Dziecko Jakie książeczki wybrać dla 2-latka? Oto najlepsze propozycje!

Jakie książeczki wybrać dla 2-latka? Oto najlepsze propozycje!

-

Jeśli poszukujesz odpowiednich książek dla Twojego dwulatka, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że nie jest to łatwe zadanie. Maluchy w tym wieku mają już dość dobrze rozwinięty słownictwo, ale ich uwaga krótko się skupia. Co zrobić, by zachęcić dziecko do czytania i rozwijać jego zainteresowania? HarperKids ma dla Ciebie propozycje, które pomogą w rozwijaniu edukacyjnych umiejętności dziecka.

Książeczki dla 2-latka – propozycje wydawnictwa HarperKids

Z myślą o najmłodszych czytelnikach wydawnictwo HarperKids przygotowało wiele propozycji. Najpopularniejsze są te z bestsellerowej serii Akademia Mądrego Dziecka, skierowanej właśnie do dzieci w wieku 2-3 lat. W ofercie znajdziesz między innymi te z cykli takich jak Pierwsze Słowa czy Mój Świat. Są to tekturowe książeczki z ruchomymi elementami, które opowiadają o zwierzętach, pojazdach, porach roku czy najbliższym otoczeniu malucha. Właśnie takie książki pomagają w rozwijaniu małej motoryki, wspierają rozwój mowy i angażują dzieci w lekturę.

Książki dla dwulatka, które zachęcą malucha do dłuższej zabawy

Jednymi z najlepszych książeczek dla dwulatka są te, które zachęcą dziecko do dłuższej zabawy. Właśnie takie książki znajdziesz w serii „Zabawa w szukaj i znajdź. Poznaję dotykiem. Akademia Mądrego Dziecka”. Te kolorowe, nieduże książeczki to idealna propozycja dla najmłodszych czytelników. Zawierają one wiele elementów sensorycznych, takich jak filcowe strony, a także wiele obrazków i kolorów. Dziecko będzie zachwycone możliwością dotykania i szukania różnych elementów.

Książki dla dwulatka – ulubieni bohaterowie filmów animowanych

Dwulatki zwykle mają swoich ulubionych bohaterów filmów animowanych, takich jak Bing czy Cocomelon. Dlatego warto pokazywać dziecku książki z ich wizerunkami. W ofercie HarperKids znajdziesz krótkie opowiadania o przygodach tych postaci. Są to książki obrazkowe, które zachęcą dziecko do zabawy, ale też pozwolą na naukę nowych słów i wyrażeń.

Podsumowanie

Wybierając książeczki dla 2-latka, warto kierować się takimi kryteriami, jak zachęcanie do czytania, rozwijanie mowy, rozwijanie małej motoryki i zapewnienie rozrywki. W ofercie HarperKids znajdują się różnorodne książki edukacyjne, takie jak te z bestsellerowej serii Akademia Mądrego Dziecka, które otrzymały już prestiżowe nagrody. Dla najmłodszych czytelników polecamy między innymi książki z podserii „Zabawa w szukaj i znajdź. Poznaję dotykiem. Akademia Mądrego Dziecka”. Dla dzieci, które skończyły 2 lata, idealnymi propozycjami są również krótkie opowiadania o przygodach pierwszych ulubionych bohaterów filmów animowanych. Warto wzbogacić biblioteczkę dziecka o te atrakcyjne dla najmłodszych propozycje i zainspirować je do odkrywania wspaniałego świata literatury już od najmłodszych lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zdobyć akceptację teściowej?

W dniu ślubu, kiedy dwoje kochających się ludzi decyduje się na żyć ze sobą na zawsze, na dobre i na złe, czasami nie zdają sobie sprawy, że decydują się na życie jeszcze z kimś – teściami.

Poznaj zalety zagranicznego kursu językowego

Jeśli wybrałeś ten właśnie rodzaj kursu, prawdopodobnie język angielski nie jest Ci obcy. Z pewnością wybierając naukę za granicą, zyskasz na tym niezmiernie. A jeśli jeszcze dodatkowo…

Zobacz też

Masaż aromaterapeutyczny – opis, na czym polega, wskazania

Masaż aromaterapeutyczny wykonywany jest za pomocą olejków eterycznych. Jest połączeniem właściwości olejków z leczniczym dotykiem masażysty.

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: