Leki Syrop z czarnego bzu - przepis

Syrop z czarnego bzu – przepis

-

Wykorzystywany jest także jako domowy sposób zwalczania bólów migrenowych. Stosowany jako lek napotny i moczopędny. Do wykonania tych syropów wykorzystuje się albo owoce albo kwiaty. W obu przypadkach sposób przygotowania jest taki sam. Sporządzanie syropów z kwiatów czy owoców bzu czarnego polega na gotowaniu odpowiednich surowców z wodą i z cukrem, uważając, aby nie doprowadzić do zbyt długiego wrzenia.

Wykonując syrop z owoców czarnego bzu, należy zebrać dojrzałe owoce z krzewów oddalonych od dróg. Na 1 kg owoców przypada 4 szklanki cukru i 4 szklanki wody. Na początku należy obrać z baldachów owoce, dokładnie umyć pod ciepłą bieżącą wodą. Owoce zalewamy przegotowaną zimną wodą i dodajemy cukier. Całość gotujemy na małym ogniu, aż powstanie gęsty sok.Trwa to około 2 godzin. Po tym czasie, odcedzamy sok od owoców i gotujemy przez kolejną godzinę. Tak otrzymany syrop, przelewamy do wcześniej wyparzonych i osuszonych słoików, które następnie szczelnie zamykamy, pasteryzujemy 15 minut. Syrop ten należy przechowywać w chłodnym, zaciemnionym miejscu.

Stosowaliście już syrop z czarnego bzu? Możecie go polecić? Podzielcie się opiniami.

Poprzedni artykułSyrop czosnkowy – przepis
Następny artykułSyrop z sosny – przepis
Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Makijaż do okularów – minusy, plusy, krok po kroku

Dobierając makijaż do okularów, musisz zwrócić uwagę na wiele czynników. Nie tylko od rodzaju oprawek zależy, jaki makijaż będzie Ci pasował. Bardzo istotne jest też, czy jesteś krótkowidzem, czy może dalekowidzem.

Co grozi za jazdę z pękniętą szybą w samochodzie?

Za jazdę z pękniętą przednią szybą w samochodzie grozi mandat, ale i zabranie dowodu rejestracyjnego.

Zobacz też

Zatrucie jadem kiełbasianym – objawy

Ta choroba zakaźna wywoływana jest przez bakterię – laseczkę Gram dodatnią, zwaną Clostridium botulinum. Toksyna, którą wytwarzają powyższe bakterie, uznana jest za najsilniejszą z występujących w przyrodzie.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: