardych, zielonych owoców agrestu.

Galaretka z jarzębiny – przepis

Jarzębina jest rośliną z rodziny różowatych, podobnie jak pigwa, śliwa, jabłoń, grusza, wiśnia czy czereśnia. Nie ma powodu, by nie korzystać z jej owoców, które nie tylko mają ciekawy, wyrazisty smak, ale również właściwości lecznicze.

Latest news

Domowe wnętrze z dywanami naturalnymi

Żeby w domu można było poczuć się dobrze, potrzebna jest odpowiednia aranżacja, w której wszystkie elementy są do siebie...
- Advertisement -

Jak zrobić masę żelową?

Jeżeli marzą ci się figurki, których kształt zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, to idealnym rozwiązaniem będą płyny żelowe...

Higieniczna czystość w zgodzie ze środowiskiem

Dbanie o czystość łazienek i toalet w miejscach publicznych to bardzo ważna część utrzymywania pomieszczeń wspólnych w czystości. Odpowiednie...

Must read

Domowe wnętrze z dywanami naturalnymi

Żeby w domu można było poczuć się dobrze, potrzebna...

Jak zrobić masę żelową?

Jeżeli marzą ci się figurki, których kształt zależy tylko...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

Kara za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu

Spowodowanie wypadku samochodowego, nawet przez trzeźwego kierowcę stanowi przestępstwo, za które orzekana jest kara pozbawienia wolności. Wypadku drogowego nie należy mylić z kolizją drogową (stanowiącą wykroczenie) czy katastrofą w ruchu lądowym, gdzie skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz zagrożenie dla wielu ludzi lub mienia w wielkich rozmiarach. Wypadek polega na naruszeniu zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym na skutek którego inna osoba odniosła obrażenia ciała.

Przedawnienie długu za media

Jeżeli masz stare długi, do spłaty których zmusza Cię teraz firma windykacyjna, powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że po upływie pewnego czasu mogą one ulec przedawnieniu. Co to oznacza?

Makijaż dla cery trądzikowej – jak ukryć pryszcze?

Cera trądzikowa charakteryzuje się tym, że jest bardzo tłusta i jednocześnie wymaga bardzo mocnego krycia ze względu na liczne wypryski, blizny i inne niedoskonałości. Niestety maskowanie takiej cery nie jest łatwe, ponieważ poza zaczerwienieniem mamy też na twarzy stany zapalne i nierówności, wokół gojących się wyprysków pojawiają się suche skórki i strupki. Niestety przez taką strukturę twarzy bardzo łatwo o efekt maski.