Dziecko

Karmienie piersią – jak zatrzymać laktację?

Podjęłaś decyzję o zakończeniu karmienia piersią? Musisz pamiętać, że zatrzymanie laktacji nie następuje od razu – to proces, który może trwać przez wiele miesięcy....

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na zewnątrz szybciej się ściemnia, ale...

Domowe sposoby na ząbkowanie

Ząbkowanie to bolesny okres w życiu dziecka. Może rozpocząć się nawet u trzymiesięcznego malucha, a trwa mniej więcej do trzeciego roku życia. Jak można uśmierzyć ból, który niosą ze sobą wyrastające zęby? Jak złagodzić cierpienie dziecka?

Jaka muzyka klasyczna dla dzieci?

Pozytywnego wpływu muzyki klasycznej nie sposób przecenić. Według badań, wpływa ona dodatnio na rozwój potencjału intelektualnego. Zaleca się słuchanie tego typu kompozycji kobietom w ciąży, puszczanie ich niemowlakom. Również nieco większe dzieci powinny się z nią stykać, jako że na przykład pomaga w nauce – co zwane jest w żargonie badaczy „efektem Mozarta”, bowiem to jego utwory i chorały gregoriańskie okazały się najbardziej skuteczne w roli stymulatora pamięci.

Jaka muzyka dla niemowląt?

Choć wszyscy zdajemy sobie sprawę z potęgi muzyki, w przeważającej większości lubimy jej słuchać, to mimo to chyba nie do końca ją doceniamy. Język muzyki jest uniwersalny – uwielbienie dla utworu może połączyć ludzi w każdym wieku z każdego zakątka świata. Do tego jej obecność może nam pomóc w wielu czynnościach – chociażby w nauce.

Jaka muzyka dla dzieci?

Nikogo nie trzeba uświadamiać co do dobrego wpływu muzyki na nasze życie. Uspokaja, pomaga się zrealizować, a potrafi też elektryzować i frapować poziomem swojego mistrzostwa. Ludzie, którzy nie lubią jej słuchać należą do rzadkości. Nikt więc nie wątpi w słuszność idei zaszczepiania w dzieciach od małego miłości do muzyki. Kwestia, która pozostaje do rozstrzygnięcia, brzmi: jaką im prezentować?

Muzyka relaksacyjna dla dzieci

Wiemy dobrze, że raz na jakiś czas warto znaleźć chwilę dla siebie, by odpocząć i wyciszyć się przy kojących dźwiękach. Taki sam sposób odstresowania warto zafundować naszemu dziecku, niezależnie od wieku.

Drgawki u dzieci – przyczyny

Drgawki są dosyć dramatycznie wyglądającym objawem, zwłaszcza, gdy pojawiają się u dzieci. Wywołują one bardzo duży niepokój u ich rodziców, połączony ze strachem. Mówiąc o drgawkach, mamy na myśli symptom, który polega na występowaniu niezależnych od woli człowieka skurczów mięśni.

Latest news

Nowe technologie w plecakach górskich – jakie wybrać i dlaczego?

Trekking to jedna z form aktywności fizycznej, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Bez wątpienia może być okazją do...
- Advertisement -

Chroń się przed napaścią

Nie czujesz się bezpiecznie, chodząc po swojej miejscowości po zmroku? Obawiasz się agresywnego napastnika? A może pracujesz w ochronie...

Sprzedaż mieszkania spółdzielczego – jakich formalności trzeba dopełnić?

Chcemy sprzedać mieszkanie spółdzielcze i zastanawiamy się, czy możemy to zrobić? Co na to spółdzielnia? O czym musimy pamiętać?...

Must read

Nowe technologie w plecakach górskich – jakie wybrać i dlaczego?

Trekking to jedna z form aktywności fizycznej, która cieszy...

Chroń się przed napaścią

Nie czujesz się bezpiecznie, chodząc po swojej miejscowości po...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

Uzależnienia dzieci – jakie są?

W dzisiejszym świecie na dzieci czyha bardzo wiele niebezpieczeństw. Życie przynosi nam wiele różnych trudnych sytuacji. W szczególności na stres narażone są dzieci, które nie są jeszcze przygotowane na przyjmowanie różnego rodzaju przykrych niespodzianek. W wyniku postępu, który z ogromną siłą niejako nas bombarduje dzieci mają łatwiejszy dostęp do różnego rodzaju niebezpiecznych rzeczy. Jeśli dziecko łatwo poddaje się wpływom ze środowiska niestety jest bardziej narażone na uzależnienia. Czy jest to w ogóle możliwe, by małe dziecko mogło się od czegokolwiek uzależnić? Ależ tak! We wczesnym dzieciństwie dziecko również może się uzależnić.

Wybierasz się za granicę? Sprawdź, jak obniżyć koszty roamingu?

Przed wyjazdem za granicę warto zapoznać się z aktualnymi promocjami naszych operatorów. Coraz więcej z nich, chcąc być konkurencyjnym, proponuje różnego typu promocje umożliwiające obniżenie kosztów w roamingu. Możemy również na czas wyjazdu skorzystać z usług innego operatora, który zaoferuje nam lepsze warunki podczas pobytu za granicą. Jeśli nie chcemy zmieniać numeru, a nie jesteśmy związani umową z operatorem, możemy na ten czas przenieść nasz numer do innej sieci, a po powrocie do Polski powrócić z numerem do dotychczasowego.

Krem na zmarszczki – który wybrać?

Po 25 roku życia rozpoczyna się okres powolnych zmian, jakim zaczyna podlegać nasza cera. Wraz z upływem kolejnych lat traci ona swą jędrność i gładkość, mięśnie twarzy są coraz mniej elastyczne, pojawiają się zmarszczki i skóra traci swój blask. W jaki sposób zadbać o cerę dojrzałą, by spowolnić proces starzenia się? Jak dobrać skuteczny krem dla cery dojrzałej, który nam w tym pomoże?