Leki Syrop czosnkowy - przepis

Syrop czosnkowy – przepis

-

Do przyrządzenia takiego syropu, należy wykorzystać:

2 główki czosnku (najlepiej polskiego)
3 cytryny
6 łyżek miodu
1 szklankę przegotowanej zimnej wody

Do przygotowanego wcześniej słoika – sparzonego i dokładnie wysuszonego, wyciskamy sok z cytryn. Następnie obieramy czosnek i wyciskamy go przez praskę. Dodajemy 6 łyżek miodu i szklankę zimnej, przegotowanej wody. Całość dokładnie mieszamy i umieszczamy w chłodnym, ciemnym miejscu na dobę. Po tym czasie syrop odcedzamy przez gazę i przelewamy do szklanej butelki.

Dawkowanie zależy od naszego stanu zdrowia. Jeżeli stosujemy ten syrop profilaktycznie, to podajemy 1 łyżkę dziennie dorosłemu, a dziecku 1 łyżeczkę. W przypadku istniejącej już infekcji, podajemy osobie dorosłej 1 łyżkę syropu co 4 godziny, a dziecku – 1 łyżeczkę co 4 godziny.

Syrop ten warto stosować profilaktycznie w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasza odporność jest znacznie obniżona, aby w jak największym stopniu zminimalizować ryzyko infekcji.

czosnek na przeziębieniemorguefile.com

Stosowaliście już syrop z czosnku? Możecie go polecić? Podzielcie się opiniami.

Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wybrać solidny portfel męski?

Portfel męski to jeden z najważniejszych akcesoriów odzieżowych u...

Zasady przyznawania zasiłków z UE

Może zdarzyć się tak, iż osobom, które pracowały za granicą na terenie Unii Europejskiej będą przysługiwały świadczenia socjalne z tego tytułu. Warto wiedzieć jak i kiedy można pobierać m.in. zasiłek dla bezrobotnych czy zasiłek rodzinny.

Zobacz też

Udostępnianie dokumentacji medycznej – zasady, wniosek, ustawa

Dokumentacja medyczna stanowi własność palcówki opieki zdrowotnej, gdzie pacjent przebywa. Udostępnianie jej pacjentowi i innym podmiotom często jest uwzględnione w regulaminie placówki, jednakże musi być zgodne z prawem. Prawa pacjenta mają gwarantować, że osoba przez niego nieupoważniona nie będzie mogła uzyskać wglądu do jego kartoteki prowadzonej przez szpital, zaś szpital (czy inna placówka) mają obowiązek tworzyć, udostępniać i przechowywać dokumentację medyczną, zapewniając ochronę danych osobowych pacjenta.

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: