Psychologia

Depresja u mężczyzn – jakie są różnice?

Mogłoby nam się wydawać, że depresja jest chorobą, do której każdy z nas podchodzi podobnie. Najpierw nie rozumiemy, co się z nami dzieje –...

Jak poradzić sobie z nerwicą lękową?

Szacuje się, że w Polsce nerwica lękowa dotyczy około 30% populacji kraju. Jak rozpoznać nerwicę lękową? I co zrobić, kiedy zachorujemy?

Jak radzić sobie z napadami złości, agresji?

Jak nie dać się ponieść negatywnym emocjom i jak znaleźć dla nich bezpieczne ujście?

Jak poradzić sobie z depresją poporodową?

Jak rozpoznać depresję poporodową? Jakie są jej przyczyny? Jak sobie pomóc?

Jak walczyć z depresją?

Ostatnimi czasy wiele znanych osób mówi głośno: tak, mam depresję. Depresja wreszcie zaczyna być traktowana jak poważna choroba. Jak ją rozpoznać? Przeczytaj o objawach depresji i sposobach jej leczenia.

Jak radzić sobie z atakami paniki?

Kilka słów o tym, jak rozpoznać atak paniki i jak sobie z nim radzić.

Jak radzić sobie ze stresem?

Spocone ręce, szybsze bicie serca, problem ze skupieniem... To tylko niektóre objawy stresu. Myślisz, że nie jesteś w stanie go pokonać? Nic bardziej mylnego.

Myśli samobójcze po rozstaniu – co robić, gdzie szukać pomocy?

Jeżeli bardzo cierpisz po rozpadzie Twojego związku, masz wrażenie, że Twoje życie straciło sens, a nawet doświadczasz myśli samobójczych, powinieneś zasięgnąć porady lekarza. Bardzo prawdopodobne jest bowiem, że na tle traumatycznych przeżyć rozwinęła się u Ciebie depresja. Co robić, kiedy po rozstaniu masz myśli samobójcze?

Latest news

Basen rozporowy czy stelażowy? Wady i zalety obu typów

Basen w ogrodzie to prawdziwa atrakcja dla domowników. Skoro właśnie zaczynają się wakacje, pomyśl o tym, aby stać się...
- Advertisement -

Uprawy wertykalne z systemem kontrolowanej atmosfery – w jaki sposób odmienią rolnictwo?

Tradycyjne rolnictwo stoi w obliczu olbrzymich komplikacji, jakie wynikają m.in. ze zbliżającej się katastrofy klimatycznej, rosnącej populacji człowieka czy...

Jak przenieść numer do Heyah01? To prostsze niż myślisz!

Masz poczucie, że już najwyższa pora zmienić operatora? Jedną z ciekawszych opcji na rynku jest obecnie Heyah 01, gdzie...

Must read

Basen rozporowy czy stelażowy? Wady i zalety obu typów

Basen w ogrodzie to prawdziwa atrakcja dla domowników. Skoro...

Uprawy wertykalne z systemem kontrolowanej atmosfery – w jaki sposób odmienią rolnictwo?

Tradycyjne rolnictwo stoi w obliczu olbrzymich komplikacji, jakie wynikają...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

Oziębłość seksualna – przyczyny, leczenie, jak z nią walczyć?

Często zdarza się, że wraz z coraz dłuższym stażem związku, mija ochota na seks. Pomimo tego, że jest między partnerami uczucie, przyjemność sprawia im wciąż wspólne spędzanie czasu, ochota na realizację potrzeb seksualnych zanika. Czym spowodowany jest brak ochoty na seks?

Distance learning – co to jest, czy warto?

Distance learning oznacza uczenie się i nauczanie na odległość. Generalną zasadą tego typu edukacji jest pewna, większa lub mniejsza, odległość pomiędzy uczniem a nauczycielem oraz wolny dostęp do wiedzy, gdzie szkolony decyduje o tym, czego chce się uczyć. Dlatego też, nauczanie na odległość określa się również otwartym.

Uznanie ojcostwa dziecka

Z pozoru prosta sprawa, jaką jest ojcostwo, okazuje się nierzadko niezwykle rozległym problemem na gruncie prawnym. Dlatego ustawodawca uregulował wiele kwestii z tym związanych, wprowadzając m.in. domniemanie ojcostwa. Jak się ustala ojcostwo dziecka? Czy można mu zaprzeczyć?