Profesjonalna firma może pomóc ci wyjść z długów. Zobacz, jak to możliwe!

Wpadłeś w długi i nie masz pojęcia, jak pozbyć się ich raz na zawsze? Nawet jeżeli twoja sytuacja finansowa jest bardzo trudna, nie poddawaj się. Wsparcia udzielą ci profesjonalne firmy pomagające wyjść z długów. Dzięki nim krok po kroku wyjdziesz na finansową prostą. Zobacz, jak to działa.

Firmy pomagające wyjść z długów, czyli kto?

Myśląc o podmiotach, które zapewniają wsparcie w sytuacji zadłużenia, wcale nie powinno się mieć na myśli instytucji udzielających dodatkowych pożyczek na spłatę długów. Zaciąganie kolejnych zobowiązań finansowych, gdy na twojej głowie już ciążą takie, z którymi sobie nie radzisz, to prosta droga do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Dlatego warto poszukać innej drogi wyjścia – takiej, dzięki której naprawdę i raz na zawsze pozbędziesz się balastu w postaci długów.

Właśnie ten kierunek pomagają obrać firmy pomagające wyjść z długów, a inaczej nazywane windykacyjnymi. Ich zadaniem jest zapewnienie ci wsparcia przy spłacie zobowiązań – tak, aby odbyła się ona ugodowo (bez sądu i komornika) i bez stresu.

Profesjonalna pomoc firm windykacyjnych w praktyce

Zadaniem firm windykacyjnych, takich jak np. Ultimo, jest ułatwienie klientom procesu regulowania zobowiązań finansowych. Dlatego ich doradcy:

  • pomagają osobie zadłużonej obiektywnie ocenić jej sytuację finansową – skalę zadłużenia, jak również możliwości finansowe;
  • wspólnie z klientem obliczają bezpieczną wysokość miesięcznej raty, którą jest on w stanie spłacać bez narażania się na pogłębienie problemów z pieniędzmi;
  • służą wsparciem podczas ustalania nowego harmonogramu spłaty – uzgadniają m.in. dogodną wysokość rat oraz ich liczbę, jak i komfortowy dzień spłaty (np. następujący po dacie, w której spływa wynagrodzenie lub świadczenie z ZUS);
  • zapewniają pomoc merytoryczną we wszystkich kwestiach związanych z obsługą zadłużenia.

Dlaczego rozłożenie długu na raty to najlepsza droga do finansowej niezależności?

Bardzo często bywa tak, że osoby zmagające się z zadłużeniem obawiają się podejmowania jakichkolwiek prób rozmowy z wierzycielem czy obsługującą ich firmy windykacyjnej. Wiedzą bowiem, że nie stać ich na natychmiastową spłatę zobowiązania.

Jednak wbrew obiegowej opinii to wcale nie jest konieczne. W większości przypadków, o ile osoba zadłużona skontaktuje się w swojej sprawie odpowiednio wcześnie – zanim trafi ona do sądu, a później do komornika – możliwe jest jej polubowne rozwiązanie problemu. Firmy windykacyjne podchodzą do swoich klientów ze zrozumieniem i udostępniają im szereg opcji uregulowania zobowiązania.

Tylko, kiedy krok po kroku spłacisz dług, realnie się od niego uwolnisz – oczyszczając swoją historię kredytową i zyskując spokój. Rozsądny harmonogram uiszczania należności, z niewielkimi ratami (takimi, na jakie naprawdę cię stać) sprawia, że znika ryzyko ponownego zaprzestania regulowania zobowiązania. Spłacasz je komfortowo i choć potrwa to dłuższy czas – w ostatecznym rozrachunku stajesz się znowu niezależny finansowo. Spróbuj, to prostsze niż myślisz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here