Finanse osobiste

Profesjonalna firma może pomóc ci wyjść z długów. Zobacz, jak to możliwe!

Wpadłeś w długi i nie masz pojęcia, jak pozbyć się ich raz na zawsze? Nawet jeżeli twoja sytuacja finansowa jest bardzo trudna, nie poddawaj...

Pożyczka online na prezenty

Ile wydaje przeciętna polska rodzina na święta? Oczywiście wydatki to kwestia względna, ale ich średnia wartość to ponad tysiąc złotych. Wartość ta dotyczy zarówno...

Jak zaoszczędzić na wakacjach?

Jak zaplanować wakacyjny wypoczynek, by nie nadwyrężyć domowego budżetu? Na czym można zaoszczędzić podczas wakacyjnego wyjazdu? Odnosimy się do najistotniejszych kwestii.

Jak zaoszczędzić na wakacje?

Sposoby oszczędzania i planowania wydatków wakacyjnych są zależne od preferowanego rodzaju wypoczynku, jednak z całą pewnością można stwierdzić, że oszczędzanie na wakacje musi być procesem długotrwałym. O planowanym wypoczynku należy pomyśleć jeszcze przed wakacjami. Jak zatem oszczędzać na wakacje? Przedstawiamy sprawdzone sposoby.

Organizacja dokumentów domowych

Każde gospodarstwo domowe reguluje opłaty, finansuje przeróżne wydatki w związku z czym gromadzi różne rachunki i faktury, które są dokumentem potwierdzającym uiszczenie opłaty lub dokonanie zapłaty za zakup. Dokumenty te warto zachować dla celów dowodowych, stąd istotną kwestią staje się przechowywanie dokumentów w domu. Jak przechowywać dokumenty? Jak zorganizować segregatory z rachunkami? Podajemy kluczowe wskazówki.

Fundusze pozaubezpieczeniowe

Do Funduszy pozaubezpieczeniowych należą Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Warto wiedzieć jaki jest ich cel i kiedy pracodawca ma obowiązek uiszczania składek oraz jaka jest ich podstawa.

Oszczędzanie długoterminowe

W praktyce zarządzanie budżetem domowym często opiera się na doraźnych sposobach oszczędzania. Z wykorzystywaniem nieefektywnych metod zarządzania finansami wiąże się jednak znaczne ryzyko pozbawienia się niezbędnych środków w okresie przejściowych trudności ekonomicznych lub trwałego pogorszenia się sytuacji finansowej. Na czym powinny opierać się decyzje ekonomiczne jednostek w zakresie długoterminowego oszczędzania? Podajemy kluczowe wskazówki.

Oszczędzanie na ogrzewaniu

Bagatelizowanie konieczności oszczędzania, jak pokazały wydarzenia ostatnich lat mogą skutkować nawet pozbawieniem się środków do życia w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń. Powszechnie wiadomo, że gospodarstwa domowe doświadczają dotkliwego wzrostu wydatków w tzw. okresie grzewczym, kiedy dochodzi konieczność opłacenia ogrzewania. Wbrew pozorom w przypadku zamieszkujących domy zakręcenie grzejników to nie jedyny sposób na zaoszczędzenie ogrzewania. Jak można zatem zaoszczędzić na ogrzewaniu w domu? Przedstawiamy sprawdzone wskazówki.

Latest news

Czy warto zainwestować w deskorolkę elektryczną?

Nowoczesne rozwiązania sprzętowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz chętniej wykorzystujemy je do codziennego użytku i posługujemy...
- Advertisement -

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Zastosowanie płytek ceramicznych Aparici Carpet

Tytułowy model płytek to bez wątpienia produkt wyjątkowy. To wynik efektownych przetarć stonowanych kolorów i metalizowanych, oryginalnych dodatków. Dzięki...

Must read

Czy warto zainwestować w deskorolkę elektryczną?

Nowoczesne rozwiązania sprzętowe z roku na rok zyskują na...

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

Zasady prowadzenia działalności gospodarczej

Niezależnie od tego, czy jesteśmy jednoosobową firmą działająca na zlecenie większego usługodawcy, czy zamierzamy prowadzić biznes na dużą skale, wiąże się to z odpowiedzialnością. Musimy być nastawieni zarówno na zyski jak i na straty. Brać pod uwagę płatności stałe, czy koszty nieprzewidywalne. Przygotowując się do otwierania działalności, powinniśmy znać zapotrzebowania rynku, dające nam możliwości osiągnięcia dochodu i zawsze pisząc jakikolwiek plan zysków, pomniejszać je o co najmniej trzydzieści procent, a plan kosztów powiększać o identyczną kwotę procentową. To pierwsza i główna zasada. Czarnowidztwo jest w biznesie o tyle dobrym sposobem, że przygotowuje nas na ewentualne komplikacje, pisanie w myślach jak najwspanialszych scenariuszy dotyczących naszego przedsięwzięcia, może narazić na bolesne zetknięcie z ziemią, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie konkurencja jest ogromna.

Obliczanie indeksów giełdowych

Indeksy giełdowe obrazują sytuacje na giełdzie papierów wartościowych określonych spółek. Indeks pokazuje czy na giełdzie panuje koniunktura czy dekoniunktura. Każda z giełd ma swój specyficzny sposób obliczania indeksów giełdowych.

Śliwki w boczku – przepisy

Słodkie i słone? Suszone owoce i wędzone lub grillowane mięso? A czemu nie. Przepis jest prosty i nie wymaga specjalnych umiejętności, a jedynie takiego sprzętu jak wykałaczki, piekarnik lub grill.