Leki

Jak stawiać bańki?

Chociaż do tej pory nie udowodniono naukowo zasadności stosowania baniek, to jednak wiele osób rozpoczyna terapię domową każdego przeziębienia od postawienia choremu baniek. Osoby, które wierzą w skuteczność i efekty wypływające z wykorzystywania baniek, używają ich także do domowego leczenia infekcji dróg oddechowych, grypy.

Czy bańki pomagają?

Co wiemy o bańkach na pewno? To, że metoda ta jest znana od bardzo dawna, stosował ją sam Hipokrates. Miejsce, w którym narodziła się idea stawiania baniek, to Chiny. W Polsce stały się one popularne w latach 70. ubiegłego wieku. Po dziś dzień jest to terapia proponowana przez medycynę ludową.

Krem, balsam miętowy – jak zrobić? Przepis

Jak sama nazwa wskazuje, krem miętowy w swoim składzie będzie zawierał ekstrakt z mięty pieprzowej – Mentha piperita. Roślina ta nie występuje naturalnie, ale jest „mieszańcem” dwóch innych gatunków: Mentha aquatica i Mentha spicata. Olejek miętowy, który jest bardzo popularny, w większości przypadków pozyskiwany jest z roślin pochodzących ze Stanów Zjednoczonych.

Leki na depresję – jak działają, czy uzależniają?

Leki przeciwdepresyjne, zwane też popularnie „antydepresantami”, to inaczej tymoleptyki. Są grupą psychotropowych leków stosowanych w leczeniu zespołu depresyjnego, a także zaburzeń psychicznych takich jak: fobie społeczne, zaburzenia o charakterze lękowym czy zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.

Jaki magnez wybrać?

Magnez jest jednym z ważniejszym pierwiastków, występujących w organizmie- w tkankach, płynach ustrojowych. Do organizmu dostarczany jest wraz z pożywieniem. Dobrym źródłem magnezu są między innymi kakao, orzechy, soja, kasze, nasiona, rośliny strączkowe, czekolady.

Syrop z sosny – przepis

W celu przygotowania syropu z sosny, wykorzystuje się jej młode pędy. Ważne jest, aby pokryte były brązową skórką, co świadczy o przyroście w bieżacym roku. Pędy te powinny odpowiadać długości palca i powinny być lepkie od żywicy. Najlepiej jest zrywać je na początku maja. Należy pamiętać także o tym, aby nie zrywać wszystkich młodych pędów, jakie sosna wypuściła, gdyż uniemożliwiłoby to dalszy jej wzrost.

Syrop z czarnego bzu – przepis

Czarny bez jest rośliną, bardzo często wykorzystywaną do wyrobu syropów, które korzystnie wpływają na układ odpornościowy. Stosowany jest profilaktycznie w okresie jesienno- zimowym, a także leczniczo w przeziębieniu.

Syrop czosnkowy – przepis

Syrop z czosnku jest uznawany za kolejny naturalny, domowy i bardzo skuteczny lek w leczeniu przeziębienia, grypy. Zawiera on oprócz czosnku, cytrynę, miód i przegotowaną wodę. Korzystniej jest wykorzystać tutaj czosnek polski, a nie chiński. Czosnek polski jest bardziej intensywny, przez co syrop będzie działał efektywniej.

Latest news

Zaburzenia lękowe: Co to są zaburzenia lękowe i jakie są ich objawy? Jakie są różne rodzaje zaburzeń lękowych i jakie są ich metody leczenia?

Zaburzenia lękowe to powszechny problem, z którym boryka się wiele osób. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, około 264 milionów...
- Advertisement -

Choroba afektywna dwubiegunowa: Objawy, Leczenie i Radzenie sobie

Choroba afektywna dwubiegunowa (ang. bipolar disorder) to zaburzenie nastroju, które charakteryzuje się występowaniem epizodów maniakalnych oraz depresyjnych. W Polsce...

Depresja: Co to jest depresja i jakie są jej objawy?

Depresja to choroba psychiczna, która dotyka coraz większą liczbę osób w Polsce. Objawy depresji mogą mieć różne nasilenie i...

Must read

- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

Jak czyścić aluminiowe garnki?

Nie tylko garnki, ale wszystkie kuchenne naczynia aluminiowe tracą swój blask. W miarę upływu czasu pokrywają się one charakterystycznym, ciemnym nalotem (tlenkiem glinu). Jak więc temu zapobiegać?

Goście weselni – rozmieszczenie

Zasady rozmieszczanie gości weselnych są bardzo ważne podczas planowania wesela. Nie są zebrane w jedną całość, ale istnieją i warto je zastosować, tak aby żaden z gości nie czuł się urażony. Co więc bierzemy pod uwagę przy rozmieszczaniu gości?

Jak dobrze kadrować zdjęcia?

Poprawnie wykadrowane ujęcie to już połowa udanego zdjęcia. Swego czasu, wymyślono mocne punkty obrazu. Właściwie nie wymyślono, tylko doświadczalnie zbadano, na które części obrazu oko ludzkie zwraca największą uwagę. Okazało się, że są takie cztery punkty, które nazwane zostały właśnie mocnymi punktami obrazu.